Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy Motor


leveron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum.Jestem dość zielony jeśli chodzi o motory ale na stare lata postanowiłem sobie zrobić kategorię A i zacząć jeździć, stoję przed trudnym wyborem pierwszego motoru. Marzy mi się motor o sportowym wyglądzie (niekoniecznie sportowych osiągach na początek), jestem dość duży 193 cm wzrostu i 110 kg żywej wagi, dlatego nie wiem co wybrać? Jakiś thundercat czy crx? Naprawdę się na tym nie znam. Może być szosowo-sportowy byle miał sportowy wygląd a nie jakiś naked bo czemu mam się męczyć jeźdżąc na czymś co mi się wogóle nie podoba? Proszę doradźcie. Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JacekRM - dokładnie wg. mnie, to po prostu kwestia gustu, jeden woli blondynki, drugi brunetki:) Ja zawsze marzyłem o takim sporcie, ale też zdaje sobie sprawę, że większość jest bardzo niebezpiecznych dla takiej osoby jak ja, dlatego szukam czegoś o takim wyglądzie ale też żeby się dał łatwo poskromić amatorowi. Nie musi być jakoś ekstra wygodnie byle bym przy swoich gabarytach nie wyglądał jak na motorze syna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum.Jestem dość zielony jeśli chodzi o motory ale na stare lata postanowiłem sobie zrobić kategorię A i zacząć jeździć, stoję przed trudnym wyborem pierwszego motoru. Marzy mi się motor o sportowym wyglądzie (niekoniecznie sportowych osiągach na początek), jestem dość duży 193 cm wzrostu i 110 kg żywej wagi, dlatego nie wiem co wybrać? Jakiś thundercat czy crx? Naprawdę się na tym nie znam. Może być szosowo-sportowy byle miał sportowy wygląd a nie jakiś naked bo czemu mam się męczyć jeźdżąc na czymś co mi się wogóle nie podoba? Proszę doradźcie. Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam
Jezeli mozna sie wtracic , co powiedzial bys na triumph np. st 955i. pozadny sportowy turysta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie, autor tematu nie podał kwoty do jakiej należy szukać, może Bandit 600 z pół owiewką, ostatniego czasu na forum taki sprzęt sprzedawał (nie wiem czy już sprzedał czy jeszcze nie): vatzeque. Może warto z nim pogadać, 600 cm^3 na początek, myślę że w sam raz jak znalazł, a do tego rozsądna kwota zakupu, osiągi myślę że wystarczające (żeby samochody miały takiego kopa to by człowiek w pampersie jeździł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wina, pojemność nie wiem?? taki żeby był dobry na początek i żeby wymiarowo do mnie pasował, nie wiem czy pojemność jest w jakiś sposób powiązana z rozmiarami motoru, co do kwoty to w przyszłości (za rok/dwa jak już się nauczę więcej) chcę przeznaczyć na motor z 20 tyś, teraz nie wiem czy jest sens przeznaczania tak dużej kwoty na pierwszy motor więc myślę, że do 8-9 tyś będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wygode to naked akurat jest wygodniejszy od sporta, na ktorym przy Twoim wzroscie, na pewno bedziesz pogiety jak agrafka Wiec masz do wyboru generalnie albo wygode brzydkiego (wg.Ciebie) nakeda albo "meke" na pieknym sporcie. Powodzenia w wyborze
Hej. Sportowy wygląd pewnie będzie miał dla Ciebie już Yamaha Fazer 600, czy Suzuki Bandit 600s i pewnie z takim motocyklem spokojnie sobie poradzisz. Jest na forum osoba, która zaczynała od litrowego Fazera i wiedzie jej się dobrze, to już zależy od tego jak kto ma w głowie poukładane...W zbliżonej klasie Honda oferuje nieco spokojniejsze motocykle CBF600 i 1000, w wersji z owiewkami (z S na końcu) również mogą Ci się spodobać.Motocykle te to nakedy z - jak Hubert wspomniał - pół owiewkami, mogą Ci się podobać, a oferują wygodę i niezłą ochronę przed wiatrem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja również miałem podobny problem jak Ty jakiś miesiąc temu, po 15 latach przerwy postanowiłem wrócić na moto i wybór padł na Suzuki GSX650F ~~ trochę szosowy, trochę sportowy ~~ ale jak na pierwszy sprzęt to się sprawdził w 1000000% i nie żałuję wydanej kaski Teraz całymi popołudniami doskonalę technikę a stara tylko gdera, że nie ma mnie w domu ale cóż może jej przejdzie.......post-15154-1252526524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem obawy czy będzie dobry ale jak się do niego przymierzyłem w salonie w Tychach to nie chciałem już nic innego a po pierwszej jeździe pomimo ze waży prawie 240 kg byłem w niebiosach i nie zamieniłbym tej mojej SUZI na nic innego. Pozycja za kierownicą jest wygodna a jak się pochyli to i można śmiało śmigać jak przecinak. Rocznik maj 2008, kupiony od pierwszego właściciela, który kupił go w polskim salonie, przebieg 6100 km a cena 18k ale jak za 1,5 roczny moto to wcale nie drogo, jak dobrze poszukasz to sprowadzonego można nawet taniej wyhaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.