Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypadek W Siemianowicach


.majzel.

Rekomendowane odpowiedzi

bylem na miejscu wypadku trocha wygladalo niecikawie .kazdy godol co inego ale jak gadali my z policja to chlopak na moto wyjezdzajac wymusil dziewczynie pierwszenstwo:/ chlopak jechal na gsxf 600 SMI a laska na jakiejs yamaha na SI. chlopak niby ma cos z noga dziewczyna niewiem nic. niewiem czy te informacje sa na 100% prawdziwe jak co to proisze poprawic a im zycze szybkiego powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na Powstańców i powiem wam że tam naprawde trzeba uważać, piesi, psów kupa i wszystkie inne niespodzianki, lepiej tam zwolnić. Mimo to często z okien widze jak popierdzielają tam niektórzy na złamanie karku grubo ponad setką. Kilka lat temu był tam śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty któremu puszka wymusiła pierwszeństwo. Więc jeszcze raz...uważajcie tam i mimo długiej prostej radze zwolnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna prosba do tych najszybszych... uwazajcie na tych wolniejszych motocyklistow przed wami.nie przejezdzajcie obok nas na grubosc lakieru. Trzeba pamietac ze jadac pasem mam swiadomosc ze moge sie ponim poruszaac na calej szerokosci. jak zobacze dziure czy olej to robie unik ktorego ten szybki juz nie skoryguje. Wczoraj smignely mnie tak dwie maszyny. Jadac 120/80 na lewym pasie trzeba uwazac na dziury i puszki a nie patrzec w lusterka czy czasem jakas strzala nie jedzie.za niedlugo bedzie nowa akcja... motocyklisto patrz w lusterka, szlifiery sa wszedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rowerem tez mozna sobie jechac zygzakiem po calym pasie?Jak jestes tzw. zawalidroga to jedz przy prawej krawedzi albo zrezygnuj z motocykla i kup motorower moze nie bedzie dla Ciebie za szybki.Pozdrawiam.
120 na ogr. do 80 to raczej nie jest zawalidroga HaHaha zalezy jak na to patrzec , dla ludzi jadac te 120 to jzu jestes dawca , a dla tych co lubia zapierdalac to zejdz z drogi bo ino robisz korki nowa akcja... motocyklisto patrz w lusterka, szlifiery sa wszedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rowerem tez mozna sobie jechac zygzakiem po calym pasie?Pozdrawiam.
jak juz silisz sie na sarkastyczne zarty to warto posiadac odrobine wiedzy. Rowery i motorowery (...) maja obowazek jazdy poboczem drogi a jezeli go nie ma pobocza, to jezdy przy prawej krawedzi drogi.Co do predkosci 120/80 to jestes kozak skoro to dla ciebie przekroczenie motorowerowe - moja prosba byla skierowana miedzy innymi do ciebie.rozwniez pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamietac ze jadac pasem mam swiadomosc ze moge sie ponim poruszaac na calej szerokosci.
tere fere... a gdzies tu ostatnio czytalem ze zabierasz glos tylko w tematach na ktorych sie znasz Przepisy ustawy Prawo o Ruchuy Drogowym sa jasne:Art. 16. 4. "Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni."Jesli uwazasz, ze mozesz sobie jezdzic z lewej na prawa i nie patrzec w lusterka to nie miej pretensji kiedy jakis puszkarz ci zajedzie droge jak bedziesz sie przeciskal miedzy autami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciekawe co piszesz... twierdzisz ze jadac lewym pasem musze jechac przy prawej krawedzi tego pasa?Jade pasem np na autostradzie to moge jechac na calej jego szerokosci ...i niech ci bedzie ze ze to skrajny prawy pas lub najblizszy wolny od prawej krawedzi drogi.myle sie skarbnico paragrafow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kto na naszych polskich autostradach bedzie sie trzymal prawego pasa, nawet jak jest droga wolna po obu? przejazd przez taka rampe przy skakaniu po pasach moze sie tragicznie skonczyc. poza tym nie ma co rzucac w siebie paragrafami, tylko włączyc myślenie i wyobraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie. jednak chcialem przytoczyc dlaczego motocykl moze jezdzis srodkiem pasa a motorower ma trzymac sie prawej krawedzi.Co do tematu to wiadomo jak wygladaja lusterka w motocyklach. nie zawsze sa dobrze widoczne, dlatego jadac za moto