Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup Arai-a rx-7, bo to jedyny z przymierzanych przeze mnie kasków (Shoei, HJC, Schuberth), który pozwala na bezproblemowe używanie okularów. Kask cieszy się dobrą opinią internautów, poza jednym aspektem: hałasem.Chciałbym się w związku z tym dowiedzieć od forumowych użytkowników Arai-a, czy faktycznie i jak bardzo ten kask jest głośny? I od jakich prędkości - bo jeżeli problem zaczyna się np.: przy 200km/h, to zupełnie mnie nie dotyczy ;)I pytanie dodatkowe: w których sklepach na Śląsku można spotkać kaski Suomy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja taki posiadam ale o ile mi wiadomo juz wycofali ten model i zastapili go RX-7 GP ktory jest drozszy a poza tym nie rozni sie niczym poza jednym malym detalem - ma malutki spoiler z tylu kasku pomiedzy wylotami powietrza.aczkolwiek na allegro widzialem jeszcze corsair'a wiec da sie kupic.co do halasu to faktycznie myslalem ze bedzie bardziej cichy ale mi to jakos bardzo nie przeszkadza, u mnie ten 'halas' zaczyna sie od predkosci 160km/h, ale to tak w przyblizeniu mowie bo nigdy nie zwracalem na to uwagi od jakiej predkosci daje mocno po uszach.co do halasu to ciekaw jestem jak wypada shoei XR-1000 a porownaniu do arai'a RX-7 corsair'a, z czystej ciekawosci, mial ktos mozliwosc wyprobowania obu? a moze chce przetestowac? bo ja bym chetnie sie wymienil kaskami na pare km dla testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaski typu Corsair to sa kaski typowo torowe tak wiec siłą rzeczy sa głośne bo maja bardzo dobra wentylacje
To fakt, wentylację mają wspaniałą Co prawda nie posiadam RX-7 a jedynie Vipera GT, ale ten rownież do cichych kasków nie należy, co nie oznacza, że nei można się przyzwyczaić.
Kazdy kask mozna latwym sposobem super wyciszyc ,ja uzywam takiego cuda http://www.ard.de/-/id=667988/property=med...5oct5/index.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja taki posiadam ale o ile mi wiadomo juz wycofali ten model i zastapili go RX-7 GP ktory jest drozszy a poza tym nie rozni sie niczym poza jednym malym detalem - ma malutki spoiler z tylu kasku pomiedzy wylotami powietrza.
To o czym mowisz to roznica ktora wida na pierwszy rzut oka. Na szczescie producent nie ograniczyl sie tylko do tego drobiazgu. Kask ma wzmocniona konstrukcje, przekonfigurowana wentylacje, uchwyt bezpieczenstwa pozwalajacy sluzba ratunkowym blyskawicznie sciagnac go z glowy - co jest wazne przy bardzo ciasnych kaskach torowych itd. W necie jest sporo artykulow z testami. Z tego co sie orientowalem to najlepiej sciagac go z UK. Repliki najtaniej znalazlem za 470Ł. W strefie eur stoja jakos po 800eur z kawalkiem, a u nas spiewaja jakos 3600pln.Ja zamawialem swojego w uk i mam nadzieje ze na dniach dojedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl o UVEXie bo ma kaski specjalnie polecane dla okularnikowja mam Boss 525 kosztowal mnie niecale 900zl i jest naprawde wygodny,niesamowicie lekki - 1250gdo tego ma super zapiecie bez plątania trwa 1sa w tej kategorii cenowej o jakiej myslisz to dostaniesz Uvexa carbonna przymiarke mozesz podskoczyc do Krakowa bo tam jest importer Uvex na Polske

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym mowisz to roznica ktora wida na pierwszy rzut oka. Na szczescie producent nie ograniczyl sie tylko do tego drobiazgu. Kask ma wzmocniona konstrukcje, przekonfigurowana wentylacje, uchwyt bezpieczenstwa pozwalajacy sluzba ratunkowym blyskawicznie sciagnac go z glowy - co jest wazne przy bardzo ciasnych kaskach torowych itd. W necie jest sporo artykulow z testami. Z tego co sie orientowalem to najlepiej sciagac go z UK. Repliki najtaniej znalazlem za 470Ł. W strefie eur stoja jakos po 800eur z kawalkiem, a u nas spiewaja jakos 3600pln.Ja zamawialem swojego w uk i mam nadzieje ze na dniach dojedzie.
masz racje, wrzuc linka do jakiegos fajnego arta co czytales na temat nowego RX'a, chetnie poczytam.odnosnie sprowadzania z uk tez masz racje, ja za swojego dalem 425Ł a w polsce jego cena wynosila 2900zl.wtedy funt kosztowal 4.2zl wiec wyszlo 1785zl, czyli rachunek prosty - 1000 zl w kieszeni :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas spiewaja jakos 3600pln.
