Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha Virago 535 - To Dobry Pomysł Na I-szego Choppera?


jardom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, planuję kupić pierwszy motocykl i koniecznie choppera. Niestety nie mam w tym temacie doświadczenia. Przeglądajac różne okazy wpadła mi w oko Yamaha Virago 535. Podpowiedzcie mi proszę, czy jest to dobry wybór? A może ktoś zasugeruje mi coś innego. Planuję wydać na dwukołowe cudo do 10 tysiaków. Na co szczegolnie zwracać uwagę przy wyborze konkretnego modelu? Będę wdzięczny za Wasze opinie,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, planuję kupić pierwszy motocykl i koniecznie choppera. Niestety nie mam w tym temacie doświadczenia. Przeglądajac różne okazy wpadła mi w oko Yamaha Virago 535. Podpowiedzcie mi proszę, czy jest to dobry wybór? A może ktoś zasugeruje mi coś innego. Planuję wydać na dwukołowe cudo do 10 tysiaków. Na co szczegolnie zwracać uwagę przy wyborze konkretnego modelu? Będę wdzięczny za Wasze opinie,pozdrawiam.
Pomysł moim zdaniem bardzo dobry - inni pewnie jeździli Shadow'kami a może ENkami i oni będą chwalili swoje ;)Ja miałem taką chyba z92-93 roku- i była naprawdę bardzo fajna. Chłodzona powietrzem a nie cieczą jak Shadow, ale jak nie jeździsz ciągle w paradzie, to nie powinno być problemu. Pompa paliwa.... teoretycznie bez różnicy, ale nie masz kranika a rezerwę włączasz przyciskiem na kierownicy.W wersjach z chromowanymi pokrywami zwróć uwagę na stan chromu. Ja widziałem egzemplarz starszy od mojego, w którym już wychodziły bąble. Ja miałem z aluminiowymi pokrywami i było ok. Kolektory bywają przepalone, ale można znaleźć czyste, czyli nie każdy musiał ją przegrzewać. Bak jest pod siedzeniem, ale to pewnie już wiesz...Dopisze, jak mi się coś przypomni. PozdrawiamP.S. Shadow'ką bym też nie pogardził. Inna pozycja, bardziej kulturalna praca silnika... przysiądź się i porównaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, planuję kupić pierwszy motocykl i koniecznie choppera. Niestety nie mam w tym temacie doświadczenia. Przeglądajac różne okazy wpadła mi w oko Yamaha Virago 535. Podpowiedzcie mi proszę, czy jest to dobry wybór? A może ktoś zasugeruje mi coś innego. Planuję wydać na dwukołowe cudo do 10 tysiaków. Na co szczegolnie zwracać uwagę przy wyborze konkretnego modelu? Będę wdzięczny za Wasze opinie,pozdrawiam.
Jak na pierwsze moto to motocykl bardzo wdzięczny. Jeśli jednak masz powyżej 170 cm wzrostu to odradzam bo jest bardzo malutka. 535 dawno temu była moim pierwszym motocyklem i przy wzroście 178 cm po 3 miesiącach zaczynałem myśleć o czymś większym. Może lepiej zdecydować się np: na Intrudera 800 czy Shadow 750...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwsze moto to motocykl bardzo wdzięczny. Jeśli jednak masz powyżej 170 cm wzrostu to odradzam bo jest bardzo malutka. 535 dawno temu była moim pierwszym motocyklem i przy wzroście 178 cm po 3 miesiącach zaczynałem myśleć o czymś większym. Może lepiej zdecydować się np: na Intrudera 800 czy Shadow 750...
Dzięki za szybkie odpowiedzi.Hm, jak pisze dragdstar to przy moim wzroście 182 cm Virago 535 może być nieco mała. A w czym z Twoich doswiadczeń wiąże się niewygoda, mała odległość siedzenia od kierownicy, niski, czy jeszcze coś innego. A co kowaleon na ten temat sądzisz?Jeśli natomiast chodzi o czas zakupu, faktycznie lepiej jest kupować jesienią i zimą ze względu na większy wybór i atrakcyjniejsze ceny, czy nie ma to znaczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi.Hm, jak pisze dragdstar to przy moim wzroście 182 cm Virago 535 może być nieco mała. A w czym z Twoich doswiadczeń wiąże się niewygoda, mała odległość siedzenia od kierownicy, niski, czy jeszcze coś innego. A co kowaleon na ten temat sądzisz?Jeśli natomiast chodzi o czas zakupu, faktycznie lepiej jest kupować jesienią i zimą ze względu na większy wybór i atrakcyjniejsze ceny, czy nie ma to znaczenia?
Mam 176 cm wzrostu i ważyłem wtedy jakieś 70 kg... specjalnie nie narzekałem, ale przypominam sobie sytuacje, że podczas jazdy przesiadałem się na miejsce pasażera ;) Mając oczywiście kontrolę nad kierownicą i podnóżkami Wspomniałemwłaśnie dlatego o VT600. Kumpel jeździł taką i bywało, ze się wymienialiśmy na krótkie trasy. Jest różnica. Fotel mniej wygodny, ale pozycja dla wysokich lepsza.Ja gdybym miał kupować, to mógłbym wziać Vt600 tylko z ciekawości, bo to jakaś nowinka, ale jaby się trafiła dobra Virago to bym sięnie zastanawiał... wyciągnąłbym podnóżi i jazda ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta i szeroka kierownica, to jest to co mi się podoba. Ale macie rację musze poważnie rozważyć dopasowanie moich parametrów do poszczególnego modelu, aby później komfortowo jeździć i nie żałować decyzji i jak mówicie na dobrym wyjściem jest poprostu najpierw przysiąść na wybranych modelach i wiele pytań sie wyjaśni.Cathy, dzięki za propozycję, ale celuję w ciemny kolor :-)Przymierzam się, więc na kupno chopperka na jesień i nie omieszkam podzielić się informacją jaki padł wybór i moje pierwsze opinie.Jeśli jeszcze ma ktoś jakieś sugestie będę wdzięczny.Pozdrawiam i szerokiej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel miał (195cm wzrostu i 90kg wagi) virówke 535 i kilka razy sie tym przejechałem (a miałem xj600). zbiera sie to całkiem przyzwoicie, dzwiek ma fajny jak na taki mały silnik, choc pozycja nie była moze za wygodna dla mnie (185cm), i zdawało mi sie, że przy małych predkościach moto samo skrecało (coś jakby za mocno dociągnięte łożyska na główce), ale ogólnie na pierwsze moto sprzęt OK. sprzęgło się tłucze, jak to yamaha, ale problemów żadnych moto nie sprawiało. śmieszne rozwiązanie baku nie pozwala na pokonywanie długich dystansów bez tankowania w międzyczasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, też wolalbym drag star, ale planuję na zakup przeznaczyć do 10 tys. więc o drag star moge tylko pomarzyć :-((
Ale jak kupisz 535 to szybko Ci się znudzi bo jest za MALUTKA. Niech Ci ktoś pstryknie fotkę na 535 i sam stwierdzisz ,że będziesz na niej wyglądał śmiesznie. Lepiej dozbieraj trochę i kup tego dragstara. Jest dużo bardziej wygodny ,bardziej pakowny ;) i lepiej się prowadzi choć jest trochę słaby - ale jak na pierwszego chopperka to w sam raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.