Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dopalacze.com


Tazzman

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio gdzieś w necie znów pojawiła sie informacja o wstrzymaniu sprzedaży dopalaczy.Co o tym sadzicie?Zalegalizować, pobierać legalnie podatki?Czy może walczyć, wprowadzać nowelizacje do ustawy, a firma dopalacze.com tak będzie przerabiać swoje specyfiki, że działanie narkotyczne nadal będzie ale substancji zakazanych brak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Imo: Zalegalizować i niech ludzie robią co chcą - ich życie/zdrowie. Jak komuś zależy na kupie tego typu specyfików to i tak to zrobi, a zabranianie powiększa tylko szarą strefę - analogicznie do wzrostu cen papierosów na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio czytalem swietny artykul pewnego profesora chemii na UJ.Jest on za calkowita legalizacja.. dlaczego?1. kasa idzie do panstwa a nie do szarej strefy2. jakos kontroluje panstwo a nie przypadkowi chemicy mafii3. warunkiem legalizacji jest zaostrzenie ustawy, tak samo jak o ustawy o alkocholu.Ogolnie to skoro ludzie sie truja, to ich sprawa.... jednak dlaczego skoro doplacze podobno realizuja podobno 1 mln transakcji dziennie w sieci i w sklepach(gdzies necie pisalo), to niech panstwo dowali np 2 zł do kazdej transakcji i juz dziura budzetowa zalatana A jaka jest szara strefa z narkotykami, ktorymi mafia obraca?? pewnie z 10 razy wieksza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo: Zalegalizować i niech ludzie robią co chcą - ich życie/zdrowie. Jak komuś zależy na kupie tego typu specyfików to i tak to zrobi, a zabranianie powiększa tylko szarą strefę - analogicznie do wzrostu cen papierosów na przykład.
nie bierzesz pod uwagę tego, że spory % produkcji dopalaczy pochłaniają dzieci i młodzież ta młodsza ;-)? poza tym są ludzie - wierz mi, że całkiem wielu - którym jak nie zabronisz to ci na łeb nasrają za przeproszeniem, bo nie pomyślą, że robią źle.... moim zdaniem powinno się bardzo ograniczyć sprzedaż i przede wszystkim uświadamniać co to jest i co sie tak faktycznie pije, a właściwie czym się człowiek truje... to samo (przynajmniej odnośnie dzieci) powinno dotyczyć batoników, chipsów, coli, kubusiów, danonków i innych świnstw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierzesz pod uwagę tego, że spory % produkcji dopalaczy pochłaniają dzieci i młodzież ta młodsza ;-)? poza tym są ludzie - wierz mi, że całkiem wielu - którym jak nie zabronisz to ci na łeb nasrają za przeproszeniem, bo nie pomyślą, że robią źle.... moim zdaniem powinno się bardzo ograniczyć sprzedaż i przede wszystkim uświadamniać co to jest i co sie tak faktycznie pije, a właściwie czym się człowiek truje... to samo (przynajmniej odnośnie dzieci) powinno dotyczyć batoników, chipsów, coli, kubusiów, danonków i innych świnstw
no wlasnie.. stymze dopalacze sa sprzedawane oficjalnie jako produkty nie do spozycia przez ludzi...a gdyby to bylo jasne okreslone, co i jak dziala.. sprzedaz tylko i wylacznie dla doroslych, ale powinno to byc BARDZO zaostrzone. Teraz to latwiej dzieciakom kupic dopalacze niz piwo w sklepie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopalacze to czyste gówno, nie tak jak Czyste zioło, duzo osób po na przyklad szałwi z dopalczy miało rózne chore jazdy,leki,omamy... Czego po zwykłej trawie nie ma! Ale trzeba pamietac o tym ze na kazdego działa to inaczej! Tabletki tzw groszki, duzo osób trafiło po tym do szpitala, doszłem do wniosku ze lepiej jest juz zajarać sobie nielegalnie albo zazyc odpowiednik tabletek nielegalnych niz te"legalne dziwactwo"! wiele osób moze sie nie zgodzic z tym co napsiałem, ale takie mam zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to latwiej dzieciakom kupic dopalacze niz piwo w sklepie.
