Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Honda Cbr F4 - Nie Pali ?


ruhh

Rekomendowane odpowiedzi

witam, kupując motor gosc powiedział mi żeby nie kręcić manetką na zgaszonym bo wtedy nie odpali i trzeba będzie rozbierać do gaźników .. nie wiedziałem w czym tkwi problem, w przerwie zimowej rozebrałem motor do przeglądu ... sciągłem bak zmienilem filtr, przesmarowałem w tym czasie linkę od gazu. Dzisiaj założyłem bak - chce odpalić i cisza .. tzn raz na dosłownie 2 sek załapał na około 4000 rpm a potem kilka krotnie probowal na chwile złapać oddech i cisza ... nie odpalił wogóle ... czym może tkwić problem ?? pozdrawiamedit. podczas prob odpalania co jakis czas strzeliło z wydechu raz głosniej raz ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz mogę pożyczyć, tylko pytanie skąd jesteś.. ;) Musisz wyciągnąć świece, aby postawić wstępną diagnozę.Jak będą suche to paliwa nie dostaje, a jak mokre to je wypal na palniku gazowym z kuchenki i spróbuj jeszcze raz odpalić...P.S. To ty docinałeś te małe filtry w airboxie z gąbki ze starego tapczana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to - pojawia się większy problem .... moto przez zime nie paliłem .. po zimie odpaliłem go 2 razy tak na dosłownie 5 min. Drugi raz musiałem wyczyscic i przepalić świeczki .. dzisiaj rano zachodzę do garażu żeby skręcić obudowy do końca, odpala od pierwszego ... gasze go po około 2 minutach i biore się za skręcanie zabudowy.. zajeło mi to około 1h i po tej godzinie moto znów się zalało !! musiałem ponownie zrzucić bak oraz airboxa ... już to tak opanowałem że zajęło mi to 20 minut i świece były na swoim miejscu wyczyszczone i wypalone .. Postanowiłem skorzystać z pogody i zrobić rundkę po okolicy i porządnie go przepalić. Mam nadzieje że jutro odpali, co może wpływać na to że moto się tak zalewa ? zakręcać kranik na noc ? myślałem już nawet nad tym żeby po skończonej jeździe zakręcać paliwo i niech wypali się to co zostanie w gaźnikach. Dlaczego pokręcenie manetką (gdy silnik jest zgaszony) powoduje jego zalanie ?? nie rozumiem tego, póki mi ten problem występuje w domu to ok a jeśli wyjdzie takie coś w terenie to nie może być za ciekawie .. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to - pojawia się większy problem .... moto przez zime nie paliłem .. po zimie odpaliłem go 2 razy tak na dosłownie 5 min. Drugi raz musiałem wyczyscic i przepalić świeczki .. dzisiaj rano zachodzę do garażu żeby skręcić obudowy do końca, odpala od pierwszego ... gasze go po około 2 minutach i biore się za skręcanie zabudowy..
Za takie coś powinieneś dostać kopa w dupe od motocykla. To tak jakby w trakcie bzykania, baba ci sie rozmyśliła założyła gacie i poszła do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn przed pracą czy ogólnie przed wyruszeniem zawsze samochod sobie pykał 10 minut na wolnych obrotach - jedni mówią że tak trzeba inni że to błąd bo jest za niskie ciśnienie oleju, nie wiem co jest prawdą a co mitem lecz stosuje się do tej 1 metody i jeszcze się nie zawiodłem, moto odpalałem i też zostawiałem go lekko na ssaniu i potem były te zalania, teraz nie odpalam w ogóle a jak już odpale to na dłuższy czas i potem go przegazowuje. Po tym zabiegu ładnie odpala czy to nastepnego dnia czy 5 dni pozniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki wydaje mi się że problem znikł - tzn tak jak pisaliscie najwiekszym błędęm było odpalanie na chwile teraz po odpowiednim rozgrzaniu pali aż miło właśnie zamówiłem olej oraz filtr a jutro jadę rejestrować mam nadzieję że zobaczymy się w częstochowie pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.