Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy Egazmin- Gliwice


MadJack

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja lata temu oblalem swoj pierwszy egzamin wlasnie na teorii(B w 1999r). Myslalem ze jestem w stanie oszukac maszyne i wymysle cos namiejscu. Oczywiscie uczylem sie. Znalem przepisy , jednak nie rozumialem ze w tym systemie zdawania trzeba wykuc wzrokowo-pamieciowo te pytania.Na drigim terminie juz poszlo lepiej - zdalem teorie . Trzeci termin juz byl formalnoscia...Potem musialem jezdzic z przyczepa na Mazury a ze suma calkowitych mas dopuszczalnych przekracza 3.5t to musialem zrobic prawko B+E. Zrobilem - dwa egzaminy.Kategorie A , nauczony doswiadczeniem zdalem od strzalu. Wiedzialem ze nie wystarczy nauczyc sie pytan... trzeba je bylo wykuc. Plac... kupa pytan do roznych ludzi... pomogl los bo bylem jednym z ostatnich i nauczylem sie na ich bledach. Jazdy zdalem bez wiekszych problemow.Nie sadze abym kiedys musial jeszczcze dorabiac jakies kategorie. To co prywatnie moze potrzebowac czlowiek to juz mam. Ale ja nigdy nie mowie nigdy i moze kiedys zajdzie potrzeba przejechac sie np TIRem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lata temu oblalem swoj pierwszy egzamin wlasnie na teorii(B w 1999r). Myslalem ze jestem w stanie oszukac maszyne i wymysle cos namiejscu. (...)
zastanawia mnie ten 1999 rok - zdawales na kompie juz wtedy? ja zdawalem kat.B w lipcu 2000 i jeszcze obowiazywaly stare, papierowe testy z ksiazeczki w ktorej bylo bodajze 25 zestawow pytan egzaminacyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategorie A , nauczony doswiadczeniem zdalem od strzalu. Wiedzialem ze nie wystarczy nauczyc sie pytan... trzeba je bylo wykuc. Plac... kupa pytan do roznych ludzi... pomogl los bo bylem jednym z ostatnich i nauczylem sie na ich bledach. Jazdy zdalem bez wiekszych problemow.
Ja nie wiem może jakaś inna jestem ale teorie na A i B zdałam za pierwszym razem z wynikiem 0 błędów. Przejrzałam parę razy testy i na tym koniec. Łatwizna rzec by można było co w tym takiego trudnego jest dla Was?MadJack powodzenia w zdawaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytania sa bardzo podchytliwe i czasem mozna niezaznaczyc jednej z trzech odpowiedzi.a co do nauki anushka to gratuluje latwosci przyswajania wiedzy... nie mniej jednak tym przed egzaminem radze sie przylozyc bo tego nie da sie zdac tak z marszu nawet jak ma sie juz kat B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj szkoda oblanej teorii na B, ale gratki za A:)pytania to trzeba zakuc po prostu, by wzrokowo juz odpowiadac:)ja dla pewnosci "przelecialem" wszystkie pytania:) a testy robilem tak dlugo az kilkukrotnie pod rzad wyszlo mi 0 bledow:) i na egzaminach oczywisice bylo - 0 bledow:)co do praktycznego to polecam pamietac o:- sprawdzenie oleju na motorze ustawionym pionowo- przeprowadzic motocykl na placu - egzaminator nie musi Cie informowac, ze masz to zrobic:) jezeli nie zrobisz mozesz uslyszec: pierwszy blad, prosze ustawic motocykl w pozycji startowej i powtorzyc, nie powie Ci co za blad zrobiles:) ogolnie jak sie nie rozejrzysz czy cokolwiek, to nigdy nie mowia co zrobiles zle, sam musisz sie zorientowac:)- rozgladanie sie, za kazdym razem przy ruszaniu na starcie, przy ruszaniu pod gorke tez nalezy sie rozejrzec- nie wiem jak uczyli w Twoim osrodku szkolenia, ale mnie uczyli osemki i slalomu jako dwoch osobnych elementow, na egzaminie to jest jeden element, ze slalomu przechodzi sie w osemke:)jaka to roznica? a taka, ze w calym cyklu slalom+osemka mozesz zrobic jeden blad:) gdyby to byly osobne moglbys zrobic jeden na osemce, jeden na slalomie a i tak zdac egzamin:)ogolnie trzeba bardzo uwazac, radze powtorzyc sobie dokladnie sprawdzenie wszystkich elementow motocykla przed jazda, pamietac o migaczach, rozgladaniu sie:)jak bedziesz powtarzac sprawdzanie elementow to mow to na glos, nawet jak ludzie maja patrzec