Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pożyczenie Motocykla A Ubezpieczenie.


Editt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pożyczyłem motor znajomemu a on miał nim ślizga, wprawdzie nie ze swojej winy bo puszka zajechała mu drogę ale nawet się nie zatrzymała. Wprawdzie szkody nie są jakieś gigantycznie ale po kieszeni by to uderzyło. Moje pytanie brzmi: jak wygląda sprawa ubezpieczenia? Motor jest zarejestrowany na mnie, tak samo ubezpieczenie. Czy on może zgłosić szkode na siebie, czy muszę to być ja? Dodam tylko że ubezpieczenie mam w PZU. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche nie kapuje . Twoj moto pozyczasz kumplowi on wyglebil i uszkodzil moto, a Ty pytasz czy on moze otrzymac odszkodowanie ??? Moze, ale Ty musisz najpierw sam zgłosić szkode i upoważnic go do odbioru odszkodowania.Jesli pytasz czy jesli jemu cos sie stalo np. zlamanie czy uszkodzenie ubran to z oc sprawcy tez moze dostac . Wtedy on zglasza szkode, ale pewnie potrzebna bedzie umowa uzyczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa, po wnikliwej alalizie i podpowiedziach forumowiczow chyba zrozumialem. dałes sie przejechac kupmlowi na moto --> koles jechal,a ktos puszka spowodowal wypadek i uciekl.--> sa szkody i chcesz to zglosic z jego oc, ale jednoczesnie w razie czego masz AC .Ok wiec tak :1) zgłoszenie na policji o tym i ze sprawca uciekl ( oni sobie go beda scigac ( czyt. po miesiacu dostaniesz pismo ze zakonczyli postepowanie z powodu.... bla bla bla ) o ile wogole Ci przyjma takie zgloszenie )2) idziesz do ubezpieczalni ( zerknij do OWU do jakiego czasu mozna zglosic szkode z AC i najlepiej jakbys sie zmiescil )3) zaznaczasz na zgloszeniu ze sprawca uciekl ( jesli znajda sprawce beda sciagac regres )4) wyplaca Ci odszkodowanie z Twojego Ac5) jesli kolega nie byl osoba powodujaca wieksze ryzyko niz gdbys kierowal Ty ( np. Ty masz prawko 5 lat, on 1 rok ) a z punktu ubezpieczyciela jest to wazne i zaznaczone w umowie np. ze mozesz tylko Ty jechac itp. To nie powinno byc problemu : osoba zglaszajaca Ty, zaznaczasz ze kierowal on i ewentualnie moga go poprosic o wyjasnienia, dostarczenie prawka itp.i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hey...this is a wonderful website buddy and an informative post!!! i am new here and i found this site very interesting and informative ,, you are a professional biker i think ,,,,i have a great interest in such things...thank you for the post buddy and keep on posting nice stuff like this :)i am ccda bike fan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.