Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kask Blendą Przeciwsłoneczną


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Przymierzam się do kupna topka z blendą przeciwsłoneczną ....mamn a oku AIROH FORCE czy ktoś może jezdzi w takim kasku prosze o uwagi i spostrzeżenia. http://images.esellerpro.com/2189/I/125/58/Airoh-Force-Motorbike-Motorcycle-Helmet-Matt-Black-1.jpg...a może polecacie jakiś inny..???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airohy niestety mają krótką szczękę i praktycznie nosem dotykałem szybki, jak go mierzyłem. Myślę, że przy szybszej jeżdzie nos będzie trochę płaski IS-16 ma Celinka. Kask naprawdę bardzo dobry, jedynie antyfoga do niego dokupiliśmy na jesienne, chłodne dni. Bardzo dobrze wykonany, myślę że nie odbiega jakością od mojego Nolana 103. Bardzo polecam, gdyby nie konieczność posiadania kasku szczękowego, to też bym go wybrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airohy niestety mają krótką szczękę i praktycznie nosem dotykałem szybki, jak go mierzyłem. Myślę, że przy szybszej jeżdzie nos będzie trochę płaski IS-16 ma Celinka. Kask naprawdę bardzo dobry, jedynie antyfoga do niego dokupiliśmy na jesienne, chłodne dni. Bardzo dobrze wykonany, myślę że nie odbiega jakością od mojego Nolana 103. Bardzo polecam, gdyby nie konieczność posiadania kasku szczękowego, to też bym go wybrał.
dzieki za wypowiedzi ...jeśli chodzi o tego HJC to czytałem że są głośne ...najlepiej będzie trza samemu obadać wszystko po koleji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma coś takiego i mi pasuje. Owszem do cichych nienależy (do tego mój jest bez szczęki). Jednak szybka w 100% spełnia swoją role. Nosze okulary i ani razu mi to nie przeszkodziło w obsłudze dodatkowej szybki.Widzę, że niektóre wątki są o nakładce do kasku, a kolega pyta o kask który ma wbudowaną szybke opuszczaną i chowaną wedle potrzeby. Chyba że nie doczytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej strony Sharpa z testami to mam mieszane uczucia. Nie wiem w jaki sposob oceniają ale troche dziwne, że np Lazer LZ6 kask za jakies 200 zeta ma 5 gwiazdek a Schubert za ponad 2 tysię ma tych gwiazdek 2. Cos nie teges raczej.
W tyh testach jest tyle prawdy co w Polityce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej strony Sharpa z testami to mam mieszane uczucia. Nie wiem w jaki sposob oceniają ale troche dziwne, że np Lazer LZ6 kask za jakies 200 zeta ma 5 gwiazdek a Schubert za ponad 2 tysię ma tych gwiazdek 2. Cos nie teges raczej.
Krotka pilka - bezpieczenstwo kasku nie jest wprost proporcjonalne do ceny, a ten test powstal po to zeby to wlasnei pokazac. Test jest identyczny dla wszystkich kaskow. Niektore drogie kaski maja duzo gwiazdek, a inne malo - o czyms to swiadczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej strony Sharpa z testami to mam mieszane uczucia. Nie wiem w jaki sposob oceniają ale troche dziwne, że np Lazer LZ6 kask za jakies 200 zeta ma 5 gwiazdek a Schubert za ponad 2 tysię ma tych gwiazdek 2. Cos nie teges raczej.
W tyh testach jest tyle prawdy co w Polityce
To po kiego robią homologację ? Przeca to czysta ściema nie ?http://forum.motocykle.slask.pl/index.php?...st&p=423313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej strony Sharpa z testami to mam mieszane uczucia. Nie wiem w jaki sposob oceniają ale troche dziwne, że np Lazer LZ6 kask za jakies 200 zeta ma 5 gwiazdek a Schubert za ponad 2 tysię ma tych gwiazdek 2. Cos nie teges raczej.
Nigdy jakimś Sharpem się nie przejmowalem. Każdy kask musi spełniać wymagania odnośnie bezpieczeństwa, żeby mógł w ogóle zostać dopuszczony do sprzedaży.Chyba niektórzy są zbyt przejęci tymi testami i biorą je sobie do serca.
Wystarczy przeczytać, że cena nie jest żadnym priorytetem w przyznawaniu gwiazdek.
Może i tak.Ale chcesz mi powiedzieć, że przy projektowaniu kasku za 200 zł pracuje taki sam sztab inżynierów i techników, jak przy projektowaniu Schubertha czy Shoei ?Chyba nie, bo gdyby tak było to ten Lazer też miałby cenę 2 tys. zł ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy jakimś Sharpem się nie przejmowalem. Każdy kask musi spełniać wymagania odnośnie bezpieczeństwa, żeby mógł w ogóle zostać dopuszczony do sprzedaży.Chyba niektórzy są zbyt przejęci tymi testami i biorą je sobie do serca.
