Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

400zł I 10pkt :/


__hana

Rekomendowane odpowiedzi

1.05.2009r. w Tresnej niedaleko Żywca zatrzymali mnie bardzo "mili" funkcjonariusze Policji za przekroczenie prędkości (niestety nie zauważyłem znaku ograniczającego prędkość do 40km/h i poleciało mi się 105km/h) - opisze całe śmieszne jak dla mnie zdarzenie...Wybrałem się z moja narzeczoną do Tresnej gdzie majówkę spędzali moi znajomi z uczelni. Siedzieliśmy w knajpce i kiedy zaczęlismy się zbierać do powrotu do domu kolezanka spytala czy ją przewiozę (obiecalem Jej kiedyś że to zrobię tylko nigdy jakoś tak nie było drugiego kasku). Wsiedliśmy więc na motocykl i pojechalismy na przejażdżkę. Po przejechaniu ok 1,5km na drogę wybiega coś jaskrawo zielonego z lizakiem w ręku i macha zebym sie zatrzymał więc niezastanawiając się wciskam hamulec i staję po prawej stronie jezdni na poboczu (dodam ze pan policjant wybiegł od strony przeciwnego pasa ruchu). Zatrzymałem się jakieś 4m dalej niz stał policjant, długo nie czekałem aż podejdzie do mnie bo ruszył co najmniej jak by miał biec na 100m przez płotki goniony przez stado napalonych szympansów, wyciągnął mi kluczyk ze stacyjki i dziwnie dziwnym tonem spytał "już chciałeś uciekać coo??" - powiem tylko tyle że nie miał podstaw by takie pytanie zadać a jedynym usprawiedliwieniem dla niego było podniecenie i euforia jakich doznał przy próbie zatrzymania motocyklisty który się (odziwo) zatrzymał. No nic przejdzmy dalej... - kiedy już zsiadłem z motocykla i zepchnąłem na pobocze po drugiej stronie jezdni przypomniało mi się że przecież moje dokumenty zostały u narzeczonej w plecaku o czym grzecznie poinformowałem dzielnego p. Policjanta i zapytałem czy znajomi mogą mi je dowieść za dosłownie 5min na co on się zgodził. W tym momencie drugi dzielny rycerz p. Policjant który bawił się radarkiem,bez udzielenia mu głosu mówi - "ja panu ten motor odcholuje". Niestety nie powstrzymałem się od komentarza i bardzo pogardliwym tonem rzuciłem "ku...wa bedzie mnie straszył" po czym zacząłem się z nim wykłócać jak to jest że jeden policjant się godzi żeby dowieść dokumenty a drugi (wiekszy idiota od pierwszego hehe) grozi odcholowaniem motocykla... Kidy emocje troche opadły rycerz zatrzymujący mnie zaczął spisywać moje dane które mu dyktowałem bo dokumentów jeszcze nie było i poinformował mnie że za brak każdego z dokumentów przy kontroli jest mandat w wys. 50zł za sztukę (czyli prawko+ OC+ dowód rejestracyjny = 150zł). Po chwili dojechały dokumenty, rycerz zabrał się do pisania i spytał:Rycerz: p. Tomaszu ma pan już jakieś punkty na swoim koncie??Ja: owszem nie panie władzo Rycerz: to niemożliwe... (chwycił za radyjko i polecił sprawdzenie mnie w centrali) - no coż chyba z oddechu wyczuwał że posiadam jakieś punkty ale niestety sie zdziwił hehe - przecież jak to możliwe żeby ktoś kto jezdzi na motocyklu nie miał jeszcze punktów karnych i posiadał prawo jazdy kat A bo to tez zdziwiło naszego dzielnego rycerza).Wypisując mandat powiedział "powinien pan dostać 650zł i 10pkt ale obniże to troche na 400zł i 10pkt" - ku...wa jak sie ucieszyłem, dawaj kluczyki, jade jeszcze raz - mowie... heheInteligentny Rycerz: p. Tomaszu tu niedaleko jest szkoła, gdyby tak dzieci szły ze szkoły lub do niej - wie pan jakie są dzieci wystarczy wbiegnie na jezdnie i koniec... - popatrzelismy na siebie z pasażerką i mowimy w śmiechu "ale przecież jest pierwszy maj... "Zakłopotany Rycerz: (po dłuższej chwili) - to tym bardziej panie kierowco, tym bardziej trzeba uwazac...Na zakończenie kiedy już mandat miałem w swoich rękach Rycerz powiedział: "gdyby pan uciekał to na skrzyżowaniu byśmy pana mieli..." ja odpowiedziałem bardzo krótko z szyderczym uśmiechem na twarzy i spoglądając na ich wypasioną przedwojenną "lodówę": "ale chyba nie tym... - miłej pracy"...troche jestem zawiedziony brakiem wyrozumiałości dzielnych rycerzy że nie docenili tego iż się zatrzymałem i nie udzielili mi tylko upomnienia i pouczenia, no ale coż - będą się mieli czym pochwalić komendantowi i kolegom z pracy że zatrzymali motocykliste który chciał "uciekać" buhahaPODSUMOWUJĄC: mandat jak najbardziej mi się należał nie mam pretensji o to do Rycerzy chociaż mogli to inaczej rozwiazać.Zatrzymanie - policjanci zbyt mocno przejęli się swoimi rolami w tym teatrze i odje...ali szopke.Po za tym policjant który mnie zatrzymywał niestety zapomniał założyć czapeczki która jest obowiązkowa z tego co wiem przy jakimkolwiek zatrzymaniu i po drugie nie przedstawił się i nie podał powodu zatrzymania za co szło by go ud...pić - tylko kto uwierzy zwykłemu obywatelowi...pozdrawiam i miłej lektury życze.LEWA W GÓRZE I DO ZOBACZENIA NA TRASIE o'-o...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafiłeś na takich chyba , ja jak narazie złego słowa na niebieskich powiedzieć nie mogę ugodowi mi się trafili strasznie a największy mandat jaki dostałem za prędkość to litr wódki i 4 zimne piwa dobre chłopaki byli poza tym jeden z nich śmigał na moto więc swój się trafił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że się z tego śmiejesz, ale ja poprosił bym o drugi zestaw policjantów z uwagi na fakt że doszło do naruszenia procedury, gdyz policjant nie może zabierać Ci kluczyków z moto, utemperowało by ich to trochę a może sprawiło że odpuszczą, nawet ten brak dokumentów, mnie ostatnio zatrzymali "mili" i zaspiewali że zabierają dowód rejestracyjny +200zł za stan techniczny samochodu(pęknięta szyba)+200 zł za pasy+100 za pasy pasażera, razem 500zł 6 pkt i zabrany dowód (odprysk na szybie był średnicy 8mm).zaproponowałem żeby dowód zabrał bo fakt, szyba miała odprysk ale te pasy to nie tak.wytłumaczyłem że słuzbowu lublin to relikt nie samochód i pasy raczej mnie powstrzymują od kierowania niz uchronią przed wypadkiem.i tu surprise "miły" pan policjant przyznał rację i odstapił od przyznania pkt i mandatu, zabrał tylko dowód ale to akurat mi nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu dostałem mandat za jazdę samochodem na 2 biegu (w dodatku na półsprzęgle). Całe 20km/h. Wyszło na to że wyprzedziłem pojazd ustępujący pieszemu na pasach. Na 3 pasmowej drodze jadąc skrajnym pasem i spiesząc sie popatrzyłem że po przeciwnej stronie kobita dopiero włazi na pasy i zwyczanie tocząc się wbiłem 2 i pojechałem. Ten wyczyn był wart 500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że się z tego śmiejesz, ale ja poprosił bym o drugi zestaw policjantów z uwagi na fakt że doszło do naruszenia procedury, gdyz policjant nie może zabierać Ci kluczyków z moto, utemperowało by ich to trochę a może sprawiło że odpuszczą, nawet ten brak dokumentów, mnie ostatnio zatrzymali "mili" i zaspiewali że zabierają dowód rejestracyjny +200zł za stan techniczny samochodu(pęknięta szyba)+200 zł za pasy+100 za pasy pasażera, razem 500zł 6 pkt i zabrany dowód (odprysk na szybie był średnicy 8mm).zaproponowałem żeby dowód zabrał bo fakt, szyba miała odprysk ale te pasy to nie tak.wytłumaczyłem że słuzbowu lublin to relikt nie samochód i pasy raczej mnie powstrzymują od kierowania niz uchronią przed wypadkiem.i tu surprise "miły" pan policjant przyznał rację i odstapił od przyznania pkt i mandatu, zabrał tylko dowód ale to akurat mi nie przeszkadza.