sie na Ciebie jak na wariata:P tak samo bedzie na egzaminie, bedziesz musial wyraznie zaznaczyc slownie co wlasnie sprawdziles, nie wystarczy machnac reka przed swiatlami i przesunac po lancuchu no i oczywiscie good luck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem tą przyjemność zdawać jako pierwszy W sumie na dobre mi to wyszło bo z każdą kolejną osoba motocykl był w coraz gorszej dyspozycji-światła przestawały działać,później motór gasł a ostatni zdający jechał wogóle bez świateł Ciekawa sprawa że podczas prezentacji moto,egzaminator kompletnie nie zwracał uwagi na to co robie i mówie bo był zajęty rozmową z mechanikiem Ja sie tak wysilałem a mogłem o pogodzie nawijać,na to samo by wyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa że podczas prezentacji moto,egzaminator kompletnie nie zwracał uwagi na to co robie i mówie bo był zajęty rozmową z mechanikiem Ja sie tak wysilałem a mogłem o pogodzie nawijać,na to samo by wyszło ;)
u mnie było podobnie!Egzaminator w ogóle mnie nie słuchał! Ale kolejne osoby, zdawające po mnie nie miały już tak fajnie. Dokładnie je wypytywał o szczegóły!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki NightEye za informacje ze strony praktycznej,j też jestem już po testach,testy idzie wykuć,więc problemu nie było,ciekawe co wymyśą na jazdach.Możesz mi napisać czy na ósemce wymagane jest włanczanie migaczy ,czy na slalomie.Instruktor mnie uczył na slalomie jest obejrzenie się a pózniej migacz,na ósemce po prostu mam przejechać ,bez podparcie i bez migaczy,po prostu na sztuke,a jak jest w rzeczywistośći ????Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki NightEye za informacje ze strony praktycznej,j też jestem już po testach,testy idzie wykuć,więc problemu nie było,ciekawe co wymyśą na jazdach.Możesz mi napisać czy na ósemce wymagane jest włanczanie migaczy ,czy na slalomie.Instruktor mnie uczył na slalomie jest obejrzenie się a pózniej migacz,na ósemce po prostu mam przejechać ,bez podparcie i bez migaczy,po prostu na sztuke,a jak jest w rzeczywistośći ????Pozdrawiam Krzysiek
nie ma za co:)dokladnie na slalomie - migacz + obejrzenie siena osemce po prostu przejechac plynnie bez podpierania sie
najlepsze jest hamowanie awaryjne (traktowane często z przymrużeniem oka)
haha dokladnie:) ja jak hamowalem to sladzik zostal:Da jeden koles to na tym odcinku 20 metrow, 2 wbil, przez co nei rozpedzil sie, spokojnie sie zatrzymal i tez mu zaliczyl:)ale lepiej wykonywac to tak, by nie bylo sie o co przyczepic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam to prezentacje zrobil mechanik [ten co moto grzal ect.] a mysmy musieli tylko swiatla sprawdzic i moto przepchac z 2metry... a pozniej juz standardzik ;)
to ja nawet przepychac nie musiałem.wsiadlem, spojrzenie w lewo, z recznego pod górke, potem ósemki.na miasto wyjechalem , bylo spokojnie, jak bedziesz na mało uczęszczanej ulicy i widac w lusterku ze auto z egzaminatorem sie oddala to trzeba sie przygotowac ze zaraz bedzie komenda do hamowania awaryjnego. Mi wtedy wyszło stoppie male i slyszalem tylko smiech w słuchawce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać zbędnego tematu, zapytam tu POL-KURS - to dobry ośrodek, w związku z kształceniem na kat. A ? Dzieki ;)edit: Ajjj przeoczyłem pewne starsze posty, piszecie, że dobry ? - noo to na zapisy przed majem ^^.
Ja robiłam kat. A właśnie w POLKURSIE i egzamin zdałam za 1 razem.Uczył mnie Jacek i oprócz przygotowania mnie strikte do egzaminu nauczył mnie jeszcze wielu innych rzeczy przydatnych podczas jazdy na 2oo, które niejednokrotnie uratowały mój tyłek i moto.Ja serdecznie tę szkołę polecam, jak chcesz to zadzwoń do Jacka (693-646-373) i powołaj się na mnie.Aha i radzę się zgłosić jak najszybciej, żeby potem nie było problemu, że nie ma już miejsc, dlatego, że oni na dany kurs mają ograniczoną liczbę osób.Pozdrawiam,AsiA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.