Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że sezon się zbliża, nie jeden motocyklista myśli by wyposażyć się w takie cudo by móc wygodnie komunikować się z innymi podczas jazdy Może, każdy kto posiada takie akcesoria opisałby jaki model posiada, ile kosztuje, jak sie sprawuje, czy warto kupić, a może ominąć szerokim łukiem. Najlepiej jakby opisywali sie sami posiadacze bo teksty typu "tata, a Marcin powiedział..." są o dupę roztrzaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten zestaw ktory widac w banerze u gory za 750.tam jest jedna szutka. Ja kupilem dwie do dwoch kaskow.Dziala rewelacyjnie. Do 120 km/h dziala. Na razie tylko z telefonem uzywam choc raz jechalem moto + auto. Laduje sie to 3 razy na sezon . Troche szumi powyzej 150km/h - mowie o wietrze bo gadac nie poradzi przy tej predkosci. Tyle ze to wypas. Sa tansze ale ten jest wart swojej ceny. Dostosowuje glosnosc i czulosc mikroforbu do otoczenia , mozliwosc odbierania samoczynnego i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę sam, więc intercom mi niepotrzebny, natomiast mam PMRy. Jeden TEVION z Allegro, jakaś mała cena, na 4 baterie/akmulatory AAA. Funkcje standartowe. Do tego zwykłą słuchawkę do ucha. Stosuję go raczej w samochodzie lub na wolnej przestrzeni. Jakość gorsza od Alana K1. Brat go miał w podróży, jako zastępczy i wszystko słyszał co mówimy, natomiast o nadawaniu nie było mowy. Drugi to zestaw 2x PMR Alan K1 na 3 baterie/akumulatory AAA. Jest mniejszy i zgrabniejszy. Jakość połączeń też lepsza. Kupiony w Louisie z wyprzedaży, kpl z dwoma ładowarkami, kompletami okablowania, przyciskami nadawania na kierownicę i dwoma zestawami do kasku - do wyboru integral lub szczękowiec/czoper. Kolega wziął do integrala, a ja do szczękowca. Miałem kłopoty z zainstalowaniem do kasku, kask nie jest w ogóle przystosowany, a nie chciałem uszkadzać niczego. Ale sie udało. Użytkowanie do 100km/h, potem duże szumy. Głośność OK. Zasięg teoretyczny 5 km, ale w rzeczywistości jakieś 2 km, w tym las . Akku działają przez ok. 12h pracy. Mały zasięg ma i też zalety - nie ma zakłóceń od innych użytkowników. Zestaw kupiony parę lat temu, kiedy sine zęby kosztowały majątek.PZDRLB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co ja mam to sie chyba tylko paruje. Do jazdy w grupie to by trzeba bylo miec takie radiostacje na BT i sie do tego podlaczyc tym dinksem. Caly taki zestaw u gory jest troche nie praktyczny bo kupa roboty z "ubieraniem" sie w to.Ten moj dinks jest automatyczny. Jak tylko go wlacze to zaraz laczy sie z telefonem. Do tego mozna jeszcze gadac z plecakiem albo moto do 500 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.