Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc Macie jakieś patenty na zaparowaną szybę w kasku. Chodzi mi o sprawdzone sposoby, preparaty itd itp. Czyli co zorobić aby nie parowała.
Troche kosztowny , ale efektywny jest Pinlock.http://www.infinitymotorcycles.com/images/...nlock_visor.jpgmam go zalozony w moim kachlou i dziala bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem zwykly antifog w realu i tez dziala. chyba 10 zl za butelke
No tutaj to mam inne zdanie ... może w mało chłodne dni lub nie deszczowe się to i przyda ogólnie to gów... daTak jak piszą przedmówcy zainwestować w folię ewentualnie szukać kachola pinlock następnym razem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj to mam inne zdanie ... może w mało chłodne dni lub nie deszczowe się to i przyda ogólnie to gów... daTak jak piszą przedmówcy zainwestować w folię ewentualnie szukać kachola pinlock następnym razem .
Postanowione - zakup foli. Następny garnek z Pin Lock-iem, teraz przy 1 zakupie nie stać mnie było na taki wydatek liczyło się moto!!! następnie kombik , rękawiczki... musiałem okroić wydatki i padło na kask - Probiker za 220 zeta na bajzlu w Katowicach. Pomyślałem że go puźniej przeznacze dla plecaczka. Wkońcu i tak będzie zemną sporadycznie śmigała.Po zakupie butów przyjdzie kolej na nowy wypasiony kask Natomiast zastępcze środki typu mydło. płyn do garów, pianka do golenia... owszem powodują, że pary nie ma na szybce tylko skrapla się od razu i efekt jest taki, że ciężko to osuszycz nawet jak na chwilę uchylisz szybkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 1 zakupie nie stać mnie było na taki wydatek liczyło się moto!!! następnie kombik , rękawiczki... musiałem okroić wydatki i padło na kask - Probiker za 220 zeta na bajzlu w Katowicach. Pomyślałem że go puźniej przeznacze dla plecaczka. Wkońcu i tak będzie zemną sporadycznie śmigała.Po zakupie butów przyjdzie kolej na nowy wypasiony kask
Oby nie za późno z tymi zakupami! Dobrze by było zanim pierwsze trasy zaczniesz połykać, to odziać się. Jak? to chyba nie muszę pisać, bo to każdy wie. Swoją drogą wkurza mnie też parowanie okularków na basenie, jak były nowe to miały taką śliską powierzchnię od wewnątrz i to chyba był jakiś właśnie preparat antifog:) Co do kasku to po jednym nie mam problemów z parowaniem. A jak na światłach wieczorem cie chuchnie, to uchylać szybkę, szybki start i już po parze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie za późno z tymi zakupami! Dobrze by było zanim pierwsze trasy zaczniesz połykać, to odziać się. Jak? to chyba nie muszę pisać, bo to każdy wie. Swoją drogą wkurza mnie też parowanie okularków na basenie, jak były nowe to miały taką śliską powierzchnię od wewnątrz i to chyba był jakiś właśnie preparat antifog:) Co do kasku to po jednym nie mam problemów z parowaniem. A jak na światłach wieczorem cie chuchnie, to uchylać szybkę, szybki start i już po parze
eeee z Odzienia to mi tylko buty zostało zakupić... Ale to już na początku Kwietnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa FOGCITY w shoei xr-1000, czy podpasuję pod szybkę ?Oryginalny pinlock czesto lubi mi zaparować i szukam czegoś co bardziej spełni swoją funkcję. Pozdr
Zachodzi para bo masz zle ustawione mocowania pinlocka.Mocowanie pinlocka sluzy rowniez do ustawiania sily docisku (uszczelki) pinloka do glownej szyby (wizjera).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dyszeć tak w tą szybę, opanować euforię wywołaną jazdą
HAHAHA dobrze się gada. Jak tu się nie ekscytować,podniecać itd skoro siedzi się po raz piewszy na takim sprzęcie Mooże w przyszłym sezonie euforia trochę minie - w co jednak raczej wątpię. Qrwa jazda jest piękna
uchylic lekko szybke podczas wolniejszej jazdy w mieście, dobra kominiarka też robi swoje.
Kominiarkę mam ale Sparka i chyba nie naj lepszą, a szybkę uchylam bo innego wyjścia nie mam tzn na razie nie mam. Muszę zakupić folię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodzi para bo masz zle ustawione mocowania pinlocka.Mocowanie pinlocka sluzy rowniez do ustawiania sily docisku (uszczelki) pinloka do glownej szyby (wizjera).
Czy mógłbyś napisać jak mniejwięcej się zabrać do regulacji mocowania pinlocka ? Rozumiem że za pomocą tych dwóch białych roleczek (zaznaczone na obrazku). Górna część uszczelki pinlocka dokładnie jest dopasowana do szybki po całym obwodzie, natomiast dolna część odchodzi na jakieś 2-3mm i w tym miejscu własnie paruje, ponieważ powietrze dostaje się pomiędzy szybę a pinlocka.post-422-1237492784.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.