Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak Stroju ! , Wypadki Motocyklowe Zdjecia Filmy


mateusz1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wiec tak żeby nie wyszło ze jestem jakim ojcem Teresem z Kalkuty i uczę , moralizuje i co trzeba i czego nie trzeba na moto . Jeżdżę jak jeżdżę czasem troszkę dam się ponieść i zrobię coś głupsze od normy ale staram się być świadomy konsekwencji i przewidywać więcej niż ten koń co ma klapki na oczach . Nie wiem czy tak macie czy mieliście ale non stop słyszy się wypadek , wypadek wypadek nie ważne czy moto i samochodem (chodź jak moto to się bardziej słucha co się stało i gdzie ) i jakoś do tego przyzwyczajamy do tego słowa i nie robi to jakiegoś dużego wrażenia na nas ( chyba ze dotyczy jakiegoś naszego bliskiego ) a te zdjęcia zmieniają oblicze wypadku i perspektywę patrzenia na nie . 1. Bardzo "ładnie" jest pokazania jazda bez ubranka odpowiedniego i niezła tłustą dupę łotysz jeszcze w swojej skórze http://home1.gte.net/res0ak9f/bike.htm2. Krwawa strona - z drugiej oblicza słowa wypadek prosze Uwaga Drastyczne !!!http://www.scheurijzer.nl/ kliknijcie SCHOKKEND+18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było i to nie jeden raz. Każdemu jest spisany los. Niczego nie unikniemy. Owszem można się jakoś próbować chronić przed np obtarciami czy głowę zakładając kask ( akurat to wszyscy motocykliści nie myląc z pseudo motocyklistami robią) jednak wypadku nie jesteśmy w stanie tak do końca uniknąć. Bo nie zawsze się da. Taki już los ludzi jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było nie było, mnie też gdzieś kiedyś przewinęły się podobne zdjęcia, ale odczucia mam dalej takie same jest mi słabo i patrzę na to wszystko z przerażeniem. Smutna prawda jest tylko taka, że jednym daję coś takiego do myślenia,a innym mniej albo wcale. To prawda,że nikt nie jest w stanie przewidzieć gdzie i co go spotka , ale o "głowie na karku" nie powinno się zapominać,(choć nie twierdzę, że większość wypadków spowodowana jest jej brakiem przez poszkodowanego)I jak ma napisane "ojciec Teres z Kalkuty" "Twoja dziewczyna kocha Cię jak Ty swój motocykl, proszę jeździj odpowiedzialnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę z Moją ukochaną i nie tylko maszyną; uważam pilnuje się radzę innym jak jeździć kulturalnie i z głową, a tu z dnia na dzien dostaje info że kumpel mój najlepszy przyjaciel ......miał wypadek ... złamany kęgosłup (http://forum.motocykle.slask.pl/index.php?showtopic=31418), mam nadzieje że z tego wyjdzie jest optymistą ja też jestem z nim w bólu i cierpieniu szkoda tylko że on uważał a kierowca puszki nie ......... PROSZĘ KAŻDEGO KTO TO CZYTA I JEŹDZI, UWAŻAJ I MYŚL ZA SIEBIE I INNYCH!