Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ubezpiecznie Przerejestrowanie Darowizna Pomoc?


chlebdzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam juz pare miesiecy motorek i teraz interesuje mnie dokupienie AC do niego bo mam tylko Oc ale nie mialem czasu w calym zamieszaniu i teraz chce zrobic to za wszelka cene taniej niz to mialo miejsce z Oc. wiec postanowilem ze zrobie darowizne na ojca i wtedy dostane jego znizki i Ac bedzie o 60% tansze jednak moje pytanie to:1. czy musze przerejestrowywac pojazd czy wystarczy ze dolacze jakies dokumenty do wydzialu komunikacji i tyle a oni uzupelnia mi dowo ejestracyjny czy musze przechdzic caly cykl rejestracji od nowa.2. jak to jest z ta darowizna? musze miec notariusza czy jezeli moto ma wartos gdzies 24tys. a daje przykladowo ocju prawo 20% do motocykla no to czy bede musial placic jakis podatek od tego czy cos w tym stylu? no i jakie dokumenty jezeli nie ma notariusza?P.S. ten link juz czytalem ale nie ma tam odpowiedzi na wszystkie moje pytania.http://209.85.129.132/search?q=cache:a_Y1r...=clnk&gl=plz gory dzieki za pomoc i prosze o konkrety a nie spam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz umowe darowizny na ojca i idziesz do skarbówki w wydziale komunikacji tylko go dopiszą do dowodu bez żadnych kosztów ewentualnie opłaty skarbowe (jakieś grosze) do notariusza nie musisz sie wybierac darowizna w pierwszej lini to jest np. z syna na ojca wynosi bodajże jakies 9300 wystarczy zwykłą umowa darowizny jesli sie z czyms pomyliłem to mnie poprawcieaha kwestia AC jak nie masz 26 lat skonczonych to płacisz zwyżke za wiek 30% ja polecam alianz mi najtaniej wyszło też brałem teraz AC w ubezpieczalni potzrebowali ksero dowodu rejestracyjnego ksero umowy darowizny ksero ksąiżki pojazdu i histroia ubezpieczenia ojca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha kwestia AC jak nie masz 26 lat skonczonych to płacisz zwyżke za wiek 30% ja polecam alianz mi najtaniej wyszło też brałem teraz AC w ubezpieczalni potzrebowali ksero dowodu rejestracyjnego ksero umowy darowizny ksero ksąiżki pojazdu i histroia ubezpieczenia ojca
dzieki wielkie powiedz mi jeszcze: ty tez masz ta zwyzke za wiek i ile zaplaciles i jaka masz znizke? generali chce ode mnie 1313 z PZu 1965 dla porownania bez znizek na mojego ojca chciali ponad 5tys.jezeli chodzi o ta pierwsza linie 9tys. itd darowizny to jezeli motorek ma wartosc 23tys. to teraz zalezy jaki procent mu podaruje ze tak powiem tak? tak zeby sie zmiescic w tych 9kolkach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"robisz umowe darowizny na ojca i idziesz do skarbówki w wydziale komunikacji tylko go dopiszą do dowodu bez żadnych kosztów ewentualnie opłaty skarbowe (jakieś grosze) do notariusza nie musisz sie wybierac darowizna w pierwszej lini to jest np. z syna na ojca wynosi bodajże jakies 9300 wystarczy zwykłą umowa darowizny"Ktoś tu pomylił chyba współwłaściciela z obdarowanymObdarowany-przenosisz własność na ojcaWspółwłaściciel-dopisujesz go do dowoduŚliska sprawa ze spółką z ojcem( obydwa przypadkiu) jak coś wywiniesz ojciec traci zniszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"robisz umowe darowizny na ojca i idziesz do skarbówki w wydziale komunikacji tylko go dopiszą do dowodu bez żadnych kosztów ewentualnie opłaty skarbowe (jakieś grosze) do notariusza nie musisz sie wybierac darowizna w pierwszej lini to jest np. z syna na ojca wynosi bodajże jakies 9300 wystarczy zwykłą umowa darowizny"Ktoś tu pomylił chyba współwłaściciela z obdarowanymObdarowany-przenosisz własność na ojcaWspółwłaściciel-dopisujesz go do dowoduŚliska sprawa ze spółką z ojcem( obydwa przypadkiu) jak coś wywiniesz ojciec traci zniszki