a jak bardzo sie to opłaca to widać chociażby w F1, gdzie taki Red Bull jest sponsorem tytularnym 2 teamów... przypomne wam tylko, że z F1 wycofały sie Honda, BMW, Toyota, zamyśla Renault , wycofuje się Bridgestone po 2010, a Michelin, Goodyear i Pirelli nie zamierzają się wpychać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak bardzo sie to opłaca to widać chociażby w F1, gdzie taki Red Bull jest sponsorem tytularnym 2 teamów... przypomne wam tylko, że z F1 wycofały sie Honda, BMW, Toyota, zamyśla Renault , wycofuje się Bridgestone po 2010, a Michelin, Goodyear i Pirelli nie zamierzają się wpychać
hehe nie porownujmy dopalaczy do redbulla, bo jesli to ma byc porownania to kawa i papierosy tez powinny byc zabronione.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest szara strefa z narkotykami, ktorymi mafia obraca?? pewnie z 10 razy wieksza
Myślę, że dodaj tu jeszcze ze dwa zera co najmniej.Próbowałem (głownie tych do palenia) - efekt jest.W zasadzie jestem na tak, choć to nabijanie kieszeni cwaniaków prowadzących ten biznes. Kogoś stać to niech używa. Wku rwia tylko jeden fakt, że to legalne a za pół grama zielska masz zawias. Podejrzewam, że szkodliwość może być większa niż w przypadku zioła. Fizyczna przynajmniej biorąc pod uwagę moją bolącą wątrobę po eksperymentowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jestem na tak, choć to nabijanie kieszeni cwaniaków prowadzących ten biznes. Kogoś stać to niech używa. Wku rwia tylko jeden fakt, że to legalne a za pół grama zielska masz zawias. Podejrzewam, że szkodliwość może być większa niż w przypadku zioła. Fizyczna przynajmniej biorąc pod uwagę moją bolącą wątrobę po eksperymentowaniu.
Cwaniaki wpadly na to, ze mozna zmieszac jakies legalne chwasty, ze cos tam dzieje sie po nich w glowie i przypomina to odlot po trawie...Tak jak napisales.. za pol grama trawy masz wyrok, a az worek dopalaczy nic..baa.. nawet samochod mozna po tym prowadzic, bo nie ma na liscie substancji zabronionych.Tylko dlaczego, skoro trawa jest legalna w holandii, w usa w stanie california moze byc legalnie sprzedawana w celach leczniczych, Obama rozwaza podobno udostepenienie jej "w celach lecznicznych" w we wszystkich stanach, dlaczego to jest zabronione?Skoro konopia jest stosowana w medycynie od ponad 2 tysiecy lat i wiadomo ze nikt sie nigdy po tym nie przekrecil, dlaczego to jest nielegalne?A co do dopalaczy to jak na razie z tego, co widze wszyscy ktorzy sprobowali mowia ze syf straszny.Moj znajomy ostatnio dostal 2 lata w zawiasach na 3 za to, ze policja zlapala go gdzies na miescie jak palil skreta... Gosc prowadzi swoja firme, ma zone, dzieci i szedl sobie z kolegami po piwku i palili skreta.... potraktowali go jak kryminaliste, a na rozprawie sadowej to traktowali go jak narkomana. Czy to nie jest chore?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisales.. za pol grama trawy masz wyrok, a az worek dopalaczy nic..baa.. nawet samochod mozna po tym prowadzic, bo nie ma na liscie substancji zabronionych.
hehe... za postawienie szlabanu na swojej prywatnej drodze w najlepszym razie masz mandat, za przejazd naszą wspólnie wybudowaną a-4 płacisz jak za zboże i jeszcze - za to że płacisz - chyba zaczynają nas po sądach ciągać (dziś słyszałem w Teleexpressie, że poszły wnioski do SG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak bardzo sie to opłaca to widać chociażby w F1, gdzie taki Red Bull jest sponsorem tytularnym 2 teamów... przypomne wam tylko, że z F1 wycofały sie Honda, BMW, Toyota, zamyśla Renault , wycofuje się Bridgestone po 2010, a Michelin, Goodyear i Pirelli nie zamierzają się wpychać
Z całym szacunkiem ale chyba lekko Cie poniosło z tym porównanie Red Bulla do dopalaczy....Co do producentów opon to Michelin JEST zainteresowany ale pod warunkiem, że będzie konkurencja, podobnie lecz mniej Goodyear. Pirelli idzie własną drogą rozwijając technologie w rajdach i Superbikach, a następnie przenosząc ją bezpośrednio na drogę.Wracając do tematu to uzasadnianie bana dla dopalaczy, bo są nie zdrowe i mogą je kupić jest fikcją bo to samo można powiedzieć o papierosach czy alkoholu. Donald jest teraz pochłonięty walką z hazardem więc pewnie szybko się takimi "problemami" nie zajmie Poza tym temat dosyć wrażliwy i jeszcze by mu przed wyborami prezydenckimi poparcie spadło....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo czym kawa plus mocna herbata.. mieszanka kofeiny z tauryna..
