Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Światła Drogowe W Dzień ?


smith

Rekomendowane odpowiedzi

Ad. Burst. Masz rację z tym pytajnikiem, moje niedopatrzenie. Jeśli chodzi o autobańkę - spoko, jak najbardziej się zgadzam z Tobą. Tam nietrudno plecieć pod 250 i więcej. I mocno wk...ce jest, że jadą jełopy lewym aż im się na du..ie usiądzie i wtedy zdziwieni, że nie są sami...Może za 20 lat doczekamy się normalnej sieci dróg i więcej kultury.Jeśli o tiry chodzi - ktoś towary wozić musi, robota jak inne. Dodam tylko, że nieraz już wyprzedzając się na autobańkach widząc moto przez radio zgadywaliśmy się i schodzili na margines dając znak - moto nawet nieraz nie zwalnia:) I zawsze dziękuje, a to bardzo miłe na drodze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mnie nic bardziej nie irytuje, jak jedzie ktoś, kto ma maszynę (obojętnie, czy puszkę, czy moto) po dzwonie i po całej naprawie brakło mu już chęci, czy wyobraźni, żeby ustawić światła i wali lampą prosto po oczach. Albo jak ktoś naprawia padło wsadzając angielskie lampy, które nie oświetlają mu pobocza, ale za to pięknie oślepiają Ciebie z naprzeciwka. No ale zawsze zaoszczędzone 50 zł na lampie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu latam na mijania. Drogowe zostawiam na ekstremalne sytuację . Ale chciałem o czymś innym. Bardzo miło jestem zaskoczony postawą kolegi corejack. Mimo iż gość operuje zestawem to ma trzeźwe i bardzo powiedziałbym ludzkie podejście do sytuacji na drodze. Niestety poprzez fakt iż dwa razy zostałem prawie zdmuchnięty z drogi przez właśnie kierowce "tira" nie mam o nich najlepszego zdania. Tym bardziej cieszy fakt że są ludzie którzy na drodze widzą nie tylko czubek własnego nosa, ale także innych użytkowników (w tym także tych najmniejszych i najszybszych). Życzę sobie i innym motonitom tylko takich truckerów na trasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie dziwię się, że nie masz najlepszego zdania o "tirowcach", powiem więcej - często brakuje mi argumentów w rozmowie z innymi kierowcami tych maszyn, to po prostu się w pale nie mieści, jakie mają podejście do jazdy... W większości są to młodzi, jeżdżący na nowym (ew. kilkuletnim) zestawie wyposażonym w naprawdę mocno zaawansowane układy wspomagania kierowania, stabilizacji toru, asystentów hamowania etc. Ale w głowach mają sieczkę, sądzą, że dzięki tym cudeńkom mogą traktować nierzadko 40 ton jak puszkę, a biorąc pod uwagę coraz lepsze przyspieszenie - dość żwawą puchę. Zdecydowanie nie chciałbym jadąc moto spotkać takiego palanta na drodze; oni nie mają bladego pojęcia o pędzie powietrza jaki wytwarzają, o możliwości wciągnięcia moto pod naczepę. Jest na nich (i na tych pod wpływem) określenie - to są wagoniki śmierci. Oj, trochę się rozpisałem i to nie na temat Przepraszam:)Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lampie a regulacji. nie wiem do ktorego moto kupisz lampe za 50zl.
No właśnie to mnie drażni. Że lampa przykładowo kosztuje 1000zł, a angielska 950, czy 900 i pajace kupują angielskie, bo oszczędzają 50zł. Później pobocze mają nieoświetlone, mogę w nocy zgarnąć pieszego, ale za to pięknie oślepiają wszystkich z przeciwka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy " BAJKERZY" jeżdzijta se na czym se tam chceta , na stopie bo będzie was lepiej widać od tyłu, na awaryjnych bo będzie lepiej widać z boku i koguty se jeszcze pomarańczowe zamontujcie na kaskach i będzie super . Pomyślcie tylko komu zrobicie na złość , myślę że w większości sami sobie a w tym i mi bo kto z was ma motocykl taki czy inny a nie ma lub nie porusza się autem.Piszę tak bo ostatnio właśnie wracając z pracy (droga Katowice- Bielsko) pewien jegomość na jakimś nowszym sprzęcie świecił mi tak że nawet w dzień nic nie widziałem. Jechałem swoją puszką lewym pasem i widziałem motocykl z tyłu lecz tak jakoś ciasno było że nie miałem mozliwości mu zrobić miejsca co zawsze czynię i pomrugałem mu przeciwmgielnym tylnym żeby zgasił długie bo już go zauważyłem przecierz i wiem o jego istnieniu, ale jegomość albo był zbyt tępy żeby to pojąć albo chciał mi na złość zrobić.Tak na marginesie to jest to wykroczenie i można zarobić mandat , lub stracić dowód rejestracyjny.Nie jestem całkowitym przeciwnikiem tej metody ale jak do wszystkiego tak i do tego trzeba używać muzgu nie zaleznie od jego rozmiaru.A MOŻE BY TEK KAMIZELKE ODBLASKOWĄ ZAŁOŻYĆ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Tak, chodzi o to ze jak se siedzi pajac jeden z drugim i jedzie jak pijany, bo kija mu do tego ze z tyłu sie przeciska motocykl. Mignie mu raz-drugi światło po oczach to sie zsunie.(albo i nie)Sama jeźdze w tych paskach i jest to o tyle dobre ze jak ktos patrzy w lusterka to mnie widzi lepiej, niz gdybym go nie miała.Dla mnie długie swiatła się nieco skuteczniejsze.A ze denerwujące, życie. Dbam o moję zycie. wiec jak mi baran w korku droge zajeżdza to właczam długie i tyle. Zsunie się, albo nie. Jego wybór.Moze bym ich czasem nie włączała jakbym hałasu robiła tyle co armatura Ale mam cichutki, seryjny..wiec pozostają mi czasem dł. światła. Zaznaczam czasem. Bo w tym sezonie zdarzyło mi się az 2-3 razy rak przez korek przeciskać.

to ja sobie zainstaluję lasery, może bardziej będą razić. jak widzę egoistę na drogowych to odwzajemniam-niedługo laserami...a może jakieś reflektory  z lamp błyskowych do fotografi i taka seria błysków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.