Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Co? Gdzie? Kiedy?


Damiano78

Rekomendowane odpowiedzi

A tak z czystej ciekawosci zapytam: jak chcesz uzytkowac moto?? Do czego ma Ci sluzyc?? Miasto dojazdy do pracy i krecenie sie wokol komina? Turystyk w dwie osoby dalekie wyprawy?? To tez ma duzy wplyw na wybor jednosladu??
1. Dla własnej przyjemności - raczej 1 osobowe krótkie wypady wokół komina - żona raczej jest przeciwna 2 kołom. Sam natomist nie wyjadę na dłuższe wypady2. Pewnie będę chciał go również wykorzystać w dojazdach do pracy - raczej dla przyjemności użytkowania Motocykla3. W celach rekreacyjnych - krótka odstresowująca przejażdżka -tylko ja Motocykl i szosa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Uczepiliście się gościa. Nie prosił o Wasze zdanie czy sluszny jest zakup jakieś 600, czy może 500'ka. Chyba każdy sam najlepiej zna swoje mozliwosci i zbędne są kometarze typu "stary kup 500, co Ty cebra na pierwsze moto". Jeśli czuje, że motocykl jest odpowiedni dla niego i posiada wystrczajace umiejętności to dlaczego nie? Kwestia indywidualna.Sorry za off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczepiliście się gościa. Nie prosił o Wasze zdanie czy sluszny jest zakup jakieś 600, czy może 500'ka. Chyba każdy sam najlepiej zna swoje mozliwosci i zbędne są kometarze typu "stary kup 500, co Ty cebra na pierwsze moto". Jeśli czuje, że motocykl jest odpowiedni dla niego i posiada wystrczajace umiejętności to dlaczego nie? Kwestia indywidualna.Sorry za off
Co Ty gadasz...jak może znać swoje umiejętności jak na moto siedzial 20 lat temu? Mi też od zawsze sie VFR podobała i co...kupiłem je na pierwsze moto?Nie Pewnie gdybym tak zrobił to dzisiaj bym tego nie pisał,a nie jestem jakiś tam młody gniewny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz...jak może znać swoje umiejętności jak na moto siedzial 20 lat temu? Mi też od zawsze sie VFR podobała i co...kupiłem je na pierwsze moto?Nie Pewnie gdybym tak zrobił to dzisiaj bym tego nie pisał,a nie jestem jakiś tam młody gniewny...
W pewnym stopniu masz racje, ale jak ktoś jest np. zdecydowany na jakieś moto to jest jego sprawa i jeździ tym moto na własną odowiedzialność. Więc moim zdaniem nie ma sęsu moralizatorstwo. Jeśli gość uwaza ze da rade np. hayabusie - nich kupi ;), a skutki takich zakupów to już jest inna sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz...jak może znać swoje umiejętności jak na moto siedzial 20 lat temu? Mi też od zawsze sie VFR podobała i co...kupiłem je na pierwsze moto?Nie Pewnie gdybym tak zrobił to dzisiaj bym tego nie pisał,a nie jestem jakiś tam młody gniewny...
Jakie 20 lat temu - na moto to ja jeszcze nie siedziałem!!!! Dlatego proszę o rady, sugetie itp etc etc etc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie wydaje czy nikt z kolegow bandita nie proponowal? lepsze to niz kazda 500 a do tego najslabrze z 600. ja od tego zaczynalem i sobei chwale
Właśnie lukałem po Bandicie to będzie ciężki wybór...Swoją drogą poza jakimś komisem w Częstochowie gdzie jeszcze można luknąć na większą ilość Motocykłów w jednym miejscu - chodzi mi raczej o komisy a nie o zloty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumkwat ja bedac nieco mlodszy niz Ty teraz wsiadlem na 600 gdzie nigdy wczesniej nawet niesiedzialem na motocyklu.Niemialem prawojazdy i kupilem motor na ktorym pierwszy raz jechalem wracajac do domu.Bylo goraco ale jak widac dalem sobie rade bo pisze tutaj. Mam kilku znajomych co zaczynali podobnie jak ja a nawet od 1000cc i co, szkoda ze wczesniej nikt z nas nieotrzymal skromnej uwagi z twojej strony odnosnie pierwszego sprzeta bo teraz czuje sie jakos gorszy ze niezaczynalem tak jak Ty. Zle wtedy postapilem bardzo tego zaluje? NIE Jestem szczesliwy ze tak a nie inaczej zaczalem swoja przygode i ciagnie sie ona do dnia dzisiejszego.Trzeba mierzyc sily na zamiary bo nie wazne co masz pod dupa tylko nad Jak dobrze ktos juz wczesniej wspomnial kolega pisal odnosnie sprzeta jaki itd a wy odrazu nienatemat ze sie zabije itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitamCo polecacie na 1 Moto dla kola po 30 180cm 75kg!Pewnie zaraz zostanę publicznie zlinczowany ale co mi tam.Jaki sprzęt??? Kup sobie taki na jaki Cię stać i jaki chcesz, przecież i tak liczy się to czy sprzęt będzie jeźdźł bezawaryjnie; to żebyś to TY był z niego zadowolony i nieważne jaki model i jakiej marki.Ale to tylko moje skromne zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timac,tylko weź pod uwage że nie wszyscy są takimi wirtuozami kiery jak Ty i Twoi znajomi ;)A co do wyboru,jeśli zdecydowałeś się że ma to być 600 to ja osobiście bym się zastanawiał nad Fazerem,Hornetem albo Bandziorem(w takiej kolejności)SV na początek chyba troche zbyt "narwana".W końcu to V-ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytanu tego co nagryzmoliliscie tu w tak krotkim czasie mysle ze efekt jest taki ze "kolega" odmowil sobie sportowej 600tki a zastanawia sie nad 500tka a turystyczna 600tka teraz moim zdaniem kazdy kto ma taki dylemat powinien sam sobie zrobic rachunek sumienia i zadac sobie pytania :ile mam w glowie?ile mam w portfelu?ile chce jeszcze zyc?a odpowiedz przyjdzie sama..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianie odwiedź mnie, stoi u mnie CBR 600F3 w stanie idealnym po pełnym serwisie.Masz rzut kamieniem a sprzet pewny i regularnie serwisowany.KPL nowych opon na sezon, wymieniony rozrząd, zawory + gaźniki wyregulowane, nowy filtr powietrza świece irydówkipłyn chłodniczy. Wydech leovinceBardzo zadbana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianie odwiedź mnie, stoi u mnie CBR 600F3 w stanie idealnym po pełnym serwisie.Masz rzut kamieniem a sprzet pewny i regularnie serwisowany.KPL nowych opon na sezon, wymieniony rozrząd, zawory + gaźniki wyregulowane, nowy filtr powietrza świece irydówkipłyn chłodniczy. Wydech leovinceBardzo zadbana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie yamahe xj 600 s lub n, jestem Twej postury, miałem ten motocykl i w porównaniu do gs'a czy innych podobnych, jest optycznie większy, wyglada jak motocykl a nie popierduła ktoś tam pisał wyzej, że bandit to najsłabsza '600'? no niekoniecznie, xj niezablokowana ma 61KM, rąk nie wyrywa moc oddaje liniowo a w dodatku jest wygodna i mało awaryjna, serwisy banalnie proste bo wszystko masz odkryte, więc co tu więcej dodać?pojeździsz, zobaczysz jak to jest uwazac na wszystko.. nauczysz się balansować w ruchu ulicznym i sam ocenisz, jaki sprzęt bedzie następny; dodatkowo nie jest to lekki motor (ok 210kg chyba), przez co będziesz mógł się przyzwyczaić lepiej do prowadzenia jednośladu po drodze, niż zaczynając od skaczącego na koleinach 170kg horneta np.i najważniejsze: xjota wybacza wiele błędów..ja zaczynałem od etz 251 (świetny sprzęt, ktoś wyżej to wrzucił do wora z jawami i komarami, a widać nie ma nawet pojęcia jak ten motor się sprawuje), po roku była dywersja, po kolejnym roku tdm 850, a teraz to co w awatarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie yamahe xj 600 s lub n, jestem Twej postury, miałem ten motocykl i w porównaniu do gs'a czy innych podobnych, jest optycznie większy, wyglada jak motocykl a nie popierduła ktoś tam pisał wyzej, że bandit to najsłabsza '600'? no niekoniecznie, xj niezablokowana ma 61KM, rąk nie wyrywa moc oddaje liniowo a w dodatku jest wygodna i mało awaryjna, serwisy banalnie proste bo wszystko masz odkryte, więc co tu więcej dodać?pojeździsz, zobaczysz jak to jest uwazac na wszystko.. nauczysz się balansować w ruchu ulicznym i sam ocenisz, jaki sprzęt bedzie następny; dodatkowo nie jest to lekki motor (ok 210kg chyba), przez co będziesz mógł się przyzwyczaić lepiej do prowadzenia jednośladu po drodze, niż zaczynając od skaczącego na koleinach 170kg horneta np.i najważniejsze: xjota wybacza wiele błędów..ja zaczynałem od etz 251 (świetny sprzęt, ktoś wyżej to wrzucił do wora z jawami i komarami, a widać nie ma nawet pojęcia jak ten motor się sprawuje), po roku była dywersja, po kolejnym roku tdm 850, a teraz to co w awatarze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.