Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy Egazmin- Gliwice


MadJack

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak bedziesz sie zapisywac na praktyke to bierz ich tam na litosc a i jak bedzie jakas blondyna w okienku to idz do niej ! bo z nia mozna troche ponegocjowac niekiedy, a jak beda babki w czarnych wlosach ... z pyskiem na dzien dobry odrazu bo do nich innaczej sie nie da ^^ [zle doswiadczenia, zreszta nawet kursanci mi mowia o tych w czarnych wlosach ze sa wredne ;p]a i powodzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tekst mojej mamy: "ja cos czuje, ze Ty zdasz te A, a B oblejesz" jesli mam cos oblac...to oby wlasnie tak bylo
Witam prawko na moto zdałem rok temu i mówiąc szczerze to zdałem dzięki temu forum .To dzięki wypowiedziom kolegów poznałem wszyskie sztuczki egzaminatorów .Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamMoze opiszcze swoje wrazenia z egzaminów kat.A np. na co zwracac najwiszka uwagę, jakim moto jezdzi sie na egzaminie, itp?Ja jak zdawalem to kursant nawet nie zwracał na mnie uwagi podczas manewrów na placyku , pytam bo moja kobieta zdaje i napewno przdadza sie jakies wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo moja kobieta zdaje i napewno przdadza sie jakies wskazówki.
- Uwazac na obracanie sie. Przed zaczeciem przejazdu po osemce spojrzec przez LEWE ramie. Jesli sie nie obrocisz lub spojrzysz przez prawe to mozesz nie zdac, jesli trafi sie egzaminator menda.- Przed wjazdem na osemke ustawic lusterka - nie zaszkodzi, a jak trafisz na jakiegos dziada to przez to nie zdasz. Oczywiscie lepiej przed ruszeniem spojrzec tez w lusterko oprocz spojrzenia przez ramie.- Naciag lancucha sprawdzac nie siadajac na motocykl.- Poziom oleju sprawdzac na zlozonej stopce w pozycji pioniowej.- Zapiac kask! - Zapytac egzaminatora czy podczas hamowania awaryjnego moze zgasnac silnik. Niektorzy chca, zeby po hamowaniu awaryjnym byl wlaczony, czli trzeba wspomagac sie sprzeglem.Jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POWODZENIAJa na "A" zdawałem w październiku zeszłego roku w Tychach. Pierwsze podejście i zdane Teorię wykułem na blache a na praktykę podjechałem pare razy pod plac egzaminacyjny poobserwować na czym najczęściej oblewają i starałem się nie popełnić tych błędów.Na mieście po każdym poleceniu wydanym przez egzaminatora kiwaj czytelnie głową że zrozumiałeśPodejdź do egzaminu na luzie, nie bądż spięty ( tylko nic nie pij )Jeszcze raz POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Uwazac na obracanie sie. Przed zaczeciem przejazdu po osemce spojrzec przez LEWE ramie. Jesli sie nie obrocisz lub spojrzysz przez prawe to mozesz nie zdac, jesli trafi sie egzaminator menda.- Przed wjazdem na osemke ustawic lusterka - nie zaszkodzi, a jak trafisz na jakiegos dziada to przez to nie zdasz. Oczywiscie lepiej przed ruszeniem spojrzec tez w lusterko oprocz spojrzenia przez ramie.- Naciag lancucha sprawdzac nie siadajac na motocykl.- Poziom oleju sprawdzac na zlozonej stopce w pozycji pioniowej.- Zapiac kask! - Zapytac egzaminatora czy podczas hamowania awaryjnego moze zgasnac silnik. Niektorzy chca, zeby po hamowaniu awaryjnym byl wlaczony, czli trzeba wspomagac sie sprzeglem.Jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze
Jest wiele ważnych czynności .Trzeba pamiętać o takiej prozaicznej sprawie jak zapięcie paska pod kaskiem ,uważać z nogami -ruszamy z lewą nogą na glebie a prawą na hamulcu .i inne takie tam .Piszesz o łańcuchu ,ja prawie oblałem ,bo egazaminator uparł sie że łańcuch sprawdza się siędząc na motorku ( ciekawe jak ) i niepomogła dyskusia ,że w mojej instrukcji obsługi pisze co innego ale udało się .Jeszcze jedna żecz ,jak będziesz już na mieście to pamiętaj -jak ktoś będzie ciebie przepuszczał "grzecznościowo " czy na pasach ,czy na skrzyżowaniu to olej go bo jak nie to egzaminator oleje ciebie .Jak sobie coś przypomnę to napiszę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele ważnych czynności .Trzeba pamiętać o takiej prozaicznej sprawie jak zapięcie paska pod kaskiem ,uważać z nogami -ruszamy z lewą nogą na glebie a prawą na hamulcu .i inne takie tam .Piszesz o łańcuchu ,ja prawie oblałem ,bo egazaminator uparł sie że łańcuch sprawdza się siędząc na motorku ( ciekawe jak ) i niepomogła dyskusia ,że w mojej instrukcji obsługi pisze co innego ale udało się .Jeszcze jedna żecz ,jak będziesz już na mieście to pamiętaj -jak ktoś będzie ciebie przepuszczał "grzecznościowo " czy na pasach ,czy na skrzyżowaniu to olej go bo jak nie to egzaminator oleje ciebie .Jak sobie coś przypomnę to napiszę .
elou,jakie szkoly nauki polecacie w GLW ??pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elou,jakie szkoly nauki polecacie w GLW ??pozdr
bym polecil Ci moja szkole, ale poki co jeszcze kat. A nie mamy ;), ale wkrotce ^^'a tak to moge z calego serca polecam POL-KURS. Zajecia prowadza motocyklisci [Jacek i Andrzej], wiec cennych info troche zdobedziesz. ja na placu spedzilem moze nie cala godzine, reszta to miasto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bym polecil Ci moja szkole, ale poki co jeszcze kat. A nie mamy ;), ale wkrotce ^^'a tak to moge z calego serca polecam POL-KURS. Zajecia prowadza motocyklisci [Jacek i Andrzej], wiec cennych info troche zdobedziesz. ja na placu spedzilem moze nie cala godzine, reszta to miasto...