ktory jedzie obok puszek i uwaza (na siebie) nie zakladam ze zaraz mnie zobaczy tym bardziej jak przejade obok niego z roznica predkosci pow 50km/h. Szanuje tych ktorzy jezdza szybko i umieja to robic... tylko uwazajcie na tych z przodu. I prosze darujcie sobie teksty... kup se motorower... w moim przypadku jechalem 40 km ponad dopuszczalna a ktos mina mnie jadac ok 160km/h. O ile na autrostradze czesto patrzy sie czy kogos nie blokujemy bo w ruchu ulucznym jadac i tak grubo ponad dopuszczalna predkoscia nie zakladam ze ktos smignie kolo mnie . Piszcie co chcecie... w tym temacie bohaterowie tez sie nie widzieli tez dwa motocykle na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwie blisko prawej krawedzi to nie znaczy ze po dziurach, ale omijajac dziure czy przeszkode, nalezy zachowac szczegolna ostroznosc, do czego nijak sie ma omijanie bez patrzenia w lusterka... Jezeli nie mozesz tego zrobic, tzn. ze nie dostosowales predkosci do warunkow czyt. uszkodzonej nawierzhcni itd.... To juz nie jest wazne. Nie ja tu wyjechalem z "prawem" jakie kto ma przy wyprzedzaniu czy omijaniu, wiec nie ma znaczenia czy ja tak jezdze. Byla gadka o prawie - takie jest prawo i tyle. Nie rozumiem tylko linii obrony człowieka, ktory chwali sie, ze nie korzysta z lusterek w czasie jazdy.Wypowiedzi kolegi Ar2rM (edit: z 07:32 PM) niestety nie zrozumialem, proponuje popracowac nad interpunkcją w wolnej chwili, teraz pogoda i tak sie nie nadaje do jazdy, szczegolnie bez uzywania lusterek...Z mojej strony EOT, zycze powrotu do zdrowia "bohaterom" tego postaPS: "Szlifierzy" przy wyprzedzaniu musza zachowac odstep conajmniej 1m ale to juz jest osobny temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ***A to nie tema zeby sie wadzic jak kto ma jechac czy blizej jednej krawedzi czy drugiej...wiec jak co przejdzcie kaj indziej abo załuszcie nowy temat bo robi sie burdel!!! to temam o calkiem czym inym i dawajcie tu informacje z nim zwiazane bo jak narazie czytam tu wszystko ino nie z tym zwiozane a chcialbny wiedziec co dokladnie im sie stalo...i czy nic powaznego przynajmiej mam taka nadzieje... a yamaha NIEBIESKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwnie podchodzisz M-Hu to tematu. jezeli ja nie korzystam z lusterek (wg ciebie) oznacza to ze prawidlowe korzystanie oznacza jazde na wprost i gapienie sie w lusterka czy czasem nie jedzie tam zapie-aca szlifiera z wesolym motocyklista. W lusterka patrze przed kazda zmiana prasa i pozazniejszym manewrem... ale zrozum ze nie zawsze jest czas na to jesli zobaczysz na pasie dziure. skoro mozesz ominac ja w ramach jednego pasa to to robisz. twoje wklejanie jakiegos tekstu bez kontekstu jest nie w porzadku. Nie mam pojecia skad go wizoles.Co do odlegosci 1m od jednosladu to tyczy sie to tylko relacji jednoslad- wieloslad . w relacji jednoslad-jednoslad nie obowiazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odlegosci 1m od jednosladu to tyczy sie to tylko relacji jednoslad- wieloslad . w relacji jednoslad-jednoslad nie obowiazuje.
Chyba nie do końca, z tego co mnie uczyli to ten 1m obowiązuje wszystkie pojazdy wyprzedzające jednoślad czy kolumnę pieszych. Nie obowiązuje tylko w przypadku stronę gdy jednoślad wyprzedza pojazd wielośladowy.Co do jazdy po prawej stronie - obowiązuje jak nie ma wyznaczonych pasów, jak jest linia wyznaczająca pasy to można śmigać środkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwnie podchodzisz M-Hu to tematu. jezeli ja nie korzystam z lusterek (wg ciebie) oznacza to ze prawidlowe korzystanie oznacza jazde na wprost i gapienie sie w lusterka czy czasem nie jedzie tam zapie-aca szlifiera z wesolym motocyklista. W lusterka patrze przed kazda zmiana prasa i pozazniejszym manewrem... ale zrozum ze nie zawsze jest czas na to jesli zobaczysz na pasie dziure. skoro mozesz ominac ja w ramach jednego pasa to to robisz. (...)
Ciekawe,ja sie staram jakoś częściej spoglądać w lusterka.Nie tylko przed wykonywaniem jakiegoś manewru...ale co ja sie tam znam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.