Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Sposób Na Gołębie....


.:BadMan:.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, temat mało motocyklowy ale ważny ze względu na moje zdrowie psychiczne Mam problem z gołębiami, które upodobały sobie mój balkon srając na wszystko a do tego w godzinach porannych siedząc wydają bardzo wkur#@@ dźwięki. Pech, że mój balkon oprócz barierki ma jeszcze murek, na którym sobie siadają Barierkę udało mi się opanować ( nabiłem ją gwoździami ale w lato niezbyt chciałbym mieć kolce na poręczy ) Idzie wiosna a ja chciałbym mieć balkon gdzie można się relaksować bez ptasich odchodów Ma ktoś jakieś sprawdzone pomysły żeby oduczyć te ptaszki siadania i srania? Najchętniej to bym je wystrzelał po kolei ale nie starczy mi śrutu z pozdrowieniami Zły Ludź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaje że nie mam sprawdzonego sposobu. Lecz pomysł. Może prądem je delikatnie? Nie wiem jak by sie sprawdzał generator ultradźwiękowy (taki powyżej 20kHz) Czy gołębie to usłyszą? Jak tak to zapewne nie bedzie to miłe. Lecz jeśli masz futrzaki w domu (pies, kot) to też nie zda egzaminu:/ Albo kota na balkonie trzymej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mam podobny balkon, i też walczyłem z tym cholerstwem, tylko że u mnie skubańce zakładały gniazdo i jaja składały pod stołem który stał na balkonie! Jedyny w miare skuteczny sposób jaki znalazłem to kupiliśmy taką miękką siatkę i na całej długości balkonu od góry do dołu rozciągneliśmy ją na gwoździach. Z dołu ciężko poznać że coś tam jest a i jest gdzie flage przyczepić jak nasi grają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mam podobny balkon, i też walczyłem z tym cholerstwem, tylko że u mnie skubańce zakładały gniazdo i jaja składały pod stołem który stał na balkonie! Jedyny w miare skuteczny sposób jaki znalazłem to kupiliśmy taką miękką siatkę i na całej długości balkonu od góry do dołu rozciągneliśmy ją na gwoździach. Z dołu ciężko poznać że coś tam jest a i jest gdzie flage przyczepić jak nasi grają ;)
Dudi, czy w czasie dużych wiatrów nie ma problemu ze zrywaniem takiej siatki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie siadały na dachu i srały naokoło, kilka dni pod rząd strzały z petard i już siedzą ale u sąsiada, chyba pamiętają co się działo jak siadały u mnie.Możesz jeszcze poszukać właściciela owych ptoków i wybić mu chodowle gołębi z głowy hehe
Właścicielem ptaków jest Urząd Miasta Sosnowiec - chyba
Mój znajomy rozwiesił na balkonie zwykła siatke ogrodzeniowa powlekana , http://www.allegro.pl/item575104415_siatka..._producent.html - ostatnie zdjecie.
Taka siatka na pewno zdaje egzamin ale jest dosyć ciężka i potrzeba do niej solidnego mocowania więc odpada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudi, czy w czasie dużych wiatrów nie ma problemu ze zrywaniem takiej siatki ?
Od momentu rozwieszenia siatki, bez wzgledu na wiatr zrywania nie uświadczono Siatka jest miękka z PCV, z dość dużymi oczkami ale nie na tyle aby gołąb sie próbował przeciskać, wiesz, taka do kupienia w sklepie ogrodniczym. Polecam, sprawdzone przeze mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gołębie trzeba tępić i zabijać a nie odstraszać bo to ścierwo w żaden sposób nie wpływa na łańcuch pokarmowy a tylko sra, grucha i napierdala głowami. Jak każdy zabiłby jednego dziennie to byłby spokój a tak to powoli staje się dominujący gatunek na ziemi ;) Zresztą celowanie do ruchomego celu ze śrutówki to dobra zabawa i miłe spędzanie czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gołębie trzeba tępić i zabijać a nie odstraszać bo to ścierwo w żaden sposób nie wpływa na łańcuch pokarmowy a tylko sra, grucha i napierdala głowami. Jak każdy zabiłby jednego dziennie to byłby spokój a tak to powoli staje się dominujący gatunek na ziemi ;) Zresztą celowanie do ruchomego celu ze śrutówki to dobra zabawa i miłe spędzanie czasu ;)
proszę Cię, nie wprowadzaj tego publicznie bo zaraz do tematu zlecą się obrońcy praw zwierząt i powiedzą, że gołębie to takie miłe stworzenia i nie można ich zabijać. Jak na razie zakupiłem na allegro siatkę http://allegro.pl/item567638620_siatka_do_...akow_2x10m.htmli mam nadzieję, że to zda egzamin. Najlepsze jest to że mieszkam na 8 piętrze a na dachu siedzi ich całe stado. W kuchni jest otwór wentylacyjny przez który słychać ich gdakanie wkur@$ mnie to niemiłosiernie ale przecież nie zatkam sobie kratki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia stosuje od lat pociski organiczne, niepenetracyjne, krótkiego zasięgu ziemia - powietrze w postaci kawalkow zgniłych ziemniakow i innych warzyw... niestety z mizernym skutkiem. Pomogly kolce przymocowane przez spoldzielnie, ale tylko na parapety. Odstraszacze dzwiekowe bym sobie darowal, nie spotkalem sie jeszcze z pozytywna opinia nt. tych wynalazkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.