Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Szkola Jazdy ?


borysss

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy gdzies na śląsku jest nie tyle szkola nauki jazdy( bo prawko mam i nie potrzebuje typowego kursu) chcialbym po prostu podniesc swoje umiejetnosci a w zasadzie odswiezyc po wielu latach nie jezdzania na dwoch kolkach .czy znajduje sie gdzies w okolicy "szkola doskonalenia jazdy " czy cos w tym stylu pozdrawiam boryss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie nie o zwykla elke tu chodzi .jakis czas temu mialem okazje zobaczyc jak to robia za nasza zachodnia granica i uwierzcie tam naprawde mozna sie "naumiec "jezdzic motocyklem.od jazdy terenowej jakims niezbyt duzym crossem po jazde na torze . moj kuzyn ktory juz jakis czas jezdzi i wedlug mnie dosyc dobrze ,powiedzial ze czul sie na takim kursie "jak młody i zdziwiony" co to znaczy mozna sie domyslic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ci (autorowi tematu) szloe Auto Art z Bytomia. Bralem tam jazdy dodatkowe. Instruktor jezdzi z toba na drugim moto. Duzo ci powie o jezdzie i metodach unikania ku-ku. godzina kosztuje chyba 20 albo 30zl. To starszy gosc. tak pod 50 lat ale ma charyzme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ci (autorowi tematu) szloe Auto Art z Bytomia. Bralem tam jazdy dodatkowe. Instruktor jezdzi z toba na drugim moto. Duzo ci powie o jezdzie i metodach unikania ku-ku. godzina kosztuje chyba 20 albo 30zl. To starszy gosc. tak pod 50 lat ale ma charyzme.
ale jemu chodzi o cos bardziej nowoczesnego i wyczynowego tak mi sie wydaje sam chetnie bym poszukal moze cos co by prowadzil np jakis byly motocyklista wyscigowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez jasno pisze ze przez lata nie zjedzil. jak pojdzie do zwyklego OSK to bedzie jezdzil za Punto.Tu Instruktor powie mu jakie bledy robi i "przepali" motonitechyba ze zle zrozumialem. jezeli tak to ja tez przylaczam sie do pragnienia odbycia kursu doksztaltacjacego dla tych co maja juz kilka tysiecy na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku była organizowana Suzuki moto szkoła. Między innymi ćwiczenia odbywały się na torze w Wyrazowie. Niestety udział mogli wziąć tylko posiadacze Suzuki. Jak sprawa wygląda w tym roku, to trudno powiedzieć. I niestety trzeba się było szkolić na swoim sprzęcie.http://www.suzuki-moto.pl/page.php?id=aktu...amp;news=060409

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku była organizowana Suzuki moto szkoła. Między innymi ćwiczenia odbywały się na torze w Wyrazowie. Niestety udział mogli wziąć tylko posiadacze Suzuki. Jak sprawa wygląda w tym roku, to trudno powiedzieć. I niestety trzeba się było szkolić na swoim sprzęcie.http://www.suzuki-moto.pl/page.php?id=aktu...amp;news=060409
o cos takiego i nawet jest w moich Tychach kochanych chyba sie skusze dzieki za info z linkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec w zasadzie chodzi mi o cos wiecej niz zwykla szkola w ktorej z tego co sie orientuje jezdzi sie na 250 i ma sie to nijak do maszyn ktore sa dostepne na rynku .technika jazdy ,opanowanie motocykla na mokrych nawierzchniach ,uslizgi kola przedniego ,tylnego, technika przeciwskretu,wchodzenie w zekrety itp. tego spodziwalbym sie po szkole jazdy a nie tylko osemki ,slalom .pozniej wyrastaja nam "mistrzowie prostej"wiem ze na torze w poznaniu sa takie zajecia gdzies w warszawie tez jest pare szkol doszkalajacych ale czy u nas ?poki co ni eslyszalem moze ktos z was zna taka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesli chodzi o www.motorkurs.pl to robilem u Jacka i Sławka prawo jazdy w zeszlym roku wiec cos moge powiedziec...Ogolnie bardzo pozytywne wrazenie, duzo ciekawych informacji, ciezko znalezc OSK w ktorym ucza o przeciwskrecie, shimmy czy zamykaniu opony. Oprocz tego podstawy bezpiecznego poruszania sie po drogach i sporo informacji ktore mozna znalezc m.in. w ksiazce "Motocyklista Doskonaly" w tym: dlaczego nalezy hamowac przednim hamulcem a nie tylnym, jak dozowac sile hamowania, dlaczego na zakrecie hamujemy z kolei tylnym hamulcem a nie przednim itd itd itd. Mialem przyjemnosc miec zajecia ze Slawkiem (rzeczywiscie motocyklista caloroczny - staral sie wszytskich przekonac ze przy -15 mozna spokojnie jezdzic tylko sie trzeba troche cieplej ubrac nie jezdzic jak sypia solą ;) ) i Jackiem (dużą wagę przykładał do międzygazu za co teraz jestem mu wdzieczny ). Slawek uczyl na placu ale pod koniec kursu gdzies zniknal (urlop?), Jacek na mieście. Motocykle do nauki w dobrym stanie oprocz gn125, ktory juz ledwo zipial. Jedyny minus, to ze kurs byl robiony wlasnie na 125 a nie 250 jak egzamin, ale nie uwazam tego za wielki problem i nie wiem czy cos sie nie zmienilo. Nie chcialbym zostac posadzony o reklame - po prostu jestem zadowolony z kursu, egzamin zdalem bez problemu za pierwszym podejsciem mimo ze przed kursem nawet nie siedzialem na motocyklu, takze postanowilem napisac kilka milych slow pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o www.motorkurs.pl to robilem u Jacka i Sławka prawo jazdy w zeszlym roku wiec cos moge powiedziec...Ogolnie bardzo pozytywne wrazenie, duzo ciekawych informacji, ciezko znalezc OSK w ktorym ucza o przeciwskrecie, shimmy czy zamykaniu opony. Oprocz tego podstawy bezpiecznego poruszania sie po drogach i sporo informacji ktore mozna znalezc m.in. w ksiazce "Motocyklista Doskonaly" w tym: dlaczego nalezy hamowac przednim hamulcem a nie tylnym, jak dozowac sile hamowania, dlaczego na zakrecie hamujemy z kolei tylnym hamulcem a nie przednim itd itd itd. Mialem przyjemnosc miec zajecia ze Slawkiem (rzeczywiscie motocyklista caloroczny - staral sie wszytskich przekonac ze przy -15 mozna spokojnie jezdzic tylko sie trzeba troche cieplej ubrac nie jezdzic jak sypia solą ;) ) i Jackiem (dużą wagę przykładał do międzygazu za co teraz jestem mu wdzieczny ). Slawek uczyl na placu ale pod koniec kursu gdzies zniknal (urlop?), Jacek na mieście. Motocykle do nauki w dobrym stanie oprocz gn125, ktory juz ledwo zipial. Jedyny minus, to ze kurs byl robiony wlasnie na 125 a nie 250 jak egzamin, ale nie uwazam tego za wielki problem i nie wiem czy cos sie nie zmienilo. Nie chcialbym zostac posadzony o reklame - po prostu jestem zadowolony z kursu, egzamin zdalem bez problemu za pierwszym podejsciem mimo ze przed kursem nawet nie siedzialem na motocyklu, takze postanowilem napisac kilka milych slow pozdrawiam
Ja również w zeszłym roku robiłem u Jacka prawko i mogę się śmiało po powyższym tekstem podpisać Prawko również zdałem za pierwszym razem Prawdziwi pasjonaci i fachowce w temacie pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.