Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem że kumpel nic nie połamał a zbroja była cała nie wszyscy zarabiają w ojro albo mają bogatych tatusiów Wesołych ...
Lesniczy, kazdy wypadek przebiega inaczej, tak jak napisalem, modlic sie, ze uderzyl tak a nie inaczej......mozesz mi powiedziec co zarobki czy kasa tatusia ( w tym przypadku troche latwiej ) ma wspolnego z wlasnym bezpieczenstwem ? Co z wynikami testow ? myla sie ?Stac na motocykl to chyba powinno byc stac na odpowiednie ciuchy, bo te 200,- € ( w sklepie - na ebay'u polowa ), to raczej nie wydatek, no ale moge sie mylic. P.. Pewnie, ze nawet taki badziew bedzie w niektorych wypadkach lepsze niz niektore standardowe protektory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego pd razu badziew, a może w cale nie jest to takie złe? Podjadę w środę do sklepu to się dowiem i pooglądam jak to się ma w naturze.
O ile protektory nalokietnikow i barkow najprawdopodobniej dadza rade to z protektorem kregoslupa jest juz zupelnie inna bajka. Moga ale nie musza chcesz naprawde za pare zloty ryzykowac - to tak samo jak z helmem Tiger / Tornado jezdzil bys w tym ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz mi powiedziec co zarobki czy kasa tatusia ( w tym przypadku troche latwiej ) ma wspolnego z wlasnym bezpieczenstwem ? Stac na motocykl to chyba powinno byc stac na odpowiednie ciuchy, bo te 200,- € ( w sklepie - na ebay'u polowa ), to raczej nie wydatek, no ale moge sie mylic.
Jeżeli ktoś kupuje motocykl za 5-8 tys zł to raczej nie wyda 2 tys za kask , 700 zł zbroja itd.bo go po prostu nie stać - ma na głowie jeszcze auto i rodzinę .Chyba nie widziałeś dobrej zbroi w cenie do 300 zł , twoje porównanie do tigera jest poniżej pasapost-8018-1261996862.jpeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leśniczy nie ma sensu sie targować dla jednych 200euro to nic, a dla drugich 1/3 motoru. A jak sie zaczniesz licytowac to zaraz uslyszysz, ze jak kogos nie stac to niech sie nie zabiera za motocykle takie realia. A do tego mozna dolozyc, ze cena nie zawsze idzie w parze z jakoscia P.S. Jezdzilem swojego czasu w Tornado i mialem w nim glebe nie grozna. Przezyl i spelnil swoje zadanie do dziś leży u mnie w pokoju na szafce...w 1 kawalku (tylko szybki nie ma )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, zbroji/buzera. Potrzebuję coś do ochrony pod kurtkę, rękawy i barki mam wyposażone w ochraniacze, ale klatka piersiowa i kręgosłup już gorzej. A jeśli chodzi o kask "TORNADO" śmigałem w nim kilka sezonów i powiem że jest wygodny, cichy i lekki. Taką wygodę poczułem dopiero w kaskach od 1000zł w górę dobrych firm. I było by wszystko w porządku, tylko w tym Tornadzie klejenie przez środek skorupy, sam widok odrzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz kupic zbroje to kup UFO scorpion lub evs balistic jersey bj 22 http://www.allegro.pl/item864013313_zbroja..._cross_atv.html jak zółwia to knox aegis 9 lub contour tylko ze sa drogie... z tanszych alpinestars lub dainese.ogolnie to wstrzymaj sie z zakupem do feri zimowych, beda wyprzedaze ochraniaczy w sportach zmiowych,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kupuje motocykl za 5-8 tys zł to raczej nie wyda 2 tys za kask , 700 zł zbroja itd.bo go po prostu nie stać - ma na głowie jeszcze auto i rodzinę .
Wiesz, jak kogos nie stac to moze lepiej, zeby sie za to nie bral. Moje zdanie. Nikt nikogo ni zmusza.
Chyba nie widziałeś dobrej zbroi w cenie do 300 zł ,
Owszem, nawet taka mam, nawet tansza.bionic Alpinestars - gdy ja kupowalem kurs euro w stosunku do zlotowki wynosil 3,19 zaplacilem na ebay'u za nowke z metkami inkluzywnie przesylke 84,- € = 268 pln tak jak pisalem, nalezy poszukac na ebay'u, jest tego wbrod ( przynajmniej w podstawowych ´srednich numerach S, M, l XL. ze Stanow 119,- $ + przesylka, z Europy jak sie trafi. Dylemat w tym, ze jak sie niema pojecia i niechce sie szukac, tom trzeba placic wiecej. Gowno kupuje sie latwo a kazdy kto chce zaoszczedzic kupuje DWA razy, mnie na to niestac !
