Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

R1 2003 Stuki W Silniku


cywil262

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Bikerów.Mam problem z swoją r1 jak jeżdżę w mieście na wolnych obrotach od 2-3000 słyszę stukanie w silniku a gdy szybciej dodam gazu tak powyżej 3000 obrotów to wszystko ucicha,nie wiem co robić czy wszystkie r1 tak mają czy tylko ja mam takiego pecha pomocy!!!!!!co robić!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko r1 lubi obroty, a jazda taka po mieście jak jakimś TDI sprawia że szarpie łańcuchem. ale moga się mylić, bo R1 jeszcze żech nie jechoł. jak mosz tam nitro to odkręć na maxa i szczel z butli ;) jak to nie pomoze wypoleruj ramę, choc w tych okolicach nic to nie do, chyba że nad morzem, w jakimś kurorcie, taka wolno jazda przyniesie owoce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra drodzy koledzy motocykliści trzymajmy się ramy nie!!.ale ja tutaj mam poważny problem z tymi stukami, bo potrafię polatać na swojej r1 i to nawet do zamknięcia i mi nic nie stuka .Wiem że superbiki nie lubią wolnych obrotów tylko jak ruszam to je słyszę , na razie to jednak kolega dobrze mi tutaj radzi że to może panewki...No wiecie ja poważnie traktuje latanie na kolanie aż do iskier więc...ktokolwiek ma jakieś ciekawe pomysły na ten temat proszę o odp..pozdro przyczepności o szerokości oraz wyobraźni dla wszystkich........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiecie ja poważnie traktuje latanie na kolanie aż do iskier
Skoro "kolega Ci dobrze radzi że to panewka" to dobra rada nie jeździj "do zamknięcia" tylko lepiej już utrzymuj te swoje 2-3 tys ;). Nie dopytuj się tak uporczywie co to może być bo niby jak my mamy Ci tu coś powiedzieć?. Nie widać, nie słychać a chcesz złotą radę. Jedź z tym do serwisu i po problemie.PS. Coraz bardziej przestają mi się podobać R1 i nie chodzi tu o techniczną stronę tego motocykla...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Diobol nie pochodzi mnie czym ty jeździsz czy nie jeździsz wiesz ?Kupiłem ten motor bo marzyłem o nim 10lat wiec nie pogadasz tutaj ze mną na temat r1..a jeśli chcesz jeździć szybciej po mieście to powodzenia tylko uważaj na wyjeżdżające samochody bo do kalectwa krótka droga.a po za tym to ten kolega od panewek klika najsensowniej a ty w ogóle... PS..r1 mogą Ci się nie podobać ale i tak łoją dupy na rynku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cywil jak jestes dobry w jezdzie na kolanie a nie lubisz stukow to po prostu jezdzij na kolanie caly czas i trzymaj zawsze powyzej 6 tys obrotów...jesli marzyles od 10 lat o R1 to super bo to fajny sprzet ktory pasuje tylko prawdziwym twardzielom.... jezdzij na kolanie, nawet na prostej schodz na kolano a napewno stuki ustaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz to wyglada na lancuszek rozrzadu on ma tendecje do stukania przy tych obrotach, panewki klepia przy wyzszych obrotach! takze nie powinno to byc az tak powazne jak pisza, musisz z tym podjechac de jakiegos mechanika ( bo jak sie okaze ze to lancuszek to moze to byc napinacz ,a jak sie okaze ze to jedno z tych to moze sie duzo zlego narobic jak ci przeskoczy)mialem podobny objaw w gixie k1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie te silniki lubią wysokie obroty, u mnie przy takich obrotach też słychać ze silnik pracuje jakoś dziwnie. Najlepiej skocz do jakiegoś mechanika niech osłucha.Napisz jaki ma przebiek, czy były regulowane luzy na zaworach. Moim skromnyn zdaniem to za niskie obroty, ale tak jak już tu ci napisali najlepiej jak pdjedziesz sobie do jakiegoś fachury niech poslucha.I przedewszystkim troche wyluzuj , Diabol dobrze napisał nikt tu z nas nie jest jakimś jasnowidzem czy prorokiem żeby ci zaraz odpowiedzieć co to może być.Pozdro.Jak masz blisko do Gliwic i chce ci się podjechać to pisz na PW to sobie sam porównasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.