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że po obejrzeniu tych linków zwolennicy hawajskiego stylu nagle pójdą po rozum do głowy.W końcu ciuchy zamiast zwiewnego dresiku to -10 do rispektu na dzielnii Tak samo wątpię w to, że po obejrzeniu tych linków, czy nawet przeczytaniu tematów w tym dziale ludzie zaczną jeździć ostrożniej i bezpieczniej. Patrzy się na te zdjęcia, myśli się, że masakra, ale jutro idąc do garażu po moto i tak się o tym zapomni.Przynajmniej tak mi się wydaje. Może dobrze, może nie.Każdy robi, co chce i jak chce, na własną odpowiedzialność. Nie moja sprawa, czy ktoś jedzie w krótkich spodniach, japonkach czy bez koszulki. Nie moje życie, nie moje ciało, zdrowie i flaki na asfalcie.Aczkolwiek fajnie będzie jeśli komuś otworzy to oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze co?! ja wierze w Boga ale uwazam ze kazdy jest kowalem swojego losu, nie ma opcji ze mi jest jeszcze pisane 5 wypadkow a sasiad bedzie mial tylko 2 bo tak mu zapisali beka
Skąd wiesz Shakal, że nie ma takiej opcji?Jestem za odświeżaniem sobie takich zdjęć. Oglądając fotki ofiar wypadku czuję się mocno przybity, jest nieprzyjemnie. Ale czuję, że taki zimny prysznic pomaga mi odzyskać równowagę pomiędzy rozsądkiem a adrenaliną. Zawsze trochę się utożsamiam z tymi ofiarami i mam wtedy wrażenie, że patrzę się na siebie zza własnego grobu. I tu, w przeciwieństwie do tych ofiar, mam jeszcze szansę na przemyślenie tego co robię, tego czy chcę to dalej robić, co jest dla mnie ważne a co ważniejsze, i jaką cenę jestem gotowy zapłacić za tę adrenalinę w żyłach. Bez takich terapii wstrząsowych łatwo zapominam o konsekwencjach podejmowanego ryzyka i dość szybko włącza mi się w głowie przycisk "nieśmiertelność". Dodatkowo, taki "wstrząs" jest minimalny w porównaniu z tym, jaki nasze rodziny i znajomi by odczuli widząc nas samych w takim stanie. Więc jeśli dzięki takim zdjęciom oszczędzimy im bólu, a w dziale ku przestrodze będzie jeden, dziesięć, sto, n- zaproszeń na pogrzeb mniej - warto je oglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizm produkuje adrenaline aby poradzić sobie ze strachem.Dlatego gdy jadąc motocyklem czy czymkolwiek innym, poczuje się adrenaline to jest to znak, że coś jest nie tak i lepiej zrobić sobie przerwe.Można powiedzieć, że adrenalina i motocykl to dwie spójne rzeczy, myślę, że można to zanegować. Motocykl dostarcza przyjemności, niekoniecznie musi to być adrenalina. Może niektórzy właśnie poprzez motocykle szukają adrenaliny i jest to dosyć zgubne w dobie dzisiejszych możliwości sprzętowych, które jeszcze nie tak dawno były szczytem najśmielszych marzeń i snów wielu najwybitniejszych sportowców, którzy to sami się ich bali, a dodając do tego obecne nasilenie w ruchu..........A strój daje tylko i wyłącznie dwie zalety: komfort podczas jazdy i ochronę przed podrapaniami i mniejszymi siniakami. Nigdy nie było to nic więcej, nie jest i nie będzie. Niezależnie od ilości napisów CE na prodektorach i samej ich ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tylko tyle...Te tematy nadają się do FUN-JOKE-ETCCoś Ci nie pasuje, dręczy lub irytuje ZMIEŃ PASJE i pozwól cieszyć się innym.Znaleźli się ludzie, którzy nie mają co do roboty i szukaja wrażeń
Minimalnie rozumiem Twoją irytację Daro, ale takie tematy nie do końca są bez sensu.
A strój daje tylko i wyłącznie dwie zalety: komfort podczas jazdy i ochronę przed podrapaniami i mniejszymi siniakami. Nigdy nie było to nic więcej, nie jest i nie będzie. Niezależnie od ilości napisów CE na prodektorach i samej ich ilości.