.... a mozna sie podeprzec jakims kodeksem lub ustawą co do tych kluczykow i ubioru policjanta ??? jak tak to gdzie tego szukac ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym policjant który mnie zatrzymywał niestety zapomniał założyć czapeczki która jest obowiązkowa z tego co wiem przy jakimkolwiek zatrzymaniu i po drugie nie przedstawił się i nie podał powodu zatrzymania za co szło by go ud...pić - tylko kto uwierzy zwykłemu obywatelowi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1.wielki Pan motocyklista sie zatrzymał, jadac 105 na 40 i sam fakt tego, ze sie zatrzymal zasluguje nie na mandat tylko na pochwałe?????gosciu... jechales, za szybko, zatrzymales sie to masz mandat i tyle... liczyles ze da Ci upomnienie?A to ze gliniarz byl baranem uprzedzonym do motocyklistow, to juz inna historia:powinien sie przedstawic, podac komende lub posterunke, podac powod zatrzymania, nie mial prawa zabierac kluczykow od pojazdu, czapke (nie jestem pewien ale tak jest za kazdy razem) musi miec ubrana, identyfikator na wierzchu itp...no ale to ze dostales 400 zl i 10 pkt to juz chyba raczej normalne ze za tego typu przewinienie tak Cie potraktowali?Zreszta drogowka z Zywca slynie ze swojej walecznosci i jadac motocyklem jest jedna rada:gdy Pan Ci macha, odmachaj mu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mam czyste konto. Targowac sie trzeba umiec
Nie każdy ma znajomości u córki prezydenta Kaczyńskiego czy kto to tam był u Ciebie Panie Kibela to że masz czyste konto to chyba wiadomo bo przecież nie masz na czym jeździć z tego co się orientuje więc targować to się można ale w twoim przypadku na straganie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeb... pałka, a w dup.... włoży CI zapasowy klucz do kół Co do czapki to faktycznie jakbyś zrobił zdjęcie np:, koleżanka potwierdziłaby to wtedy gościu miałby nie mały problem ....a co do mandatu, to pech i tyle - dokumenty,a prędkość ... n/c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta drogowka z Zywca slynie ze swojej walecznosci i jadac motocyklem jest jedna rada:gdy Pan Ci macha, odmachaj mu ;)
Od razu do głowy wpadł mi ten wszystkim znany filmik....

Mnie kluczyków nie zabrali jak mnie zatrzymali, a policjant był bardzo miły Do madatu nie mam zastrzeżeń bo tylko:80/50 - 200 zł i 6 punktów karnych + 300 zł za brak kategorii AA wszyscy wiemy że mógł mi nieźle jeszcze narobić za brak tej właśnie kategorii A... Ogólnie jeszcze nie spotkałem "złego" policjanta z drogówki (doświadczenie z puszki), powtarzam z DROGÓWKI....Mało tego, na koniec rozmowy usłyszałem szerokości na drodze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma znajomości u córki prezydenta Kaczyńskiego czy kto to tam był u Ciebie Panie Kibela to że masz czyste konto to chyba wiadomo bo przecież nie masz na czym jeździć z tego co się orientuje więc targować to się można ale w twoim przypadku na straganie
Widzę że ciężki dzień miałeś. To orientację masz złą Panie Sznita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli istnieje możliwość ucieczki funkcjonariusz ma prawo zabrać Ci kluczyki a nawet położyć na maskę i kazać leżeć... a tu wielmożny pan grający cwaniaczka odpowiadając głupimi gadkami napierdzielał 105/50 w mieśćcie i wielce oburzony zachowaniem policjantów wyzywając ich od debili bo przecież powinni Cie zatrzymać pomóc zejść z motocykla , podać rękę , poczęstować herbatą. Miałeś brak dokumentów podczas kontroli? Miałeś , więc mandat jak najbardziej to jest taka rzecz o której trzeba pamiętać a policjanci nie musza czekać asz Ci ktoś dowiezie dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz wniosek o wszcze postepowania dyscyplinarnego dla tego kolesia. Namiary powinny byc na mandacie. Data , godzina miejsce znasz. Opisz sytuacje i wnies o wszczecie postepowania. Napisz ze jak ukreca leb sprawie to pojdziesz z tym do mediow. Nie wiem tylko na jaki szczebel to wyslac ale osobiscie wyslalbym na komende wojewodzka. Nie sadze ze bedzie mial problemy ale moze go "poucza" i na drugi raz bedzie wiedzial ze " pan wladza" to juz se nevrati.ps. kolezanka z ktora jechales nie jest z toba spowinowacona wiec jest wiarygodnym swiadkiem.
