Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Vfr


Fredvfr

Rekomendowane odpowiedzi

ja w sumie nie chciałem zmieniać, ale jak zmieniałem w podświetleniu zegarka bo mi się spaliła to kupiłem białą i niebieską diodę, i tak dla spróbowania wsadziłem do temperatury/paliwo no i ładnie wyszło, pojechałem po jeszcze 3 i jest super, bo to zielone podświetlenie to mi się od początku nie podobało, takie jakieś jakby trochę przestarzałeheh też serwisujesz że porozbierane, ja mam tylko bak założony, tył muszę dać do pospawania i podmalowania bo popękał troszku, olej do zmiany no i synchronizacja gaźników i zawory by też trzeba według instrukcji już jakiś czas temu zobaczyć co tam jest grane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no a mi właśnie skaczą obroty na jałowym, mam ustawione na 1200obr/min i sobie pyrka, waha się +- 100obr/min, ale jak dam 1000obr/min to czasami jak spadnie poniżej 1000 to zgaśnie, ale znowu bardzo mało mi pali, choć jak ją kupiłem było tak samo w sumie, a zrobiłem 18000km i nic się nie zmienia, ale trochę nerwuje bo jak pośmigam, moto postoi z 1-2godzin, niby jeszcze ciepłe ale po odpaleniu muszę trochę potrzymać na gazie bo gaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zmieniałeś filtr powietrza, świece? co 12 tys sie powinno to robic, moja tez mało pali, gazników nie ruszam bo równiutko pracuje, ale filtr i swiece zmieniałem juz to napięcie na żarówce masz przy odpalonym moto? 11V to troche mało, zwłaszcza jak zepniesz dwie żarówki naraz, przy ładowaniu 14V masz o 3 za mało ;) czyli z 55W osiagasz ok 50, a to juz jest różnica (bo na długich 60W a roznice widac, nie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to są niebieskie? ja mam zegary na chacie ale podlaczalem niebieskie na zasilaczu 9v, bo mi sie nie chce szukac 12, i nie widac prawie wskazówek :| poszukam diód to wezme na spróbowanie, myslalem żeby góre skali obrotomierza podswietlic na czerwono ;) a widze że da sie tak, i nie bedzie to wpływać na wskaznik paliwa/temperatury jak bedzie lipa to wymienie na inny kolor, moto i tak rozebrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to będą zwykłe, a jeszcze mam takie pytanko, czy jak jest zimno temperatura minusowa a moto stoi jakiś czas to mi po odpaleniu jak zaciągnę całe ssanie, to na ssanie wchodzi gdzieś po 1 minucie na 2500-3000obr/min, a tak to pyrka jakby miała za chwile zdechnąć, to normalne, czy moto powinno odrazu wchodzi na ssanie i mieć te 2500 czy tam 3000obr/min ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pizdzi to nie ma co katowac moto wysokimi obrotami z zimnym olejem ;) więc rób przeciwnie do tego co piszesz, latem mu wysokie na ssaniu nie zaszkodzą.bdw, pozakładałem ledy w liczniku od lewej biała, niebieska, czerwona, czerwona (paliwo/temp) efekt przejscia widoczny, na prędkości z jasnoniebieskiego na ciemnoniebieski, na obrotomierzu z niebieskiego na czerwony w czerwonym polu (!), a paliwo i temp na czerwono (fajnie widac wskazówki i czerwone pola pod czerwoną diodą, ale nie widać białych pól prawie)jak bede mial jakies lepsze zdjecia to wrzuce, narazie moto w czesciach, styki zasmarowane, wszystkie śruby podociągane i czekam na oploty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawie napewno to wygląda, też myślałem żeby zrobić na obrotomierzu na czerwono w czerwonym polu, jak dopadne gdzieś czewone diody to napewno założęale w sumie to jak on jest zimny, to zanim wejdzie na te obroty ponad 2000obr/min to pyrka gdzieś te 2min to chyba mu aż tak nie szkodzi, ale to będę wiedział na przyszłośc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem dziś świece i filtr powietrza, no i po wymianie moto nie odpala aż wkońcu akumulator rozładowany, jeszcze do tego na koniec zauważyłem że prawe mocowanie do czaszy to do którego przymocowana jest też chłodnica jest słabo dokręcone, ledwo ruszyłem i śruba ukręcona podładuję akumulator i trzeba będzie szukać co jest grane, bo w instrukcji jest napisane że powinny być świece CR9EH-9 albo CR8EH-9, które są lepsze, bo gościu stwierdził że te CR8EH-9, to chyba jest bez znaczenia, obie będą tak samo dobre chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.