Jedno nie wylacza drugiego. Mozna darowac udzial w prawie własnosci rzeczy i uczynic w ten sposob obdarowanego wspolwlascicielem pojazdu wraz z darczynca. Co do utraty znizek to wszystko zalezy gdzie ubezpieczasz pojazd. Jezeli ubezpieczenie za motocykl jest u innego ubezpieczyciela niz np. samochod ojca, to raczej nie martwilbym sie o zniżki. Przepływ tego rodzaju informacji miedzy ubezpieczalniami nie jest, aż tak dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vader i cala reszta dzieki wielkie za info juz wlasnie wsyztsko zalatwiam pisze umowe darowizny lece z tym do wydzialu komunikacji place 10zl skarbowce dopisuje na odpowiednim dokumencie wspolurzytkownika dolaczam kopie umowy darowizny oraz karte pojazdu dopisuje mi adnotacje do dowodu rejestracyjnego potem ze wszytskim oraz z wydrukiem za bezszkodowa jazde ojca lece do ubezpieczalni w tym wypadku allianz znajoma dala mi 900zł AC z NW i po pierwszym roku jak sie nie rozwale wykasuja mi zwyzke za wiek bo nie mam 25lat wiec wtedy juz beda grosze jezeli chdozi o ojca to ma ubezpieczenie w liberty i nawet jezeli skasuje motor jemu znizki nie spadna a po za tym on jest chilloutowym kolesiem i sie tym nie przejmuje byle mi motoru nie ukradli lepiej dac 900zł i sie troche nachdozic niz stracic motor za 20tys. dobra rozpisalem sie dzieki jeszcze raz:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej PechMam dokladnie ten model moto, i tez sie zaczynam bujac z rejestracja. Mianowicie prosze o pomoc!!kupilem yamahe fz6 s2, od goscia z komisu/jezdzil jego syn/, tylko z ekupilem ja na siebie jestem na fakturze.wstepnie zrezygnowalem wtedy z AC, lecz po namysle, chce je wykupic. i tu krzykneli w pzu 4tys. a ze znizkami ojca 1,7kpln.i teraz mam problem jak spisac umowe darowizny na ojca ile procent mu przekazac/ wartosc motocykla 19tys.-na papierze./moze ktos mi wkleic przykladowa umowe?prosze.+co pokolei zalatwiac zczytam od Pech'a ale nie kwapie kwestii samej umowy.dziekuje z gory i Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowy juz masz od golyprocent jaki przekazesz jest prawie ze obojetny wazne zeby nie przekroczyc 50% bo wtedy wlascicielem bedzie ojciec ja dalem 10% motocykla zawierasz to w tresci umowy nastepnie masz orginal i kopie lecicsz z tym i reszta dokumentow niezbednych do rejestracji(dowod rejestracyjny, z ojcem(lub jego pisemna zgoda na zalatwienie rejestracji bez jego uczestnictwa czyli upowaznienie)faktura zakupu, karta pojazdu, i dowodem osobistym, oraz rejestracja zeby mogli Ci zdjac i nakleic nowa naklejke)jak Ci go przerejestruja to bierzesz zaswiadczeie z ubezpieczalni Taty o beszdkodowej jezdzie i lecisz do swojej przedstawiasz to i masz znacznie taniej. Polecam allizanz. Jak bedziesz na etapie kupna ubezp. AC daj znac to dam CI numer do laseczki z krakowa ktora mi zalatwia ubezpieczenie:D(panna kocha moto a mezczyzni kochaja Ją) ale i tak CIe zejdzie z min. 1miech:]Jak co to wal na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawężę swoją wup[owiedź tylko do kwestii darowizny w najbliższych liniach pokrewieństwa:Kwoty 9637 zł dotyczy darowizny jednej osoby, a kwota 19 274 kilku osób (darczyńców). Do tych kwot nie tylko nie opodatkowuje się darowizny ale też nie ma obowiązku jej zgłaszania.MOŻNA jednak podarować większe kwoty i ich nie opodatkować. Trzeba wtedy jednak albo zgłosić darowiznę w ciagu 6 miesięcy do fiskusa, albo sporządzić umowę w form,ie aktu notarialnego.Poczytajcie w dzisiejszej "Rzeczpospolitej". Nie zaglądałem do przepisów, ale w artykule mowa jest o darowiźnie pieniężnej... jak wygląda rzeczowa (bo udział we własności rzeczy jest darowizną rzeczową) tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nalezy przkroczyc 9000 z groszami w lini prostej(ojciec syn itd..) wtedy nie placisz podatku jak przekroczysz to bulisz:]
Uwielbiam Cię za Twoją wiedzę, za Twoją pewność siebie i za całokształt twórczości ;) Nie interesuje mnie nawet skąd masz taką wiedzę, ale bądź łaskaw upewnić się zanim następnym razem będziesz miał ochotę napisać jakąkolwiek radę.Zapraszam do lekturyInteresuje nas artykuł 4a, ustęp 1-4. Odwołuje się on do kwot z art. poprzedniego, ale te kwoty to te które podałem powyżej. Aktualne brzmienie tych artykułów wyraża tekst pogrubiony w ostrych nawiasach < >P.S. A kto chce niech buli ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.