Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy Egazmin- Gliwice


MadJack

Rekomendowane odpowiedzi

Aha i radzę się zgłosić jak najszybciej, żeby potem nie było problemu, że nie ma już miejsc, dlatego, że oni na dany kurs mają ograniczoną liczbę osób.Pozdrawiam,AsiA
Jak najszybciej powiadasz ? - tak więc trzeba się poinformować od kiedy zaczynają się zapisy.Dzięki, takie właśnie ciekawostki chciałem usłyszeć A można wiedzieć jakie to tam "maszyny" szkoleniowe posiadają ? Pozdrawiam,Mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak najszybciej powiadasz ? - tak więc trzeba się poinformować od kiedy zaczynają się zapisy.Dzięki, takie właśnie ciekawostki chciałem usłyszeć A można wiedzieć jakie to tam "maszyny" szkoleniowe posiadają ? Pozdrawiam,Mateusz
Nie wiem jak teraz, ja śmigałam jeszcze za moich czasów (jakieś 3 lata temu) na CB 250 i zje$% fajnie mi sie na tej maszynce jeździło ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na egzaminie miasto i placyk jest CBF 250. Slalom i osemka nie sprawiaja mi trudnosci. Tylko nie wiem jak to bedzie jak dojdzie stresik. W sumie to mam luzne podejscie ale domyslalm sie, ze jakis delikatny stresik i tak bedzie. Jutro jade do WORDu obadac ten podjazd pod gorke. Jak to tam wyglada. Ostatnio jak bylem na miescie i stalem na swiatlach na dosyc sporej goreczce to nawet na hamulcu nie trzymalem tylko 1 noge cofnalem bardziej do tylu i moto nie zjezdzalo. Jest bardzo lekki i nie ma trudnosci zeby go utrzymac. A u mnie na placyku nie ma "gorki" zeby poczwiczyc start pod gorke. Jutro przeczwiczyc trase egzaminacyjna. W poniedzialek 6 20 pobodka i na egzamin. Obym zdal za 1 razem powodzenia wszystkim, ktorzy zdaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak bylem na miescie i stalem na swiatlach na dosyc sporej goreczce to nawet na hamulcu nie trzymalem tylko 1 noge cofnalem bardziej do tylu i moto nie zjezdzalo. Jest bardzo lekki i nie ma trudnosci zeby go utrzymac. A u mnie na placyku nie ma "gorki" zeby poczwiczyc start pod gorke.
Z podjazdem pod wzniesienie jest taki bajerek, że na moim egzaminie nie było mowy o "oszukaniu" egzaminatora. Kazał podjechać pod wzniesienie jak najbliżej prawej strony, zatrzymać się, dać na luz podpierając się prawą nogą, następnie oprzeć ciężar na lewej nodze (na luzie), ponownie przechylić się na prawo wbijając pierwszy bieg, obejrzeć się i dopiero ruszyć. Więc wyglądaliśmy jakbyśmy tańczyli oberka na tym motocyklu ;)Ale to jak zawsze wszystko zależy od egzaminatora. Ja zamiast po prawej str. zatrzymałem się na środku i zapomniałem się obejrzeć... dostałem tylko upomnienie i dawaj rozpędzać się na hamowanie awaryjne ;)Weź to wszystko na spokojnie ze zdrowym stresikiem i będzie ok. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana płaczu w Gliwicach dała mi dziś wycisk. Na placyku na góreczka to malutka.... a ściana płaczu (dla nie wtajemniczonych to podjazd w Gliwicach koło tesco dosyć spory, gdzie jest STOP, dużo ludzi tam oblewa A jak i . Ćwiczyłem dzisiaj troche i raz wychodzi, a raz nie oby jutro był ten raz który wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlame rade zdane teraz tylko trzeba plastik odebrac i wziac kredyt w banku na sprzeta xD Jazda przeszla prawie spokojnie. Nie liczac tego ze