Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha Xj600s


grabek85

Rekomendowane odpowiedzi

tak. jest tam czujnik. widocznie masz tak zabrudzony ze cały czas jest wciśnięty. zrób wielki pokłon dla motóra i schyl sie pod stopkę, zerknij, weź np nafty pędzelek i ładnie wyczyść. Jak chcesz sprawdzić elektrycznie czujnik to weź miernik w łapkę (ustaw pipcenie - tester ciągłości) wypnij czujnik (tam są takie złączki na pojedynczej żyle) i mierz. raz zadziałany raz nie. jak nie ma zmiany na mierniku to albo załatwiasz inny albo tego na warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to sie samo stało czy takiego kupiłeś?jak kupiłeś to ktoś mógł pogrzebać w elektryce i obejść stopkę, albo masz przerwę w obwodzie stopki. zmierz czy na jednym z przewodów dochodzących do czujnika masz czystą masę (zwarcie do masy na poziomie bliskiego zera Ohm) jak tak to drugi przewód (najprawdopodobniej ten koloru niebieskiego z zółtymi kropkami/kreskami) musi mieć przejście do kostki modułu zapłonu (ignition unit) znajduje on sie z prawej strony pod siedzeniem (takie czarne prostokątne). Aby to najłatwiej sprawdzić to musisz podpiąć czujnik z powrotem, odpiąć kostkę od modułu i zmierzyć czy pojawi się masa na przewodzie niebieskim w kostce z 5cioma przewodami. patrz rysunek.jeśli sie nie pojawi masa to masz gdzieś przerwę na przewodzie. jeśli się pojawi to pomyslimy dalej, bo nie bede gdybał teraz.bierz miernik w łapę i sru do garażu.post-10363-1239868895.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodonie znalazlem przyczyne niedzialajacego czujnika Pod zbiornikiem paliwa mam wypieta kostke koloru niebieskiego. I wszystko byloby ladnie i pieknie gdybym wiedzial gdzie ta kostke podpiac nie ma tam zadnych luznych kabli, ani innej wolnej kostki. Czy ktos moze mi powiedziec gdzie to powinno byc podlaczone??z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denso lub NGK.Denso mają swoje oznaczenia (do znalezienia na stronce denso). Innych producentów świec do japończyków nie znam.Ale różne modele świec wkręcone do moto? Na to bym nie wpadł. Może jakiś burak nie wiedział jak zdjąć bak to wymienił tylko te zewnętrzne XD Różni partacze chodzą po globie.Widziałem na własne oczy zniszczony chrom na ladze, bo ktoś żeby wymienić uszczelniacz, (bo ciekł), rżnął go śrubokrętem (sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto jest sprowadzony z anglii. Kupilem go od kolesia, ktory go sprowadzil dla siebie, ale musial sprzedac bo kasy potrzebowal. Koles na bank jest baranem, przyklad: musialem oddac wydech do spawania(przerobiony na 1 nexxus) bo syn mu powiedzial zeby go przedziurawil bo bedzie glosniej chodzil. Kolo wsadzil preta w puszke i pier... mlotkiem efekt-pekniecie na pograniczu puszki i rury. Co do swiec to nie wiem kto je wymienial,ale wewnetrzne sa o ok 5mm dluzsze niz zewnetrzne, a do tego zalozyl fajki jak z komarka mam jeszcze jedno pytanko. Jaki wlac olej??moto ma przejechane ok 57tys km a nie wiem jaki byl wczesniej. Powinienem wlac polsyntetyk czy mineralny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.