Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Paliwo Z Airboxa


lewiasty

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem. Dziś po czyszczeniu gaźników pojawiło się paliwo w airboxie. A wręcz leciało jak szalone. Popukałem w gaźniki, potrząsłem i przestało. Jednak czuję się zaniepokojony. Poza tym wcześniej moto miało problemy z paleniem (wtedy jak paliwo znalazło drogę ucieczki przez airbox). Co było powodem? Mam się przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś napiszę czy pali bo wczoraj aż akumulator rozładowałem z wrażenia:) No mam nadzieję,że to tylko pływak się podwiesiłMoto pali elegancko. Jest jeden problem. Po odkręceniu korka oleju uniosły się jakieś opary. CZy to paliwo? śmierdzi trochę podobnie (znawcą nie jestem). Czy z airboxa mogło przedostać się do miski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie kranik w pozycji PRI zostawiłeś, przestaw na ON, wymień olej!!
Pisałem-kranik nie jest podciśnieniowy:) pisałem też,że zawiesił się zaworek iglicowy. Czytaj wszystkie posty,nie ostatni. Olej wymienię, bo nie lubię jak coś nie gra. Ciekawi mnie to tylko ze strony technicznej. Czy możliwe było przelanie paliwa do oleju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bardzo prosta sprawa jak sprawdzasz regularnie olej i wiesz ile go miałeś po ostatnim sprawdzeniu to jeżeli się dostało paliwo do oleju to wzrośnie automatycznie jego poziom. Paliwo do oleju może się dostać do oleju przez cylinder czyli z gaźnika do cylindra a później przez pierścienie do Skrzyni Korbowej. Sprawdź jego poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bardzo prosta sprawa jak sprawdzasz regularnie olej i wiesz ile go miałeś po ostatnim sprawdzeniu to jeżeli się dostało paliwo do oleju to wzrośnie automatycznie jego poziom. Paliwo do oleju może się dostać do oleju przez cylinder czyli z gaźnika do cylindra a później przez pierścienie do Skrzyni Korbowej. Sprawdź jego poziom.
Stary..to nie jest pół litra tego paliwa w oleju. Choćbym sprawdzał co godzinę to nie zauważe paru mililitrów wachy w oleju. Po prostu zmieniam szmarowanie:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.