bylem ostatni na liscie to looz. 8 h czekalem zeby na miasto wyjechac. Stresik minal jak siadlem i odpalilem maszyne Po wyjezdzie z WORDu pierwszy blad mialem bo chcialem jechac w prawo jak 8 osob przedemna i juz mam skrecac i nagle slysze: a kto powiedzial, ze jedziemy w prawo? No to z powrotem na pas i tak troche kankana zatanczylem Pozniej byl luzik. Tylko 6 razy przekroczylem predkosc wszystkie stopy itd. zaliczone. I dupny korek w Labedach i na Portowej. No i pozniej mi zapomnial powiedziec, ze skrecamy w prawo w strone tesco i bym prosto pojechal ale w pore zdazylem skrecic xD przed TIRem lekkie wymuszenie ale ogolnie to spoko Pozniej w WORDzie tylko powiedzial, ze zdalem, ze dobrze dynamicznie jezdze tylko zebym sie wiecej rozgladal. Podziekowal i pozegnal slowami: "do zobaczenia na drodze "Slabiszu". Mial troche surowy wyraz twarzy ale okazal sie wporzadku. Na placyku powiedzial cala obsluge bez pomylki wiec nie mial nawet mi co przypominac, osemka i slalom spokojnie. Pozniej start pod gorke i hamowanie awaryjne. Troche sie naburmuszyl bo zblokowalem kolo tylne i zostawilem 2 metrowy slad na asfalcie No i tyle. W trakcie jazdy nie mialem stresa bylem na maxa skoncetrowany na drodze. Tylko jak czekalem to byl stresik.Powodzenia tym ktorzy beda zdawac Pozdrawiam,Mad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 30 to ja jeszcze sie odprezalem przy wodzie mineralnej bylo w grupie 12 osob nie zdaly 4. 2 chlopakow co juz kilka lat na moto bez prawka smiga oblalo na osemce ... 1 oblal na awaryjnym hamowaniu bo glebe zaliczyl i 1 chlopak sie wylozyl przy wyjezdzie z WORDu 8 osob zdalo. Jedna dziewczyna byla. Tez zdala, chociaz do ziemi tylko czubkami palcow dosiegala a CBF 250 wielkoscia nie grzeszy. Powiedziala ze chce sobie CBR 125 kupic teraz siedze zaczynam swietowac (popijam jakis liker bo nic innego nie ma w domu xD) i zastanawiam sie gdzie daja tanie kredyty na dowód ma ktos jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlame rade zdane teraz tylko trzeba plastik odebrac i wziac kredyt w banku na sprzeta xD
GRATULACJE!!! PAMIĘTAM TEN STRES!NO I PAMIĘTAM TĄ RADOŚĆ ZE ZDANEGO EGZAMINU NO TO WITAJ W GRONIE POSIADACZY "A"
8 osob zdalo. Jedna dziewczyna byla. Tez zdala, chociaz do ziemi tylko czubkami palcow dosiegala a CBF 250 wielkoscia nie grzeszy.
NO TO TAK JAK JA! też dałam rade .Wystarczy bardzo chcieć a nawet takie przeszkody nie sprawią problemu pozdrawiam powodzenia z kredycichem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No koles mial wybitne umiejetnosci. Skrecil kierownica przy hamowaniu i dal przedni do oporu, ujechala mu opona i poszedl na glebe wiec w sumie to jego wina... tak obok stal egzaminator, moze bal sie, ze w niego wjedzie i odbil kiera, ale wtedy nie hamuje sie przodnim na maxa ... w ogolle to mial 2 proby. 1 proba za wolno jechal, a 2 proba face plant szkoda... no ale trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawko zaczalem w pazdzierniku. Ale wiadomo, ze nie moglem miec jazd w zime. Jazdy zaczalem po 20 marca. A 6 kwietnia mialem egzamin po 20 marca rowniez o ten egzamin skladalem i mialem 2 tygodnie termin oczekiwania. 6 kwietnia dawali terminy na 2 czerwca. W lato jest ogolnie gorzej z terminami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.