Dlatego wybrałem model zeszłoroczny - w katowickim salonie Kawasaki są po 2200pln. Zmiany pomiędzy modelami 2008 a 2009 w żadnym wypadku nie usprawiedliwiają tak dużej różnicy w cenie.
a w tej kategorii cenowej o jakiej myslisz to dostaniesz Uvexa carbon
Mój poprzedni kask to właśnie karbonowy Uvex Helix. Niestety nie ma w nim zupełnie miejsca na okulary. Do tego przeżył dwie umiarkowanie silne gleby i nadszedł jego czas na zasłużony odpoczynek.Jak dłużej pojeżdżę w tym Arai-u, to napiszę porównanie do Uvex-a w wątku "Kaski". Ale póki co w mojej opinii zdecydowanie wygrywa Uvex:RX-7 jest zdecydowanie (odczuwalnie) cięższy i dużo bardziej głośny. Nawet przy zamkniętych wywietrznikach wiatr hula nim jak w kieleckim - co zależnie od warunków pogodowych może być wadą lub zaletą. Jeżeli chodzi o wizjery, to Uvex gra ligę wyżej. Lub dwie ligi wyżej, jeżeli do Arai-a nie założy się pinlocka.Wadą Uvexa jest niewystarczające odprowadzanie ciepła z czaszki. No i brak miejsca na okulary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wybrałem model zeszłoroczny - w katowickim salonie Kawasaki są po 2200pln. Zmiany pomiędzy modelami 2008 a 2009 w żadnym wypadku nie usprawiedliwiają tak dużej różnicy w cenie.[...]RX-7 jest zdecydowanie (odczuwalnie) cięższy i dużo bardziej głośny. Nawet przy zamkniętych wywietrznikach wiatr hula nim jak w kieleckim - co zależnie od warunków pogodowych może być wadą lub zaletą. Jeżeli chodzi o wizjery, to Uvex gra ligę wyżej. Lub dwie ligi wyżej, jeżeli do Arai-a nie założy się pinlocka.
czyli rozumiem ze kupiles RX-7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, wrzuc linka do jakiegos fajnego arta co czytales na temat nowego RX'a, chetnie poczytam.odnosnie sprowadzania z uk tez masz racje, ja za swojego dalem 425Ł a w polsce jego cena wynosila 2900zl.wtedy funt kosztowal 4.2zl wiec wyszlo 1785zl, czyli rachunek prosty - 1000 zl w kieszeni :D
Tu masz niezla recke tego kasku arai gpJa swojego tez sciagam z UK ale wlasnie znalazlem kolesia na ebay'u, ktory sprzedaje repliki po 580$ + 40$ przesylka. Za zwykle malowanie trzeba zaplacic 520$. Sa to coprawda wersje z rynku japonskiego ale nie wiem czy roznia sie czymkolwiek oprocz nazwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze kupiles RX-7
Tak.
Sa to coprawda wersje z rynku japonskiego ale nie wiem czy roznia sie czymkolwiek oprocz nazwy.
Czytałem jakieś artykuły w Sieci, z których wynikało, że Arai produkuje różne wersje kasków dla Europy, Ameryki i Azji. Różnią się tym, że mają wnętrze dostosowane do kształtu głowy "statystycznego mieszkańca" danego kontynentu i odpowiednią homologację.Homologacją bym się nie przejmował, bo wszystkie wersje są zapewne tak samo bezpieczne. Ciekawe jest natomiast, jak bardzo odczuwalna jest różnica w kształcie wnętrza kasku. Osobiście wolałbym przymierzyć konkretny kask przed zakupem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba oto, ze arai robi po trzy albo i wiecej rodzajow zarowno gornej wysciolki jak i tej na bokach kasku. Takze oprocz samej skorupy mozna dopasowywac sobie komfort samymi rozmiarami wysciolek. Mozliwe ze wlasnie sa roznie podobierane wysciolki do rynkow bo nie sadze, ze robia inne skorupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.