Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wymiana Silnika Yamaha Fzr 400


kryspus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam powazny problem mianowicie zerwal mi sie lancuch rozrzadu w silniku. uszkodzonych jest 6 zaworow i pekniete 2 szklanki dodatkowo zawory nie chca wyjsc z glowicy wiec mysle ze robienie tego byloby bardziej kosztowne niz zakup drugiego silnika. mam pytanie czy ktos wie moze czy mozna wlozyc silnik od yamahy fzr 600 model 3he z tego co sie pytalem to blok silnika jest ten sam pytanie czy reszta podzespolow bedzie wspoldzialac z tym silnikiem. a jak nie to co trzeba wymienic jescze moze mi ktos pomoc bo sezon tuz tuz a moto w garazu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie pierwsze z brzegu rzeczy do wymiany gaźniki i moduł na 100% nie podejdą nie wiadomo jak z kostkami do modułu ale raczej wiązkę trzeba będzie przerabiać, a przy takich zmianach przy takich zmianach też do zawieszenia wypadało by zajrzeć hamulce itp. bo nie sztuka poskładać i ruszyć. Trzeba potem o zatrzymywaniu pomyśleć a to wszystko koszty są przelicz sobie najpierw z grubsza czy nie taniej by było 600 kupić w jednym kawałku niż takie swapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 600ccm podejdzie, tylko czekają Cie wydatki z gaźnikiem, kolektor wydechowy tez pewnie inny, moduł zapłonowy.tłoki masz uszkodzone, cylindry? czy poszły tylko zawory?jeżeli tylko głowica to wymień głowice, taniej Cie to wyjdzie, kup nowy łańcuszek, głowice kpl z wałkami+ uszczelka pod głowice, no chyba że tamte nie ucierpiały to zostaw.zadzwoń do tego goscia ma głowicę do fzr 400604 553757lub gościa z krakowa GG:10804329cenowo czesci wyjdą Cie taniej jak cały silni z modułem, gaźnikami do fzr,Dbaj o wymiane rozrzadu bo potem tak sie to kończy. POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tloki i cylindry sa wporzadku walki rozrzadu tez. pytanie tylko czy nie bedzie trzeba rozbierac silnika bo z lancuszka moglo cos sie uksyc i pojsc do srodka;/co do gaznikow i wydechu to wiem ze trzeba bedzie wymienic ale myslalem ze chociaz elektryka zostanie.... dzieki za podpowiedzi:Dhamulce sa od yamahy fj wiec mysle ze wystarcza na pojemnosc 600 w sumie moja 400setka szla mi 210 na A4 wiec nie bylo zle. jeszcze raz dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś wpadło Ci do środka to znajdziesz to w misce olejowej z tamtad raczej juz nigdzie nie poleci bo smok pompy ma siateczkę. także ściągniesz mise i wyciągniesz te skarby. bardziej opłaci Ci sie ratowac ten silnik bo tak jak mówisz reszte masz nietknięta, czyli sprawną głowice zakup + uszczelke pod głowica i łańcuszek+ napinacz i jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

próbuje dopasowac silnik bo mechanik mówił że bedzie taniej po sprawdzeniu na cylkach miał na 1 2 bary na 2 3 bary na3 i 4 8 i 9 barów a z częściami krucho nie mam pojęcia czy jakiś silnik dopasuje i nie wiem skąd wziąć cześci lub cały silnik może ktoś mi coś poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mój motocykl nie wiem co jest nie tak dałem do mechanika wziął kase a sprawdził tylko ciśnienie na cylkach i powiedział że nie podejmie się naprawy bo z częściami krucho patrzałem na tablicy koleś ma do sprzedania silnik od fzr400 mówił że będzie pasował więc nie wiem czy kupić silnik czy naprawiać stary wystawiłem na aukcji jak znadzie sie kupiec to za 1100 puszcze jak ktoś wyda na naprawe nawet 1000 to i tak nie będzie stratny bo za 2000 i tak nic konkretnego nie kupi ale może to być drobnostka do zrobienia w poprzednim sezonie palił normalnie potem poprzedni właściciel zaczął coś dłubac przy gaznikach itp.na dzień dzisiejszy jak próbuje odpalić to nieraz zaskoczy ale zaraz po tym strzela z tłumika i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do roboty jest napewno głowica. Moga byc wypalone gniazda zaworowe (nadpalone.. do dotarcia)

wypalone zawory, lub podparte zawory(do regulacji luz zaworowy). Mysle na 70% że jest to do zrobienia.

w najgorszym wypadku jeżeli krócce ssace sa dziurawe to mogło wypalić dziury w tłokach :)

Na Twoim miejscu zrobiłbym ten motocykl. Jezeli jestes zainteresowany to PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.