twoje porównanie do tigera jest poniżej pasa
Prawda w oczy kluje ? Nie, moje porownanie jast jak najbardziej trafne, to ze akurat Ty czujesz sie przez to osobiscie urazony to sorry, za to juz nic nie moge.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś bionica za 3 stówy? gratuluje ale obecnie jest ponad dwukrotnie droższy więc porównanie go do zbroi za 250plnów jest bez sensu, nie ta ligaale zawsze lepiej jest mieć "coś" między sobą a asfaltem w chwili uderzenie niż nica że im droższe "coś" tym lepsze to żadna nowośća w ogóle to ja się pogubiłem, sam jeździsz w bionicu ale piszesz że ochrona kręgosłupa do dupy a wcześniej pisałeś że nie warto oszczędzać na bezpieczeństwukupić porządny zółw/ochraniacz na kręgosłup, dobrze dopasowany i po kłopocie siatki mnie nie przekonująciekawe co to jest, pierwszy raz to widze: http://www.moto.allegro.pl/item858670300_o...nny_racing.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak kogos nie stac to moze lepiej, zeby sie za to nie bral. Moje zdanie. Nikt nikogo ni zmusza.Owszem, nawet taka mam, nawet tansza.
, głupszego wywodu w tym roku na forum nie widziałem ,Drodzy koledzy motocykliści jeżeli nie macie 50 tys zł to dajcie se luz z motorami bo to zabawa nie dla bidnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś kupuje motocykl za 5-8 tys zł to raczej nie wyda 2 tys za kask , 700 zł zbroja itd.bo go po prostu nie stać - ma na głowie jeszcze auto i rodzinę .
Nie generalizowałabym tak do końca. Mój motocykl- 6820zł , kask+spodnie+kurtka+rękawice+buty+żółw+dokompletowana odzież termiczna(część już miałam)=3200,00zł, czyli niecała połowa wartości motocykla...A chętnie zainwestuję jeszcze w kilka rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlusty, tak, masz racje, podalem tylko przyklad. Pozatym, jak ktos wydaje 300,- pln'ow ( jak podal Lesniczy ) to dozbieranie 100 - 150 pln nie jest chyba az takim nieosiagalnym problemem ? Jakos nie widze na forum aby ktos kupowal helm Tigera czy Tornado ktory kosztuje ile ? jaki jest koszt markowego helmu ? O glowe dbamy a o kregoslup konczyny nie ? 1. nie wytlumiaja tak jak dobre2. nie rozprowadzaja jak dobre3. NIE SLUZA tak dlugo jak te dobre ( no moe z wyjatkiem Dainese )Jezdze w bionic'u ktory ma protektor kregoslupa ( wypinany / doczepiany - na zamek blyskawiczny ).Co do protektprow kregoslupa to w zaleznosci mozna podzielic na 1. pod skore 2. pod textylneSiatka dobra rzecz. W zaleznosci od materialu z jakiego zostala wykonana albo sprzyja poceniu sie ( taka tez mialem , albo lepiej odprowadza pot ).

, głupszego wywodu w tym roku na forum nie widziałem ,Drodzy koledzy motocykliści jeżeli nie macie 50 tys zł to dajcie se luz z motorami bo to zabawa nie dla bidnych
Swiadczy o ilorazie inteligencji i o Twoim wyolbrzymianiu - nigdzie nie napisalem, ze trzeba miec 50 000. Masz kaprys lub jest Ci za drogo, to zamiast spodni ze skory kup z latexu / ze skaju, tez beda bajerancko wygladac i beda duzo tansze. Tak samo jak we wszystkim w zyciu, niemasz nie zabieraj sie. Lesniczy, dziekuje Ci za dyskusje w stosunku do Ciebie AMEN, z innymi moge podyskutowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dość przepychanek. Zadałem pytanie co szanowne grono sądzi o konkretnym towarze, i otrzymałem odpowiedzi za co wszystkim serdecznie dziękuję. I nie kłóćcie się bo to do niczego nie prowadzi, ilu użytkowników, tyle opinii. W środę pojadę i obejrzę to coś z bliska, pomacam, przymierzę i się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlusty, Swiadczy o ilorazie inteligencji i o Twoim wyolbrzymianiu - nigdzie nie napisalem, ze trzeba miec 50 000.
A gdzie twoja inteligencja , wiesz co to IRONIA Droga Agnich kupiłaś za tanie rzeczy wg ks-ridera więc należymy do 99 % bidnych motocyklistów którzy w ogóle nie powinni nimi zostać z powodu :CYTAT(ks-rider @ Dec 28 2009, 06:37 PM) *Wiesz, jak kogos nie stac to moze lepiej, zeby sie za to nie bral. Moje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do rozmowy, bo przybrała ona jakieś rasistowskie tło. Każdy kupuje to na co go stać, czy ma motocykl za 3000 czy za 300000 to zawsze jest to motocyklista, czyli nasz kompan. I nie ważne czy jeździ w jeansach czy w kombinezonie. Czy kloszard w związku z tym jak żyje nie zasługuje na to aby nazywać go człowiekiem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buzer zakupiony. Fajnie leży i jest z dobrego materiału, ma regulacje wysokości i zapinany jest w pasie na szerokie gumy z klamrami. Teraz następny zakup mnie czeka, kask i buty. Widziałem szczękowca NAXA z blututem i okularem przeciwsłonecznym: http://moto.allegro.pl/item861178745_gpmot...b_z_blenda.htmlNo i jeszcze buty, takie mi się spodobały:http://moto.allegro.pl/item855847035_gpmot...owe_slizgi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.