Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jastrzebie Jaki Sprzet ?


jar_

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie witam wszystkich Jako ze 2 kwietnia wybija godzina zero (data egzaminu praktycznego) Moze ktos sie orientuje na jakim motocyklu zdaje sie w Jastrzebiu ? Chcialbym sobie przyblizyc dokladnie jego budowe zeby przypadkiem nie popelnic glupstwa przy jego opisywaniu.Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,ja zdawałem w tamtym roku i oile pamiętam ( bez śmiechu za nazwy ) to mają 2-a .Jeden to Yamaha 125 ( podobno słaby jak motorower i trzeba cały czas dodawać gazu ) i honda CB 250 .Różnica o jakiej pamiętam to sposób w jaki sprawdza się pożiom oleju ,mianowicie yamaha posiada "wizjer" czy jak kto woli szklane oczko a Honda bagnet w korku .I dobra rada ,słuchaj uważnie bo egzaminator na moim egzaminie stwierdził " powiem tylko raz i jak się pomylisz to spotkamy się znowu " a jeszcze przy sprawdzaniu oleju mało brakło i dałbym ciała bo niepowiedziałem o wytarciu bagnecika czystą szmatką .POWODZENIA I POCHWAL SIĘ JAK POSZŁO ,MOŻE TO POMÓC INNYM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim słuchaj co gościu Ci mówi, ja zrobiłem ósemkę,a później slalom bezbłędnie, ale egzaminator powiedział, że te dwie rzeczy są traktowane jako JEDNO zadanie. Czyli od razu po ósemce jedziesz na slalom bez zatrzymywania się. Na szczęście miałem jeszcze drugą próbę. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na praktyke zapisalem sie jakos w lutym, praktycznie w pierwszych dniach od kiedy mozna bylo sie zapisywac. A tak z innej beczki slyszal ktos o tym ze w bielsku narazie odwolali egzaminy na poczatku kwietnia ze wzgledu na pogode bo nie wiem czy to jakas glupia plotka czy fakt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to niewiem ale od Kloendy (gościu uczy na 6 na motor i auto) dowiedziałem się że od kwietnia mają skrucić jazdy egzaminacyjne o połowe czyli zamiast 55 min mają zejść do 25-30 min
A co w takim razie z wyznaczona trasa na A ? Bedzie inna czy skroca obecnie istniejaca ? Bo dobrze byloby choc raz nia przejechac przed egzaminem, chocby puszka jak ma byc nowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdalem bomba teraz tylko poczekac na odbior papieru i juz bede smigal na legalu Co do egzaminatora to naprawde trafil mi sie rewelacyjny gosciu, absolutnie nie czepial sie niczego z 12 osobowej grupy nie zdal tylko jeden koles i to wyraznie na wlasne zyczenie ! Gdyby egzaminator byl inny to by polowa oblala na placu. Przy opisie motocykla pelen luz panowala totalna samowolka Bylo trzeba tylko uwarzac na slalomie bo zwracal uwage na kierunkowskazy, na osemce nie bylo trzeba sie rozgladac. Hamowanie awaryjne bajka ludzie hamowali z 20 km/h. Plac zdali wszyscy. Trase skrocil wszystkim, kazdy jechal tak samo z WORDU przez to osiedle gdzie jest ograniczenie do 20km/h pozniej kierunek jak na cieszyn i na pierwszym rondzie jechalo sie w lewo (oficjalna trasa prowadzi prosto), dojezdzalo sie do drugiego ronda i znow prosto na zdroj, pozniej trasa juz bez zmian na kolejnym rondzie znow prosto, pozniej ta jednokierunkowa az do znaku stop i tam w zaleznosci jedni jechali prosto inni w lewo i potem juz do WORDU. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Egzamin miałeś na Hondzie CBF 250 ? Mógłbyś mi powiedzieć parę wskazówek na co mam najbardziej zwracać uwagę ? U mnie egzamin już nie długo bo w czwartek, więc zbliża się wielkimi krokami Pozdrawiam
WitajTak Jezdzilem Honda CBF 250. Na co zwracac uwage to pewnie zalezy od egzaminatora ale facet który mnie egzaminowal zwracal przedewszystkim uwage na placu :- na kierunkowskazy podczas slalomu, na to byl szczegolnie uczulony,- przy sprawdzaniu swiatel wymagal zeby robic to na wlonczonym moto Na reszte na placyku wlasciwie nie zwracal uwagi tylko plotkowal z innym egzaminatorem na miescie jedyne na co bylo szczegolnie zwracac uwage to podczas przejazdu przez to osiedle gdzie jest strefa zamieszkania 20 km/h, pomimo ze wydawac by sie moglo ze jedziemy glowna droga to kazda droge osiedlowa z prawej strony traktowal jak skrzyzowanie rownorzedne wiec trzeba bylo wszystkich puszczac z prawej strony.Pozatym byl pelen luz niczego innego sie nie czepial Zycze powodzenia w czwartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi sie jezdzilo na nim przyzwoicie, ludzie troche narzekali na sprzeglo ze strasznie pozno lapie ale moim zdaniem bylo ok. Jedyny problem z tym moto ze jakos jezdzic nie chcialo cos slabawe nawet jak na 250 Powodzenia na egzaminie, daj znac jak poszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie jezdzilo na nim przyzwoicie, ludzie troche narzekali na sprzeglo ze strasznie pozno lapie ale moim zdaniem bylo ok. Jedyny problem z tym moto ze jakos jezdzic nie chcialo cos slabawe nawet jak na 250 Powodzenia na egzaminie, daj znac jak poszlo
aaaa to nawet dobrze, bo ja po nauce na "gienku", a ten do wyrywnych raczej nie należy... Co do egzaminu, hm... Jak zdam to pochwalę się z radości, jak nie- to też się pochwalę, ...żem proteza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.