Czytalem, ze ten test, ktory dopuszcza kaski na rynek to jedno uderzenie w pewien punkt. Zrobienie kasku, zeby gp przeszedl to zaden problem. Sharp testuje duzo wiecej miejsc oraz uderzenia pod roznymi katami. Nie ma nwet co tego porownywac.
Ale chcesz mi powiedzieć, że przy projektowaniu kasku za 200 zł pracuje taki sam sztab inżynierów i techników, jak przy projektowaniu Schubertha czy Shoei ?Chyba nie, bo gdyby tak było to ten Lazer też miałby cenę 2 tys. zł ;)
A myslisz, ze logo Shoei na kasku jest wystarczajacym gwarantem dla Twojej glowy? Dla mnie to za malo, wiec nie rozumiem ludzi ktorzy nie ufaja testowi sharp, a ufaja znaczkowi producenta - w koncu to nie znaczek chroni Twoja glowe. Lazer przeszedl Sharpa na 5tke, a XR-1000 na 3ke. Roznica w cenie wynika glownie z wyposazenia i oplat "za firme". To jak z sukienkami pewnej renomowanej polskiej firmy - przyjezdzaly gotowe z chin za pare dolcow, a potem dostawaly logo renomowanej firmy, aby cena rosla 10krotnie ;) No ale nie musisz wierzyc facetowi przebranemu za ksiedza ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem, ze ten test, ktory dopuszcza kaski na rynek to jedno uderzenie w pewien punkt. Zrobienie kasku, zeby gp przeszedl to zaden problem. Sharp testuje duzo wiecej miejsc oraz uderzenia pod roznymi katami. Nie ma nwet co tego porownywac.A myslisz, ze logo Shoei na kasku jest wystarczajacym gwarantem dla Twojej glowy? Dla mnie to za malo, wiec nie rozumiem ludzi ktorzy nie ufaja testowi sharp, a ufaja znaczkowi producenta - w koncu to nie znaczek chroni Twoja glowe. Lazer przeszedl Sharpa na 5tke, a XR-1000 na 3ke. Roznica w cenie wynika glownie z wyposazenia i oplat "za firme". To jak z sukienkami pewnej renomowanej polskiej firmy - przyjezdzaly gotowe z chin za pare dolcow, a potem dostawaly logo renomowanej firmy, aby cena rosla 10krotnie ;) No ale nie musisz wierzyc facetowi przebranemu za ksiedza ;)
Odnośnie testu:Wiesz, to jest tak jak z pytaniami, który olej jest lepszy. Motul, czy Castrol ?Żaden, bo i jeden i drugi są dobre.Tak samo jest z kaskami i sprawdzą się powiedzenie, że jaka cena, to taki towar.Nie powiesz mi chyba, że Lazer za 200 zl jest bezpieczniejszy od Schubertha. Skorupa Lazera kosztuje tyle co pasek zapięcia z Schubertha.Może i jakis inzynier czuwał nad tym Lazerem, ale zapewne jego zapędy odnośnie bezpieczeństwa skutecznie ostudził księgowy firmy ;)Nawiazując do twojego drugiego cytatu:Wiesz co ja nie wierzę w coś takiego jak bezpieczeństwo na motocyklu, zwłaszcza na polskich drogach Kupisz kask za 2 tys. zł, to coś innego przebije ci akurat śledzionę, albo zardzewiały Żuk zmiażdży ci nogi, albo zaatakują cię dewoty, które w drodze krzyżowej uczestniczą;)Jak czytam takie tematy o bezpiecznych kaskach, bezpiecznych butach i odzieży, oraz o testach z gwiazdkami, to robi mi sie niedobrze i już myślę o wymianię mojego motocyklowego ekwipunku, bo nie wiem czy mój HJC to w ogóle jakąś gwiazdkę ma ;)Ludzie są przewrażliwieni, naczytaja się takich pierdół i ślepą wierzą w to, że ogórek z plantacji przy autostradzie jest zdrowszy od tego babcinego ;)To jest tak jak z polskimi harleyowcami Są bardziej amerykańscy od tych amerykańskich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest z kaskami i sprawdzą się powiedzenie, że jaka cena, to taki towar.Nie powiesz mi chyba, że Lazer za 200 zl jest bezpieczniejszy od Schubertha. Skorupa Lazera kosztuje tyle co pasek zapięcia z Schubertha.
To z czego ją wykonują ? Z ABS'u ? Skorupa ma zadanie pęknąć pochłaniając część energii a resztę pochłania wyłożenie kasku a lazer i schubert mają je z tego samego materiału. Materiał skorupy definiuje cenę, wszystkie techno włókna są droższe od poliwęglanu bo droższe są metody ich produkcji, a myk polega na tym że można tak zrobić cieńszą skorupę która będzie miała taką samą wytrzymałość jak grubsza z poliwęglanu. Może i jakis inzynier czuwał nad tym Lazerem, ale zapewne jego zapędy odnośnie bezpieczeństwa skutecznie ostudził księgowy firmy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.