Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rumunia


ACID

Rekomendowane odpowiedzi

Tez jechalem ta trasa 2 dni temu. Niestety puszka, ale naprawde polecam! Piekne widoki, a i niedzwiedzie mozna spotkac na drodze Asfalt taki sobie - raz dobrze, raz gorzej, mniej lub bardziej dziurawy. Namiot mozna rozbic wszedzie praktycznie, tak samo miejsc do piknikowania jest sporo. Ogolnie warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebawem dojdzie druga perełka...transalpina. słynna 64c przez przełęcz urdele. w bardzo ostrym tempie ją poszerzają i asfaltują. wychodzi wyżej niż transfogaraska bo w kulminacji prawie na 2500mnpm.urokliwa też jest droga DN66 w okolicach petrosani biegnąca doliną rzeki z brawurowo poprowadzoną w skałach linią kolejową. urokliwe mosty i wiadukty plus całkowity brak prostych fragmentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

transfogaraska oprócz tego, że często jest porównywana z drogą troli ma ciekawą historię...causescu miał lota, wziął linijkę i walnął kreskę na mapie przez najwyższe i najdłuższe pasmo górskie w kraju.bo uznał że dzięki tej drodze taktycznej będzie mógło szybciej wojska z południa na północ przerzucać w obawie przed ruską napaścią.jak wódz pomyślał tak zrobiono...budowa trwała trochę czasu i pochłonęła sporo ofiar. budowano wojskiem i więźniami. oficjalnie przyznają się do kilkudziesięciu.do cywilnego użytku jest otwarta dopiero od upadku reżimu.droga jest czynna od czerwca do września z uwagi na śnieg i lawiny kamienno-błotne. w lipcu i sierpniu zdażało mi się omijać wielkie bryły sniegu zajmujące cały pas...a transalpina to jej odpowiednik bardziej na zachód, wyżej poprowadzony i jeszcze w zeszłym roku nieutwardzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumunia ma wiele fascynujacych miejsc i naprawde jest gdzie jezdzic i co zwiedzac.Byliśmy w zeszłym roku na trzy tygodnie. W przyszły piatek uderzamy tam znowu na cztery motocykle. Sporo przydatnych informacji możecie znależć na Forum Afrika Twin (Urdele) i mototurysta.Pozdrawiampost-4619-1249590072.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa godna polecenia,widoki wspaniałe no i ładny wodospad i ten tunel...Lepiej wjechać od strony północnej(leprzy asfalt) natomiast zjazd nie za ciekawie sporo dziur i łat.Mimo wszystko warto się przejechać
od północy jest zazwyczaj gorsza pogoda bo chmury stoją od tamtej strony najczęściej. zresztą trafić pogodę na transfoaraskiej to duży fart.pasmo górskie jest na tyle rozległe i wysokie, że dzieli pogodę w kraju na dwie różne strefy.co do południowej strony to faktycznie jest dłużyzna i sporo wyjebów, ale...tamapomnik "wielkiego elektryka"ruiny prawdziwego zamku drakuli czyli vlada palownika w cetatea poienari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formalnie i oficjalnie nie trzeba.ale...ja wożę. z prostej przyczyny. ten nasze gówniane karteczki potwierdzjące oc są absolutnie niezrozumiałe na świecie. rumuni mają na swoich polisach odcinek wyglądający jak zielona karta i odcinek wyglądający jak nasz druczek co załatwia oba problemy jednocześnie. i do wyglądu zielonej karty są przyzwyczajeni.aczkolwiek miałe dzwona jedynie z gównianym kartonikiem warty i focha nie było żadnego tylko musiałem się wytłumaczyć że unia i takie tam ple ple.nie trzeba też paszportu.i nie trzeba kombinować z walutą. bierze się z bankomatu i dość korzystnie to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie obowiązkowe komunikacyjne - na wyjazd zagraniczny zwane ''zieloną kartą'' - sprzedawca Twojego OC wystawi Ci zielona kartę bezpłatnie ważną do końca ważności Twojej polisyczyli nic nie stoi na przeszkodzie zabrać to ze sobąubezpieczenie zdrowotne - niby Unia. Z mojego doświadczenia. Kilkadziesiąt złotych i masz pełną nirwanę. Miałem przyjemność lądować w szpitalu w Austrii (ratownictwo, karetka, szpital). Drobne kwoty do 100USD cash, większe przelewik. To co zapłaciłem dostałem z Warty bezproblemowo po 2 dniach. 3-4 dychy lepiej wydać.Dowód osobisty wystarczy. W Rumunii wogóle nie sprawdzają papierów. Granica rzut okiem na dowód przez 2 sekubdy i heja, bez gaszenia silnika.Inaczej na Ukrainie, tam nie działa nasze ubezpieczenie. Kupowałem u nich za jakieś 20 zeta na miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.