Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Egzamin Praktyczny - Pytanie


Seba77

Rekomendowane odpowiedzi

WitamMam pytanie, do tych którzy zdawali prawo jazdy kat. A na - Honda CBF lub Yamaha YBR; Kurs skończyłem jakiś czas temu i miałem przerwę i teraz próbuje sobie przypomnieć, jak to było: czy podczas omawiania czynności kontrolno-obsługowych tych motocykli przed odpaleniem silnika trzeba zdjąć ze stopki moto ? Jak to wygląda, (jeśli trzeba zdjąć ze stopki) - czy trzeba zdjąć, odpalić i znów na stopce postawić i omawiać dalej? czy może da się te motocykle odpalić gdy moto stoi na stopce? Bardzo proszę o przypomnienie, z góry dziękuję za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBF da się odpalić na stopce(warunek N się pali)teraz losujesz dwa elementy do pokazania i omówienia,sygnalizowanie 8,czy slalomu i w jakiej kolejności to robisz zależy od egzaminatora.Za to dużą wagę zwracają na oglądanie się i nie zapomnij sprawdzić naciągu łańcucha.Poza tym wszystkie wymogi i widzimisie,egzaminator omawia przed rozpoczęciem egzaminu,więc dobrze słuchaj,bo niektórzy nie chcą powtórzyć i zaraz oblewają.Polecam WORD Tychy.90% naszych tam zdaje.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć Wczoraj 20 Lipca miałem egzamin w Jastrzębiu i jak każdy miałem stresa też obawiałem się jak to lub tamto zrobić !A więc Egzaminator wszystko Ci wytłumaczy co i jak co do sprawdzenia stanu technicznego to komputer losuje Ci 2 czynności sprawdzające motocykl np. ja miałem płyn hamulcowy i światła stop oraz podstawowa czynność każdego to sprawdzanie łańcucha na honde CBF250 jest to 20 mm. tak jak pisze na tabliczce na motorze. ważne żebyś wiedział co robisz nawet kolejność u egzaminatora takiego starszego (strasznie głośno krzyczy (weteran) hehe ) jest mało konieczna. Najważniejsze to żeby przy każdym ruszaniu obracać głowę !!!!Jeśli chodzi o mnie to polecam tego egzaminatora !!!! mimo że 4 oblał na 12 zdających z winy zdającego, motor zgasł przy ruszaniu pod wzniesienie. Pozdrawiam i życzę wszystkim zdającym pozytywnego zaliczenia !!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBF da się odpalić na stopce(warunek N się pali)teraz losujesz dwa elementy do pokazania i omówienia,sygnalizowanie 8,czy slalomu i w jakiej kolejności to robisz zależy od egzaminatora.Za to dużą wagę zwracają na oglądanie się i nie zapomnij sprawdzić naciągu łańcucha.Poza tym wszystkie wymogi i widzimisie,egzaminator omawia przed rozpoczęciem egzaminu,więc dobrze słuchaj,bo niektórzy nie chcą powtórzyć i zaraz oblewają.Polecam WORD Tychy.90% naszych tam zdaje.Powodzenia
Podpisuję się pod WORD Tychy, zdawałem w zeszłym roku jako jeden z ostatnich terminów ok 10 Październik i przeszdłem za pierwszym razem (trzy razy termin zmieniany z powodu pogody, a i tak zdawałem w strugach deszczu )pozdrawiam i życzę powodzenia na egzaminie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.