Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Korsyka 2009


intruder15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ok 7 sierpnia wybieram się z kumplem na dwu tygodniowy trip na korsykę. Trasa w tamtą strone w miarę szybka i bez szczególnych atrakcji , powrotny kurs zaś planujemy obrac na jezioro garda oraz alpejską trase wysokogórską nr 107 poprzez przełęcz hochtor. Ze względu na nasze sprzety przelotowo maks do 120-130 ( mój to cruiser yamahy oraz kumpel na kawie gpz 500) Zarówno dojazd jak i powrót planujemy przeznaczyć ok 2 dni trasa powrotna poprzez alpy może sie jednak wydłużyć.Lecimy jak najmniejszym kosztem tj spanie w namiotach,jedzonko w miare możliwosci z puchy główne więc koszty to paliwko prom livorno bastia i z powrotem oraz opłaty autostradowe których jednak chcielibyśmy unikać ogólnie wypad trochę w stylu wild hogs.Zastanawiam sie z kumplem czy moze byłby ktoś z was chetny na wypad na podobnych warunkach czoperki mile widziane jednak i inne sprzety których nasze slimaczenie sie nie dobije moga sie podpiąć. Szczerze to wiekszego obycia w podróżach nie posiadamy więc sugestie mile widziane, planować szczegółowo tez nie mam zamiaru bo w podróży różnie bywa na bank jednak termin od 7 sierpnia dwa tygodnie, objazd całej wyspy, piza w miare czasu, garda oraz przejazd alpami pozatym piwko przy namiocie plaża i slońce pozdrawiam. piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czecho stary grzechotniku! ty tam nie ściemniaj że nie masz obycia ty stary wyjadaczu tras hehehehe od razu tu wszystkim gadam: to stary wyjadacz i potrafi nawet drag stara puścić driftem po asfalcie ;-)Piotrek - lepiej rzuć w temacie że planujecie przytachać z korsyki jakieś fajne miejscowe panienki to może i ja jakoś sie wykuruje na ten wyjazd pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o Hochtorze. Tylko pozazdrościc:)Pamietajcie tylko, że jest to droga płatna czyli Grossglockner Hochalpenstrasse. Mimo iz nie mało to jednak warta swoich pieniedzy a każdy zakret odsłaniał bedzie coraz to piekniejsze widoki. O ile pogoda wam dopisze to tylko zazdrościc:)Motocykl są tam setki i wiekszośc nocuje w miejscowosciach poniżej. Jezeli jednak bedziecie chcieli to mozna znależć nocleg juz wysoko w górach na dojazdówce. Trzeba sie tylko rozgladać bo czesc gospodarzy ma takie małe pola namiotowe gdzie mozna sie rozbic za niewielkie pieniadze.Szczerze polecam i powodzenia.post-4619-1247258926.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak macie zamiar coś sobie przyrządzać do jedzenia na ciepło to sobie zabierzcie kuchenki bo na polach z nimi kiepsko . przejazd autostradą między Austrią a Livorno 37 euro a jadąc od Florencji do Livorno drogą szybkiego ruchu tzw. FI-PI LI (nie płatna)a resztę autostradą ok 32euro .Już planuj następny wyjazd na Korsykę bo się zakochasz w tych widokach i zapachu wyspy, my byliśmy w czerwcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za wszelkie informacje w tym temacie, nurtują mnie jeszcze dwie kwestie pierwsza sprawa to jak jest z przeprawą promową, kontaktowałem się z jednym z tyskich biur podróży w sprawie jednostronnej rezerwacji koszt to około 42 eurasy z livorno do basti. Szczerze jednak wolelibyśmy kupić bilet bezpośrednio po dotarciu do portu (ewentualne opóźnienia po trasie) - czy jest taka możliwość i czy taka impreza droższą będzie ? Druga kwestia to koszta- skromnie lecz uogólniając na te dwa tygodnie planuję ok 2500- 3000zł chce zabrać trochę żarełka stąd, troszkę pośmigaliśmy we wcześniejszych latach po krajach bałkańskich, często noclegi były za free gdzieś na dziko czasami wypasione campy uogólniając na noclegach dało się przyoszczędzić. Jak ta sprawa wygląda na korsyce, zdaję sobie sprawę że jest to droga i raczej cywilizowana wyspa , interesowały by mnie przykładowe ceny na campingu i czy jest w ogóle opcja koczowania na dziko.Za wszelkie info wielkie dzięki, poza tym tak jak wcześniej wspominałem jeżeli ktoś z Was ma podobne plany zapraszam w kupie raźniej- jak na razie lecimy spokojnie na trzy moto yamaha 1900, tdm 900 i gpz 500 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to temat obozów na dziko chyba mamy z głowy (tego się właśnie spodziewałem) -no nic pozostają wypaśne campy - przynajmniej wiesz za co płacisz- na standardy raczej marudzić nie będziemy. Śmigam ostro po podanych przez Was linkach, wyspa jest w całości chyba na tyle interesującą że nie warto melinować się na dłużej w jednym jej punkcie, a dwa tygodnie (odliczając dojazd i powrót przez alpy ) powinny wystarczyć na jej objechanie.Szczerze męczy mnie trochę szczegółowe planowanie więc robił tego nie będę, ogólnikowo wszystko jasne zaś szczegóły typu droga płatna czy malownicze darmowe zadupia, 20 puszek tuńczyka na zimno czy kuchenka do pichcenia ustalimy później. Dzięki Koledzy za przydatne info w temacie. Lista chętnych pozostaje otwartą więc zapraszam na priva można zawsze cóś delikatnie zmodyfikować. Mamy jeszcze ok trzy tygodnie lecz warto by było wcześniej spotkać się przy soczku chmielowym i obgadać temat pozdro. Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie no cóż Korsyka zaliczona, było ekstra 4100km nawinięte, zmęczeni lecz zadowoleni dochodzimy do siebie , postaramy się niebawem wrzucić jakąś fotę i może napisać coś więcej dla przyszłych pokoleń ,póki co dzięki wielkie dla Piotrka gpz500 ,Krzycha -spidermena thundercat 600, oraz Konrada tdm 900, każdy z innej bajki lecz było wesoło pozdro dla reszty śląskich moto- turystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To złote z tyłu na zdjeciu nr 2 (w deszczu) - to hornet? Pieekny kolor P.S przepraszam za offtopa ale nie moglam sie oprzec

no dobra wrzucam kilka fotek, mam nadzieje że brzoziu opanuje sztuke wklejania i popisze sie tutaj swymi ujęciami z jakże wychwalanej przez niego armaty pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
coś nie umie wkleić fotki :-(((
witam wszystkich współtułaczy Kuźnik- Team 2009dopiero teraz skapczyłem że temat się ciągnie jeszcze po wyprawie.Każdy z innej bajki? No oczywiste. wystarczy spojrzeć na motocykle.sptóbuję pobawić się w wklejanie zdjęć...najierw linkhttp://konradoni.republika.pl/korsyka/slid...69_800x600.htmlp.s.szkoda, że dziki nie wyszły konradoni.republika.pl/korsyka/slides/DSCF4669_800x600.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.