Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jaki Następny ?


Vampiria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zakupu kolejnego motocykla. W doborze kieruję się tymi kryteriami : -sportowy o pojemności z zakresu 600 - 1000. -marki Honda lub ewentualnie Yamaha -piękne brzmienie silnika - wiertarką szosowym stanowczo mówię nie, jasne - można ją stuningować i założyć wydech yoshimury, no ale mimo wszystko... Motocykl musi przyjemnie mruczeć sam z siebie... -łańcuchZastanawiałam się nad VFR lub CBR, a może CBF ?????? Nie chcę kupować nóweczki z salonu z poprzedniego roku, bo zwyczajnie mnie na to nie stać. Chcę kupić coś starszego, ale już w bardziej nowoczesnej stylistyce.Dobrze mi się siedziało np na gsxr - ale nie chcę suzuki. Mam kompletny mętlik w głowie, proszę o rady doświadczonych motocyklistów i pomoc w tym wyborze. Krytyka mile widziana. Pomożecie ?Pozdrawiam.p.s. tak na marginesie, takie małe marzenie ;p... kiedyś na pewno ;] http://www.motodisiac.com/blog/wp-content/...0-superduke.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak lubisz plastiki to CBR600F4i, VFR 800 jest dosc duza i raczej nadaje sie do dluzszej turystyki. Z Nakedow to CB600F Hornet(nie mylic z CBF600, bo to dwa rozna motocykle) - silnik Cebry 600 daje troche zabawy Jako kobieta i tak bedziesz kierowala sie wygladem ;)
Wiem właśnie co potrafi silnik cebry ;> i nie kieruję się wyglądem, aczkolwiek zwracam na niego uwagę bo tak jak i Ty jestem wzrokowcem ;) .Nie stawiam na prędkość ale przyspieszenie, oraz długowieczność i jakość silników Hondy. Plastiki?.. tak je ściągnę raczej chodzi o pozycję w jakiej się ujeżdża bestyjkę... chce kupić bazę pod projekt. A baza opiera się przede wszystkim na silnym sercu.Dziękuję za propozycję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam doświadczony nie jestem ale sie wypowiem,a co Wszystko zależy od tego do czego szukasz motocykla,VFRa raczej do typowo sportowego śmigania sie nie nadaje(wielka i ciężka ) raczej do szybkiej turystyki jest stworzona,wygląd to kwestia gustu(mi sie podoba )a dźwięk...V4 na przelocie przyprawia mnie o ciary Mała próbka Że przyśpiesza fajnie i elegancko ciągnie od dołu nie musze chyba wspominać...EDITTeraz doczytałem że to jakiś custom będzie.To tym bardziej bierz VFRe i tak przy tego typu przeróbkach ludzie wykorzystują ten jedno ramienny wahacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała próbka EDITTeraz doczytałem że to jakiś custom będzie.To tym bardziej bierz VFRe i tak przy tego typu przeróbkach ludzie wykorzystują ten jedno ramienny wahacz
Zrobiło mi się ....heheheheeheheheh przyjemnie ;) Muszę się przejechać na niej i poczuć to na żywo. Rambo- uzasadnisz dlaczego tak uważasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to byc baza do budowy streetfightera to chyba jednak skreslilbym VFR - powod to dwie chlodnice umiejscowione po bokach. Natomiast jedyny sprzet o jakim mysle w przypadku budowy streetfightera to GSX-R 1100 Olejak. Silnik jest nie do zarzniecia - mozna sobie tlumiki pogrzac do czerwonosci i nic silnikik bedzie pozniej dzialal normalnie. Rama swietna - zreszta przez szereg lat motocykl do wyscigow na 1/4 mili. Co do mocy to rowniez rzadzi - 150KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jedyny sprzet o jakim mysle w przypadku budowy streetfightera to GSX-R 1100 Olejak.
zgadzam się z przedmówcą, a zdanie swoje opieram nie tyle na doświadczeniu, ale na przeczytanych w ŚM artykułach. Niekoniecznie to jednak musi byc 1100, widzialam streety na bazie chociażby 750. Jeżeli chodzi o VFR i Fireblade, pogadaj może z daroxxx7. Wczoraj przeprowadziłam z nim interesującą rozmowę, gdzie przedstawił mi na własnym przykładzie różnice między tymi dwoma motocyklami (w przyspieszeniu, prowadzeniu itp), więc może do czegoś Cię zainspiruje.Osobiście motocyklem moich marzeń jest Honda Hornet Cb 600. Pięknie brzmi i jest śliczny Być może zmienię zdanie, jak będę miała okazję się na nim przejechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honda hornet ale od 2006r wzwyż chyba sam sie kiedy na to skusze
Powiem Wam tak... Teraz mam CB 400 SF. To piękna maszyna, niepozorna, wyjątkowa, rzadka.. Ma 4 gary, prawie 60 kucy... jest perełką.. Kolejny motocykl też chciałabym aby był tak wyjątkowy i niespotykany... ;>
No mnie jednak bardziej się podoba ta starsza wersja. Lepszy klang chociażby i ładniejsze wydechy. Ale jakbym miala dostać od św. Mikołaja taką powyżej 2006r. nie płakałabym
Hahaha no właśnie Kaju.. jeszcze nie zarabiam milionów - podkreślam JESZCZE ;p - żeby sobie pozwolić na motocykl tej wartości... edytuj swoje posty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jesli chodzi o Honde Sc33 CBR FireBlade 900poj bo wczesniej o niej wspominalem motocykl duzy gabarytowo ja mam niecale 170cm wzrostu wiec jak wsiadlem to zmieklem spalanie duze to fakt moto super sie prowadzi lekkie to zalezy jak wychudzony cena tez nie jest az tak duza dobry, tlumik i siejesz terror na ulicach . Jezeli chodzi o FZR 600 r "95 moto nieco tansze od FireBlade Motocykl super dla kobiety uwazam ze wystarczajacy niski nie duza waga przyspieszenie fajne:) spalanie nie powiem bo nie wiem tu sie moga wypowaiadac co mieli badz maja taka maszynke Dlaczego te motocykle mam znajomych co posiadaja takie maszynki i bardzo sobie chwala jezdza po 2,3 sezony nie maja z nimi zadnych klopotow. Polecaja je innym osobą i narazie kazdy jest bardzo zadowolony z tego wyboru .P.S moze odbieglem troszke od tematu i nie wiem czy moja odp cie satysfakcjonuje i czy Ci chociaz troszke pomoglem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to jest mieć mętlik w głowie, ja w zeszłym roku tak miałem i przyznam się że trochę się w tym mętliku zagubiłem. Kupiłem motocykl nie do końca odpowiadający moim wymaganiom, ale dla czego to piszę. Otuż jesli nie Wiesz do końca jaki moto wybrać, dobrze by było się przewieść na tych które sobie Upatrzyłaś i zobaczyć który Ci najbardziej odpowiada. Bo kupić coś a później nie mieć z tego satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.