Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Widziałem na Youtube filmik gdzie gość zwija 900rr w celach edukacyjnych, pozbycie sie blokady na tarczy, łańcucha i odjechanie na moto zajmuje mu niecałe 4 minuty... Jestem w szoku. Stwierdziłem że pomyślę o GPS. Ale nie mam na myśli tych systemów naprowadzania które oferują firmy od zabezpieczen.Jest możliwość zamontowania gdzieś w ukryciu motocykla nadajnika GPS tak aby można było mieć go na oku z każdego innego miejsca? Nie znam sie za bardzo na nawigacjach, wiec wybaczcie lamerskie pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest wiele, można mieć GPS, odpowiedni mikroprocesor i ustawić sobie powiadamianie na komórkę, telefon domowy, cokolwiek .... wysyłanie imformacji, można zrobić czujnik parkowania i wyświetlanie na ekranie komórki różne są możliwości, elektronika i odpowiednie moduły , są takie prace dyplomowe na ten semester, ale zająłem się czymś innym...Wszystko się da tylko potrzeba troszkę czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik Sam GPS nic nie nadaje, potrzebuje do tego nadajnika np. wykorzystujacego siec GSM i taki "nadajnik" rzeczywiscie sygnalu nie gubi ale nie jest to nadajnik GPS (inaczej nie mielibysmy zasiegu telefonu np. w domu). Odbiornik GPS owszem, gubi i wystarczy niekiedy nawet wsadzic go do kieszeni. Dodatkowo mozna kupic na Alledrogo cos takiego, ale nie wiem jak ze skutecznoscia, mam nadzieje ze zle ;) -> link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba mylicie fakty. co wy chcecie "nadawac do gps"? tam sie nic nie nadaje. tam sie odbiera.satelity sa rozmieszczone do okola ziemi i nadaja bardzo dokladny czas. Odbiornik odbiera ten czas z kilku satelitow i przelicza pozycje. To satelity nie da sie nic nadac.co do zabezpieczenia to mozna odebrac sygnal gps a nadac go po gsm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, ze jak zlodziej wjedzie motocyklem do garazu, budynku czy nawet zaladuje na "pake" to system tego typu przestaje dzialac bo odbiornik gubi sygnal
Jeżeli złodzieje motocykli są równie wysoce wyspecjalizowani, jak złodzieje samochodów(chociaż wątpię), to ten ukryty jak to nazwałeś "nadajnik" złodziej wykrywa w około 5-10 sekund przy użyciu jak oni to nazywają "detektora GPS".Następnie sygnał GPS zostaje zagluszany i przy okazji wszystko co ma nadajnik GPS w promieniu 100m, rownież gubi sygnał.Nie musi wjeżdzać na żadną pakę itd. Po prostu wsiądzie jak na swój motocykl i odjedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.