Popieram kolegę, w POLKURSIE świetnie i fachowo chłopaki uczą, ja miałam przyjemność przez cały mój kurs uczyć się jeździć na 2oo z Jackiem, więc mogę Ci podać jego tel: 693-646-373, możesz powołać się na mnie ;) W tej szkole nie przygotują Cię tylko do zdania egzaminu, ale nauczą też wielu przydatnych i praktycznych rzeczy, które w przyszłości mogą Cię uratować w razie "W" jak będziesz śmigał na własnym moto , więc jeszcze raz z ręką na sercu polecam wszystkim tę szkołę !!!Pozdro for All,AsiA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj o waznej rzeczy : po prezentacji czesci obslugi motocykla jest przeprowadzanie.niektore mendy wlaczaja przy prezentacji silnik i silnik pracuje. Potem przy przeprowadzaniu oblewaja bo nie wolno przeprowadzac motocykla z wlaczonym silnikiem... ze niby bieg mozna przez przypadek wlaczyc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja prawko zrobiłem dopiero we wrześniu(po 13latach śmigania ).Zdawałem w Cze-wie bo w DG zadługo bym czekał.Teorię tylko powtórzyłem(ogół+moto) a jazd się nie bałem.Na egzaminie stałem pół dnia i obserwowałem co i jak na placu- poszedłem jako ostatni,, pierwszy strzał i nowy sezon już z prawkiem . Ale na moich oczach jedni oblewali za to, że nie włączyli kierunków na slalomie; a inni za ich używanie Także wszystko zależy na jakiego egzaminatora trafisz.POWODZENIA P.S. Nie zapomni o sygnale dźwiękowym i nazewnictwie(drogowe zamiast długie itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć MadJack .Ja mam teorie na 27 .03.09 daj znać jak Ci poszło jestem ciekaw,jak to wygląda w Gliwicach,w zeszłym sezonie zdawałem w Opolu,i niestety nie poszło mi,a tam z tego co zauważyłem sa inne zasady na placyku,chodzi o kierunkowskazy,na ósemce są, a na slalomie ich nie ma.Zycze Ci powodzenia i nie dziekuj.Opisz z detalami,napewno będzie to dla nas zdajacych przydatne,pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wam ;]Za 2 tygodnie mam egzamin numer 1 teoria z A i B 19 marca o 7 30 godzina mnie przeraza ale trudno ;] jak bede po to dam znac czy dalem rade Pozdrawiam P.S. Powodzenia wszystkich, ktorzy wkrotce rowniez beda sie zmagac z egzaminami
MadJack powodzenia jutro!!!życzę samych trafnych zestawów tak czytałam ten post i co inni tu piszą to mi się przypomniało jak ja zdawałam w zeszłym roku.horror!ale to było w Tychach i dawno i już nie prawda i już w ogóle się zapomniało Nie ma co się stresić !!!Jeszcze raz powodzenia i 3mam kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier****.... trotalna porazka na gorsze pytania trafic nie moglem... A zdane, B oblane. W A 1 blad w B 3 ... no coz...nigdy nie lubilem katamaranow jutro ide sie zapisac na egzamin na A, i teorie na B Poleglem na:Jakie przywileje maja pojazdu "Specjalne": oprocz tego, ze nie musza przestrzegac zakazu zatrzymania i postaju mialem dac jeszcze, ze nie musza jezdzic przy prawej krawedzi jezdni...i poleglem jeszcze na pytanku o wyprzedzaniu. Gdzie byly 3 pojazdy i ten w srodku mial wyprzedzac... ja dalem ze moze wyprzedzic pojazd po prawej, a okazalao sie, ze nie mogl zadnego...A 3 to nie mam pojecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co najwazniejsze zaliczone poprostu nie poddawac sie i tak jest co opijac
Nie do końca się z Tobą zgodzę i bardzo mnie dziwi dlaczego niektórzy tu na forum tak bardzo nienawidzą bądź po prostu nie lubią puszkarzy skoro większość z nas nimi też jeździ, np. ja ?Śmigam zarówno autem i motocyklem i nie ukrywam, że np. w zimie wolę wygodnie przemieszczać się moim cieplutkim samochodem niż marznąć na przystankach autobusowych czy tramwajowych.Jednocześnie dodam, że znam osobiście Jacka (MadJack'a) i wiem, że jest on młodym człowiekiem, który na pewno po ukończeniu edukacji będzie szukał pracy i niejednokrotnie prawko kat. B w tym pomaga, więc skończcie ludzie wreszcie pier....%$&*# o wyższości 2oo nad 4oo !!!A tobie Jacku szczerze życzę pomyślnego zdania OBU KATEGORII ;) Pozdrawiam,AsiA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.