Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

[k] Kupię Tani Samochód


patyk

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam taniego samochodu, rozpatrzę każdą propozycję pojazdu w znośnym stanie (bez względu na rocznik, markę, rozmiar, kolor itd.). Liczy się, żeby dowiózł mnie codziennie paręnaście kilometrów do pracy. Przerdzewiałe samochody lub w złym stanie technicznym mnie nie interesują.Tak jak w temacie, do 4 tysięcy złotych, zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli szukasz tylko wozidła to szukaj Cinquecento lub Tico, za ok. 3,5 tys. zł kupisz takiego: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10088136Plusem są tanie części, dużo tańsze niż do większości współczesnych samochodów. Zapewne komplet 4 amortyzatorów zapłacisz mniej niż 150 zł, tak samo z rozrządem, tłumikami, nie wspominając już o filtrze oleju i powietrza które również kosztują grosze. Ale są to tylko wozidła i nic więcej. Nie piszę że to samochód.Jeżeli szukasz czegoś więcej zwróć uwagę na Astrę F, z silnikiem 1.4 82KM. Przyzwoita dynamika i niskie spalanie (w mieście do 7,5 litra, w zimie w mieście do 8,5, na trasie 6-7 w zależności czy jedziesz 100-120 czy 120-150 km/h). Dużo wyższy komfort niż w Tico czy CC. Tanie części, oryginalny filtr oleju GM kosztuje 11 zł, filtr powietrza Filtron 12 zł, filtr przeciwpyłkowy węglowy 30 zł, amortyzatory Delphi 50-70 zł za szt, 2 sprężyny przód 120 zl itd. Każdą część jaką do tej pory kupiłem, dostałem od ręki w sklepie, na allegro również jest duży wybór. Piszę o wersji 82 KM dlatego że ma lepsza dynamikę niż 1.4 82 KM, a spalanie jest na tym samym poziomie. Mnie udało się kupić 13-sto letnią krajówkę od pierwszego właściciela z książką serwisową, fakturami, zimówkami, bagażnikiem na dach za rozsądne pieniądze (mniej niż 6 tys. zł). Nie polecam Golfów i Polo bo zazwyczaj są za drogie w stosunku do tego co oferują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, wiem. Jest to samochód z Francji, ale myśląc w ten sposób to tak:1. Francuskie nie są warte zakupu.2. Jeżeli samochód z Francji nie jest wart zakupu to nie bierzemy pod uwagę samochodów na F (Fiat, Ford bo gówno wart)3. Saab, Chevrolet, Dodge, Saturn, Volvo, Subaru i kilka innych mniejszych marek mało popularnych, tez nie bierzemy pod uwagę bo może być problem z częściami itd.4. Koreańskiego również nie kupię bo to Koreańczyk. 5. Grupa samochodu dla Ludu, są drogie.6. Na BMW, Gwiazdę na masce nie starczy 4 czy 5 tys. zł więc nie biorę pod uwagę.itd. Po podsumowaniu możesz kupić motopompę!Bierz pod uwagę głównie stan w tak starych samochodach! A zdarzają się jeszcze perełki lub samochody za grosze które można doprowadzić do stanu używalności niskimi kosztami.A więc po tym wywodzie:Zwróciłbym uwagę na jeszcze jeden samochód, który jest Citroen AX.Wyposażenie: golas (co ma plus, bo nie ma się co popsuć).Jeżeli belka tylnego zawieszenia nie jest zepsuta, silnik nie dymi, dobrze odpala, to jest to ciekawa propozycja, szczególnie z silnikiem 1.1 60KM (wtrysk jednopunktowy), skrzynia biegów 5 biegowa. Z plusów samochodu mogę wymienić kilka ciekawych rozwiązań czego nawet A8 nie ma np. możliwość zmieszczenia w drzwiach bocznych 1,5 litrowej butelki napoju. Zaletami są również wydajny nawiew, dobra dynamika do 90 km/h, niskie koszty zakupu oraz napraw. Wiem coś o tym bo pilnuję serwisów u siostry w jej kochanym AX-ie. Wymiana rozrządu, płynu chłodzącego, regulacja luzu zaworowego, wymiana oleju i filtra oleju, wymiana filtra powietrza, amortyzatorów z tyłu, kompletu 4 opon, wymiana dwóch wahaczy z przodu, ustawienie geometrii zawieszenia, zrobienie hamulców z tyłu. Wszytko to kosztowało tylko 1900 zł. Z serwisem po zakupie, ubezpieczeniem, przerejestrowaniem i zakupem samochodu spokojnie zmieścisz się w 4,5-5 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.