Tak już widze to w TVN Fakty news dnia POLICJANT BEZ CZAPKI ZATRZYMAŁ MOTOCYKLISTE Żeby popełnić wykroczenie i jeszcze pisać skargi żeby kogoś udupić to już trzeba być ŻAŁOSNYM i powiem Ci Ar2rM że życze Ci żebys spotkał w swoim życiu takich ludzi jak ty którzy będą chcieli Cie tylko udupić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już widze to w TVN Fakty news dnia POLICJANT BEZ CZAPKI ZATRZYMAŁ MOTOCYKLISTE Żeby popełnić wykroczenie i jeszcze pisać skargi żeby kogoś udupić to już trzeba być ŻAŁOSNYM i powiem Ci Ar2rM że życze Ci żebys spotkał w swoim życiu takich ludzi jak ty którzy będą chcieli Cie tylko udupić...
Dokladnie z tą telewizją Ar2rM przesadził. Jakby Ci policjanci byli wredni to nie czekaliby aż dowiozą mu kumple papiery, tylko od razu zabrali moto. Co do kluczyków to chyba normalna procedura. Mnie jak zatrzymywał do kontroli policjant, porposił, żebym wyciągnął kluczyk, ale nie zabierał. Myślę, że zależy od policjanta. Ale też bym zabierał klucz, bo nie wiadomo z kim sie ma doczynienia i czy jak odwórcę sie od pojazdu, czy zatrzymany nie pitnie. Więc nie ma co robić z igły widły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W tym momencie drugi dzielny rycerz p. Policjant który bawił się radarkiem,bez udzielenia mu głosu mówi - "ja panu ten motor odcholuje"....
...Napisz ze jak ukreca leb sprawie to pojdziesz z tym do mediow...
Tak już widze to w TVN Fakty news dnia POLICJANT BEZ CZAPKI ZATRZYMAŁ MOTOCYKLISTE ...
Dokladnie z tą telewizją Ar2rM przesadził(...) Ale też bym zabierał klucz, bo nie wiadomo z kim sie ma doczynienia i czy jak odwórcę sie od pojazdu, czy zatrzymany nie pitnie. Więc nie ma co robić z igły widły.
Artur napisał, żeby zagrozić, że w przypadku nie potraktowania poważnie napisanej skargi pójdzie się do mediów (którymi są również prasa, czy portale Internetowe), a nie żeby lecieć ze skargą do TVN.Tomek Twoim zdaniem zabieranie kluczyków to normalna sprawa? Jeśli tak, to czemu policja nie zabiera kluczyków z samochodów? Może tam boją się już o siebie? Więc dla czego motocyklista ma być traktowany gorzej?Po za tym dla mnie wyrywanie kluczyków z pojazdu jest dla mnie podejrzane i w tym momencie poczułbym się zagrożony, ale już wiele razy słyszałem o takich sytuacjach i jeśli zatrzymam się kiedyś do kontroli, to sam wyjmę kluczyki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.