Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Vfr


Fredvfr

Rekomendowane odpowiedzi

(...)Mam pytanko ile wam srednio pala RC46? U mnie jak na razie srednia wyc\hodzi ok8. litrow (jazda mieszana z predkosciasmi 120 180 km/h na trasie). (...)
Moja RC46 pali średnio coś w okolicach 7 litrów.Jazda z plecaczkiem i kufrem,z różnymi prędkościami,przelotowa 120-160km/h czasem jakieś wyskoki powyżej tych prędkości(oczywiście na niemieckich autostradach ).Szczerze mówiąc to byłem nastawiony na dużo większe spalanie(gdzieś naczytałem się że VFRka lubi sobie łyknąć coś w okolicach 10L)dlatego jestem bardzo miło zaskoczony umiarkowanym apetytem na paliwo.Gezo,z tym gnieceniem jaj podczas jazdy z pasażerem,też to zauważyłem.Mimo że mój plecaczek nie kładzie sie na mnie i nie rozpycha na moto to ja jakoś dziwnie przesuwam sie do przodu,ciekawe...Co do regulacji zawieszenia to ja mam coś takiego że mam zawieszenie ustawione jako najmiększe ale podczas jazdy solo po naszych pięknych dziurawych drogach wydaje mi się ono za twarde-jakoś mnie tak trzęsie.Natomiast podczas jazdy z plecaczkiem,już ze dwa razy udało mi się przytrzeć w winklu centralną stopką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

7 sezon na rc24 5,5-7 a przewaznie 6l/100km normalna jazda bez oszczędzania sprzętu...awarie-wymiana uszczelnienia wysprzęglika ok 50zł zaczęło sie pocić , jak na tak stary sprzęt wynik rewelacyjny jeśli chodzi o awarie nie jeden nowszy sprzęt ma więcej poważniejszych, polecam innym dobra maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Fred2. Kostucha3. Bczk854. Gezo5. xtremer6. thrillco7. szuler8. Gacol9. Baca10. Zacher11. Rider-ST12. Adigotti 13. TomaszekRC 24, niestety porównanie mam tylko do roweru flaming3. Nie jeździłem niczym innym. Stawiam dopiero pierwsze kroki na motorku i myślę że wybrałem odpowiedni motor do nauki Ps. mam nadzieję że 13 nie będzie dla mnie pechowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi 3 maja łykła 5.53l i zrobiłem 333.1km, weszło 18.42l, czyli było jeszcze sporo paliwa, ale 400km na baku to chyba będzie ciężko zrobić dzisiaj ściągłem plastiki i jest tam zbiornik od płynu chłodzącego, i kurde nic a nic w nim nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,niejako jestem zmuszony szybko zanabyć jakąś gume na tył do mojego moto.Pytanie do Was,kto na czym śmiga i co poleca?Do tej pory miałem Dunlop Sportmax ale jakoś szybko sie zjechała,chyba że mi sie wydaje Pozatym specjalnych zastrzeżeń niemam do tej opony,w winklach fajnie trzyma,po mokrym miałem okazje jechać raz i dupa mi nie zamiatało...Jeśli to coś pomoże to latam turystycznie,głównie z plecaczkiem.Fajnie jakby nowa guma solidnie trzymała ale żeby nie trzeba jej było wymienić po 2 tys kmów.Na co zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bczk, ja mam z tyłu Z4 ale juz chyba tego nie robią, natomiast robią Z6 w rozmiarze 180, moja kobieta ma ją na hornecie i sprawuje się super co do spalania: raz mi się udało zrobić 290km do rezerwy! i zalałem wtedy 16,4 litra pod korek, czyli ok 5,3 litra/100km. Najwięcej zeżarła 6,2 jak ją goniłem do 230. co do mieszanki: mam przelot, za uboga na bank nie jest, bo sie dopala w tłumiku stąd marchewy i strzały przy schodzeniu z obrotów, więc gazników nie dotykam, a zrobiłem dopiero na niej 3500km w tym sezonie i jest to naprawde zacny sprzęt Mario, dobrze gadasz chłopie ;)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jak na razie najmniej spaliła 5,06l/100km , trasa na Słowację wcale nie aż takim wolnym tempem mam dwa pytania techniczne, czy tu brakuje mi jakiejś części do zamykania kanapy, bo chyba coś kiedyś było tam przykręcone ?:http://img177.imageshack.us/img177/3485/hpim2328.th.jpgi drugie, czy też macie takie knefle przy zegarach, z lewej jeden a z prawej strony dwa, ni jak nie wiem do czego one są:http://img411.imageshack.us/img411/4320/hpim2327.th.jpgi jeszcze jedno, kiedy zapala Wam się kontrolka rezerwy, bo ostatnio tak sobie śmigam i śmigam chciałem zobaczyć jak ona świeci i nic, zjeżdżam na stację a tu w baku było tylko jakieś 1,5litra paliwa, czyli już by dawno musiało świecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie.Kurde,ciągnie mnie w kierunku tych Z6,naczytałem się że to świetna opona tylko ma jeden poważny minus...szybko sie ściera.Niewiem ile w tym prawdy,ale nie widzi mi sie po kilku tys wymieniać opone Hmmm a może ta Conti,z tego co czytałem też bardzo fajna guma Jak sie w końcu zdecyduje i zakupie to dam znać ;) Jeszcze raz dzieki P.S A moja też strzela przy schodzeniu z obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Z6 Nie mam na razie do czego się doczepać, na mokrym jeszcze nie jezdziłem. Z tym zuzyciem to mi przy kupowaniu mówili, że własnie ma wytrzymałośc gum bardziej turystycznych i powinna dłuzej wytrzymać niz typowo sportowe. Chyba się dałem w takim razie wkręcic z tego co widzę po opiniach tej opony Ale jakby nie było to i tak mysle, że jest warta swojej ceny. Tym bardziej, że mozna je juz wyrwać za ok 500zł. Ja za kombinacje Z6 na tyle i Metzelera M1 z przodu zapłaciłem 850zł i jest gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baca:- w tej dziurze powinna być śruba trzymająca zamek otwierania kanapy- knefle to jak widzisz nie wyrób małych żółtych rączek, więc fabrycznie vfr tego nie ma, a do czego służą to musisz pokminić - rezerwa - zauważyłem że u mnie zapala się jak wciągnie ok 16l, czyli zostaje wtedy niecałe 5l w baku, zapala sie w calkiem innym momencie niż pokazuje wskaźnik paliwa, więc jego olewam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baca:- w tej dziurze powinna być śruba trzymająca zamek otwierania kanapy- knefle to jak widzisz nie wyrób małych żółtych rączek, więc fabrycznie vfr tego nie ma, a do czego służą to musisz pokminić - rezerwa - zauważyłem że u mnie zapala się jak wciągnie ok 16l, czyli zostaje wtedy niecałe 5l w baku, zapala sie w calkiem innym momencie niż pokazuje wskaźnik paliwa, więc jego olewam
a no to tam nie ma ani zamka ani śruby chyba muszę się z Kurakijczykiem skontaktować, on chyba będzie wiedział co i jak no można by kiedyś pośmigać, taki mini zlot VFR połączony z śmiganiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.