no to faktycznie może mnie poniosło , ale jestem starszy rocznik, nie używam za bardzo więc mogę się nie znać.....chociaż za netem "Kofeina jest środkiem psychoaktywnym z grupy stymulantów. Jest stosowana jako dodatek do niektórych produktów, w tym napojów energetyzujących tzw. "energy drinków" a także do innych napojów.... ponieważ działając pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy usuwa zmęczenie, polepsza nastrój i koncentrację, ale z drugiej strony ma negatywny wpływ na pamięć długotrwałą, co jest głównie rezultatem hamującego wpływu na neurogenezę w hipokampie" - cokolwiek to znaczy na końcu brzmi zajebiście naukowo... i dalej "Przedawkowanie kofeiny niesie za sobą poważne konsekwencje: przy przedawkowaniu powyżej 0,5 g powoduje silne pobudzenie psychoruchowe, przyspieszenie i niemiarowość serca, bardzo silne zwiększenie diurezy, nudności, wymioty i osłabienie. W skrajnych przypadkach (w silnym zatruciu) występują drgawki i porażenie ośrodka oddechowego. Dawka śmiertelna kofeiny dla dorosłego zdrowego człowieka wynosi 10 gramów, śmierć następuje zazwyczaj w wyniku migotania komór serca." i teraz gdyby się wczytać w taką amfetaminę to działanie i skutki są prawie takie same
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz gdyby się wczytać w taką amfetaminę to działanie i skutki są prawie takie same
tylko dlaczego ktos za nas dokonal wyboru ze jedne substancje sa zle ale dozwolone, a inne sa zle ale zabronione?Jakis spisek??Z tego co wiem, to amfetamina byla w kiedys traktowana wlasnie jako energetyk i lekartwo na bolu, marihuana byla stosowana jako lekarstwo na katarakte i w celu usnierzenia bolow wieku starczego..a do czego byl stosowany alkochol i papierosy, poza forma uzywek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amfetamina jest środkiem który silnie uzależnia i ma znaczące skutki uboczne cięzko wyjsc z nałogu samemuKofeina nie jest tak uzalezniajaca pijac np pare filiżąnek dziennie przez pewien czas czujesz ze potrzebujesz kawy, ale przestajac za "pare" dni twój organizm się unormuje i nie będzie jej potrzebować dlatego kofeina nie jest zabroniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkohol do dezynfekcji a papierosy do wedzenia. Wiadomo wędzone dłużej 3ma.A tak poważnie.Uważam ze słabsze narkotyki palone powinny być zalegalizowane.A Tak zwane twarde zabronione.Jest to temat rzeka i wsumie trzeba by uszanować kazde zdanie.Na pewno wiadomo ze dragi i alko niszcza zycie ludzia i są przyczynami rodzinnych dramatów. Ale obecnie jest tak ze za byle blanta mozesz trafic za # .A co do tego ze ktos za nas zadecydował to zapraszam do Holandi tam prawo jest inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem takSzał był kolejki były i w ogóle a teraz Ci co brali narkotyki coaz częsciej wolą kupic coś legalnego niekoniecznie tak mocnego ale za to nie parchanego.Ja byłbym za pozostawieniem tego.Interes kreci sie w Polsce od ponad roku i co? Szary polak zauważył różńćę?Zabijają się więcej?Kradna?Nie.Więc jeśli jest jak jest to po co to zmeniać i kombinować .Poza tym z tego co wiem to na swiecie jest pare tysiecy podobnych specyfików ziołowych.Więc starania o wykluczenie tego z rynku kawałek po kawałku są conajmniej bezsensowne bo wyjdą następne.Reasumując ja jestem za i myśle że jak dalej tak pójdzie to właśnie dzieki dopalaczom i innym "smajlszopom"w polsce ta kwestia stanie sie bardziej naziemna.Pojdzie kasa do budrzetu a defakto bedzie jak było dotychczas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.