Strój daje też jakąś ochronę stawów, ale na pewno nie uchroni przed takimi masakrami, jak są pokazane na niektórych ze zdjęć. No i jeszcze jedno, komfort jazdy to nie tylko więcej przyjemności, ale również większe skupienie na jeździe, więcej wolnych "slotów" na zauważenie wszystkich groźnych obiektów wokół, bo nie myślimy o tym, że w nogi nam zimno, pod kurtkę podwiewa itd.Tej drugiej strony nie widziałem jeszcze i szczerze mówiąc dobrnąłem może do 1/4, nie potrzebuję takich bodźców, żeby myśleć na drodze. No i tak jak powyżej zostało napisane, przed takimi zdarzeniami może uchronić ostrożna jazda, ale na pewno nie ubranie ochronne. Jeśli motocykl rozerwało na pół, samochód zniknął pod ciężarówką itp., to strój może tylko ułatwić sprzątanie władzom, taka przykra prawda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojoki robili kiedyś testy związane z adrenaliną.Wyszło na to że wojok kery mioł mniej tego szajsu we krwi , był lepiej zorganizowany i lepiej reagowoł , niż inny naadrelinowany.Dlo mnie to oczywiste.Ps. A co do tych zdjęć , to znom takich co majom z tego niezły ubaw....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tylko tyle...Te tematy nadają się do FUN-JOKE-ETCCoś Ci nie pasuje, dręczy lub irytuje ZMIEŃ PASJE i pozwól cieszyć się innym.Znaleźli się ludzie, którzy nie mają co do roboty i szukaja wrażeń
Przepraszam ze zabieram Ci pasje tylko ze jak takie coś Ci zabiera pasje to albo Twoja pasja jest bardzo nikła albo jesteś bardzo słabym psychicznie ze robi Ci taki sajgon w głowie
co roku pojawia sie jakis uzytkownik jak ty, co roku ma w opisie motocykl bedzie albo 50ccm na razie a potem R1 czy cos w tym stylu i co roku wklejaja podobne zdjeciaj, ktore po necie chodza juz od kilku lat.
nierozumień co miała na celu ta wypowiedz ? ale Ciebie wczoraj poruszyła moja wypowiedz w innym temacie.teraz mnie bedziesz atakował?? R1 kupie za niedługo jak jeszcze spadna troche te z rocznika 99 po jakim mały wypadku i ulice bede moje P.s ktoś jeszcze napisał ze i tak przy jakims wypadku to i tak nie pomoże ale tylko pomoże zbierać zwłoki ok przecież nie jest napisane ze jak ubierzesz się dobrze to gdy skoczysz z 5 pietra to nic CI się nie stanie tylko ze chroni przed slizgami po asfalcie i to jest przedstawione w linku .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze zabieram Ci pasje tylko ze jak takie coś Ci zabiera pasje to albo Twoja pasja jest bardzo nikła albo jesteś bardzo słabym psychicznie ze robi Ci taki sajgon w głowie
Szukasz wrażeń, za mało adrenaliny, chcesz się odnaleźć na tym forum ? Kup sobie motocykl, a nie rozsiewaj gnoju bo zła pogoda.Twoje newsy idzie porównać do wiadomości człowieka, który to nie miał styczności z motocyklem i wielce ujawnia jakie są skutki zasiadania na motocykl, każdy sam kowalem własnego losu. Nie podoba Ci się to ? To siadaj na rower.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz wrażeń, za mało adrenaliny, chcesz się odnaleźć na tym forum ? Kup sobie motocykl, a nie rozsiewaj gnoju bo zła pogoda.Twoje newsy idzie porównać do wiadomości człowieka, który to nie miał styczności z motocyklem i wielce ujawnia jakie są skutki zasiadania na motocykl, każdy sam kowalem własnego losu. Nie podoba Ci się to ? To siadaj na rower.
nie chce mi się zaczynać z tobą walki słownej bo nie jest to warte tylko przykre. Forum jest po to zęby rozmawiać , pokazywać przedstawiać . Dla jednych jest to coś warte dla drugie nie i każdy ma wybór czy chce to oglądać czy nie. Widzę ze tu co ras częściej jest tak ze chamstwem ludziska chcą pokazać kto jest lepszy motonita , bardziej motocyklowy , ma większa pasje , ma lepszy sprzęt , jest lepszy dłużnej w tym siedzi lepiej jeździ lepiej się na tym zna i oczywiście jest ten PRAWDZIWY JEDYNY NIEPOWTARZALNY . Mądrzejsi i ważniejsi (mody i admin ) niech zrobią z tematem co chcą , nie chce się kłócić i wyzywać ku**mi bo nie mam takie usposobienia obronnego .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.