Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Odszkodowanie.


toytoy19

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku zeszłego miesiąca miałem przykry wypadek, mianowicie potrącił mnie samochód na przejściu dla pieszych. Wylądowałem w szpitalu i do dzisiaj jestem w trakcie leczenia. Zgłosił się do mnie sympatyczny facet z Europejskiego Centrum Odszkodowań. Ja święcie przekonany o tym że jak gościu spierdzielił z miejsca wypadku to jedyne co dostanę to z mojego ubezpieczenia, byłem zdziwiony kiedy facet mi powiedział o Ubezpieczeniowym funduszu Gwarancyjnym czy jakoś tak. W każdym bądź razie zaczyna pracować w moim imieniu odnośnie wyciągnięcia pieniążków z ubezpieczenia. Chodzi tutaj o obrażenia jak i szeroko pojętą traumę. Na bieżąco będę dawał info jak się sprawa toczy.Jeśli ktoś potrzebował pomocy w podobnej sprawie (do 10 lat wstecz) daję namiary na owego gostka.Andrzej Wojciechowski 608272776

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie. miałem wypadek na moto w tamtym roku. odwiozła mnie karetka. skończyło się na bliznach i siniakach. Ale jakoś zajęty byłem odzyskiwaniem kasy za moto potem samą naprawą itd. Czy są jakieś szanse, że cosik dostanę? Chodzi mi o NW bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego to doszlo zeby uszczerbki na zdrowiu w procentach podawac... Kto to oblicza? Przychodzi pan z kalkulatorem i stwierdza ze jesli nie daj Boże urwie mi kiedys polowe reki to bede mial 50% uszczerbku, przy 3/4 reki juz 75% uszczerbku... paranoja Znajomy w niemczech po wypadku, w ktorym mial polamane dwa zebra i lekko sie potluk dostal tyle kasy, ze mogl sobie nowy motocykl kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ja nie mam NW ale jest coś jak ten ubezpieczeniowy fundusz gwarantowany. Wypłacą z tego bo sprawca wypadku zbiegł. Manka nie wiem czy wiesz ale dużo płacą za "traumę". Przecież teraz boisz się jeździć po ulicach, baa nawet przejść przez ulicę się boisz. Uraz na psychice zostaje. W koszta można wliczyć np koszty dojazdów do szpitali, rehabilitację itp itp. Moim zdaniem 4 tyś to to może dali ci na chusteczki. Ja bym się odwoływał. Jeśli nie byłaś sprawcą wypadku (jesteś wbita przez policję jako poszkodowana) to mogą gruuubo pociągnąć z OC gościa. Powtarzam że nie jestem ekspertem ale z tego co rozmawiałem z tym gościem to odszkodowania wahają się u nich od kilkunastu do kilkuset tyś zł (tych najwyższych nikomu nie życzę bo raczej wtedy już się egzystuje a nie żyje). Zadzwoń i się dopytaj. Tym bardziej że kasę biorą od uzyskanego odszkodowania. Jeśli nie zobaczysz kasy to oni też jej nie zobaczą przez co mają motywację żeby jak najwięcej wydębić. Mu-H z tym że on pewnie się ubezpieczył we własnym zakresie. W mojej pracy spotykam się z ludźmi którzy twierdzą że ubezpieczenie nie jest potrzebne... A są ubezpieczenia które kosztują grosze i fajnie zabezpieczają... Takie całoroczne komunikacyjne to jest coś między 50-100 zł na SU ok 200.000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NW to uszczerbek na zdrowiu chyba, wiec nie wym czy takowy masz/miałes.Ja np z NW za moja nóżkę dostałam niecałe 4tyś. czyli śmiech na sali. Ale uznali ,że mam tylko 32% trwałego uszczerbku na zdrowiu. Dla zasady się odwołam i zobaczymy co wtedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie. miałem wypadek na moto w tamtym roku. odwiozła mnie karetka. skończyło się na bliznach i siniakach. Ale jakoś zajęty byłem odzyskiwaniem kasy za moto potem samą naprawą itd. Czy są jakieś szanse, że cosik dostanę? Chodzi mi o NW bardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzcie prosze co i gdzie wykupic zeby w razie czego nie trzeba bylo zaciagac kredytow i sprzedawac domu zeby miec na leczenie... Przyznam, ze sie w ogole nie orientuje w temacie, mam tylko OC wykupione zarowno na samochod jak i motocykl, ale chetnie bym doplacil i wzial cos dodatkowego pytanie tylko co i za ile? Nie chcialbym wtopic - placic kupe kasy, a jak przyjdzie co do czego to po sądach latac zeby dostac kilka marnych groszy. Jesli macie wykupione jakies dodatkowe ubezpieczenia na ewentualnosc wypadku na motocyklu, zarowno z wlasnej winy jak i kogos innego, to chetnie sie czegos dowiem ciekawegoPS: Sory, ze tak odbieglem od tematu, jakos tak dyskusja w tym kierunku sama poszla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku zakupiłam auto i ubezpieczyłam je w PZU, bo współwłaściciel miał dużo zniżek i wyszło mi najtaniej i do tego pakietu zaproponowano mi za 90 zł takie ubezpieczenie komunikacyjne na sumę ubezpieczenia 100.000 zł. Ono działa w każdym przypadku, tzn. obojętnie czy jestem poszkodowanym kierowcą tego samochodu lub innego czy obojętnie jakiego motocykla, tak samo działa jak jestem poszkodowanym pasażerem obojętnie jakiego pojazdu i niewazne czy swojego czy cudzego, także za tak śmieszne pieniądze, bo to składka roczna myślę, że warto.Wybierz się do PZU lub do innej firmy i zapytaj, to nic nie kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 90 zł takie ubezpieczenie komunikacyjne na sumę ubezpieczenia 100.000 zł. Ono działa w każdym przypadku, tzn. obojętnie czy jestem poszkodowanym kierowcą tego samochodu lub innego czy obojętnie jakiego motocykla, tak samo działa jak jestem poszkodowanym pasażerem obojętnie jakiego pojazdu i niewazne czy swojego czy cudzegoWybierz się do PZU lub do innej firmy i zapytaj, to nic nie kosztuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]Manka nie wiem czy wiesz ale dużo płacą za "traumę". Przecież teraz boisz się jeździć po ulicach, baa nawet przejść przez ulicę się boisz. Uraz na psychice zostaje. W koszta można wliczyć np koszty dojazdów do szpitali, rehabilitację itp itp. Moim zdaniem 4 tyś to to może dali ci na chusteczki. Ja bym się odwoływał. Jeśli nie byłaś sprawcą wypadku (jesteś wbita przez policję jako poszkodowana) to mogą gruuubo pociągnąć z OC gościa.[..]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego typu firm ja polecam ta http://www.scigacz.pl/Odszkodowania,za,wyp...cyklu,1914.html maja niska prowizje od 15 do 20% gdy w innych tego typu firmach jest 20 a nawet 25 % ode mnie wzięli 18%, wywalcza naprawdę spore pieniądze nawet za pierdołkę, najlepiej napisać maila z zapytaniem i będzie wszystko wiadomo, tu jeszcze wywiad z tym gościem http://www.scigacz.pl/Odszkodowanie,dla,mo...padku,1919.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.