Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Prądu Brakuje Co Któres Odpalanie..


kris sps

Rekomendowane odpowiedzi

witam szacownych specjalistów.. intruder 1500..pali od początku sezonu jak ta lala..od pewnego czasu co np szóste odpalanie nie zakręci..kable woże w kuferku i prosze kierowców o prąd z akumulatora..załadowanie 4-5 min przez kabelki i jazda znów...podczas jazdy ,żadnych sensacji..prąd jest..ale jak zaparkuje to mam obawy wyłączac silnik z obawy,czy odpale ponownie...akumulator umiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij kolego od sprawdzenia napięcia ładowania podłącz miernik i sprawdź i napisz ile wynosi napięcie ładowania akumulatora powinno wynosić około 14.4.
ODPALIŁEM dzis na kable..ostatnio jak tak zrobiłem to posmigałem troche i palił kilka razy normalnie..dzis zrobiłem ok 100km,parkuje w garazu,wyłaczam,załaczam natychmiast ponownie a akumulator cyk,cyk,cyk...jutro na kabelki odpał,i do elektryka na miernik ładowania...dam znaka co im pokazało..przy okazji wyjme go i poczyszcze,i podociągam klemy póki co jest niedziela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie na akumulatorze, na 99,9% więc aku do wymiany. Pozdr
zwarcie na aku??? zastanów sie co piszesz??? przy takim czymś wogóle nie zapalisz zmostkuj sobie styki w bateryjce i podłącz zerówke ciekawe czy zaświeci :-)kris sps jeśli masz cyk cyk to poczyść klemy i końcówki na styczniku dokręć je i jak nie pomoże to masz stycznik do wymiany!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwarcie na aku??? zastanów sie co piszesz??? przy takim czymś wogóle nie zapalisz zmostkuj sobie styki w bateryjce i podłącz zerówke ciekawe czy zaświeci :-)kris sps jeśli masz cyk cyk to poczyść klemy i końcówki na styczniku dokręć je i jak nie pomoże to masz stycznik do wymiany!!
te cyk cyk to przekaźnik i normalka przy rozładowanym aku, klemy nie mają nic do tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klemy mają wpływ na jakość "prądu" jesli sa niedokręcone zabrudzone to tworzy sie warstwa izolacyjna a co za tym idzie rośnie opór, jak rośnie opór to spada napięcie.(z kobietami bywa odwrotnie, im większy opór tym wyższe napięcie) hejkris jak sie okaże że akumulator masz dobry (że ma dobrą pojemność) to poszukamy dalej. natomiast jak na razie faworytem jest słaby aku jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego nikt mi nie podpowiedział,ze moto może miec akumulator z płynem do wlewanie jak samochód. ..zwyczajnie nie było elektrolitu. .a ja debil jeszcze podpiąłem prostownik na cała noc pod aku..powyginało płytk iw środku akumulatora,że ąz na wierzch blachy powyłaziły byłem pewien że mam żelowy jak w drad starze 650(moim poprzednim)\zakupiłem nowy aku za 190..zapierdziela jak milina...a ten elektrolit to paruje jebany czy co?dziękuke za pomoc i zainteresowanie wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.