Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Informacja Dla Forumowiczow


Timac

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiadam, że bardzo trudno jest pomylić obiektywizm z tyranią, gdyż dyktatura opiera się, z tego co wiem, na subiektywnym postrzeganiu świata przez dyktatora. Obiektywnie- Żydzi, Polacy, Czesi i Niemcy są równi, subiektywnie z punktu widzenia Nazistów Niemcy są lepsi od całej reszty...tak dla przykładu. Wybory demokratyczne pozwalają na pewną dozę obiektywizmu na poziomie reprezentacji narodu przez elitę rządzącą.Moderatorzy odpowiedzialni są za porządek na forum. Skoro obywatelowi przyznaje się prawo wolności słowo gwarantowane przez konstytucję, z ograniczeniami wynikającymi z innych ustawa (podkreślam, że mają to być akty prawne rangi ustawowej) to chyba, skoro tworzymy małą społeczność, to też mamy prawo wolności słowa i możemy oceniać środki używane przez moderatorów do utrzymania porządku.W tym miejscu warto przypomnieć, że wolność słowa nie polega na prawie do powiedzenia wszystkiego i wszędzie, jednak nie wydaje mi się, żeby komentowanie moderatora forum publicznego, na tym właśnie forum było nadużycie wolności słowa.Nie wydaje mi się też, aby było nietaktowne. Jeżeli naszym zdaniem zachowanie takie bylo, podaje się konkretne logiczne uzasadnienie, nie używa się do tego wyrazów uznanych za wulgarne, to co w tym złego i nietaktownego.Nie zwracając uwagi na dział w którym temat sie znalazł, po przeczytaniu treści pierwszego posta uważałem, że jestem w FUN...Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zamiaru kwestionować decyzji moderatorów, bo jak na razie, nie uważam, żeby podjęli (EDIT: dopuścili się karygodnych błędów lub podjęli złe, karygodne decyzje- tak dla potomności) jakieś karygodne błędy. Sam nie zawsze piszę na temat, ale widocznie nie jest to zbyt uciążliwe, skoro udało mi się jeszcze nie zarobić ostrzeżenia. Świadczy to tylko o tym, że chociaż moderatorzy bardzo wiele mogą, to swoją władze wykorzystują zgodnie z zasadą proporcjonalności.Po co od razu ostrzeżenia skoro można edytować posta, usunąć posta, dać upomnienie, itd.Mogą to wszystko zrobić, ale chyba mają świadomość, że ktoś patrzy im na ręce.Są takimi forumowiczami jak my, z tą różnicą, że mogą ingerować w treści postów... niech jednak będą obiektywni i nie usuwają czegoś tylko dlatego, że im się to nie podoba, im jako moderatorom.Moim zdaniem spełniając swoje zadania powinni działać w interesie nas wszystkich...Koniec elaboratów, chyba nie mam nic więcej do powiedzenia w temacie... demokracja wydaje się być przereklamowana w krajach chamów, leniów i krętaczy, gdzie ludzie potrzebują czuć bat nad sobą, żeby żyć zgodnie z panującymi w nim zasadami. W każdym innym społeczeństwie demokracja ma szansę się sprawdzać... moim skromnym zdaniem ;)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... demokracja wydaje się być przereklamowana w krajach chamów, leniów i krętaczy, gdzie ludzie potrzebują czuć bat nad sobą, żeby żyć zgodnie z panującymi w nim zasadami. W każdym innym społeczeństwie demokracja ma szansę się sprawdzać... moim skromnym zdaniem ;)Pozdrawiam
bardzo trafnie ( moin zdaniem) skwitowałeś . Podpisuję się pod tym . Dyktat może i czasami daje dobre rezultaty , ale częściej złe .Jest korupcjogenny dla samego władcy i patologizuje pospólstwo. Kontrolować ( kolektywnie ) kontrolujących ( jednostki kontrolujące)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowaleon masz rację ale tylko teoretycznie - zapominasz że to forum motocyklistów a nie kółko różańcowe xiedza rydzyka i nie powinno się zaśmiecać serwera duperelami.
Na temat biegania sprintem w kierunku ścian nie mam ochoty się wypowiadać, bo po co zaczynać osobiste spory na forum.Szanuję Pana za wiedzę i rady, których udziela Pan na tym, jak i ogólnym forum. Idzie Pan w zaparte, że mod jest bogiem i tylko on ma rację. A nikt nie jest nieomylny. Nie neguję przecież Ich pracy, jednak z niektórymi punktami założyciela tematu nie mogę się zgodzić. Dobrze te powody wyjaśnił Kawaleon. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawało mi się, że demokracja jest zasadna kiedy z opozycją podejmuje się dialog/dyskusję a nie zwalcza się ja czy obraża... ktoś może nie potrafić ugotować zupy ale może umieć ocenić czy jest smaczna i powinien mieć prawo o tym się wypowiedzieć a nie być ganiony mimo, że zupa jest za słona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niema co zabardzo wdawać się w dyskusje która niewiele zmieni niech każdy sie zastanowi w jakim celu są moderatorzy na tym forum jesli to komuś nie odpowiada to nie musi "tu przebywać" jak juz ktoś zauważył jest demokracja i nic na siłę ale są pewne zasady do których każdy z nas musi sie dostosować czy to sie jemu podoba czy nie jak komuś nie odpowiada to niech założy swoje forum i sam bedzie wprowadzał tam swoje zasadysądze jesli ktoś ma jakies pomysły i przedstawi je moderatorom to z pewnością odniosą sie do nich w odpowiedni sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wydawało mi się, że demokracja jest zasadna kiedy z opozycją podejmuje się dialog/dyskusję a nie zwalcza się ja czy obraża... ktoś może nie potrafić ugotować zupy ale może umieć ocenić czy jest smaczna i powinien mieć prawo o tym się wypowiedzieć a nie być ganiony mimo, że zupa jest za słona
niezyt szczęśliwie dobrałeś przykład.Nawet źle ugotowana zupa może doprowadzić Cię do wychodka a źle naprawiony motocykl aż do nieba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.