Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Piszczy I Gaśnie Na Wolnych Obrotach


dach12

Rekomendowane odpowiedzi

Motocykl to APRILIA RX125 z 1994r. (ROTAX 123)Motor odpala bez problemu za 1 kopnięciem. W listopadzie po ok. pół godzinie jazdy jak się zagrzał coś zaczęło piszczeć od strony magneta i moto sam gasnął na wolnych obrotach jakby go coś chwytało (jak dodałem gazu to nie zgasł ale nadal piszczał), można go było bez problemu odpalić i jeździć (ale na wolnych gasnął sam).W listopadzie wziąłem moto do warsztatu i chciałem już otwierać silnik ale na szczęście wcześniej sprawdziłem jak działa zawór wydechowy (regulowany siłownikiem elektromagnetycznie). Okazało się że działał na odwrót zamiast otwierać się to zamykał a zamiast zamykać otwierał. Wywaliłem go i zaślepiłem otwór (nie martwiąc się narazie brakiem mocy na niskich obrotach). Od tego momentu moto działał prawidłowo.Przejeździliśmy 4 dni po 3-4h i moto chodził idealnie zero piszczenia, gaśnięcia. W sobotę na małym wypadzie nagle problem znowu się pojawił.... Moto piszczy (pisk nierównomierny i nie ciągły) i na wolnych obrotach zaraz gaśnie potem bez problemu można go znowu odpalić ale bez gazu znowu zgaśnie. W czasie jazdy nie gaśnie... ale ciągle piszczy.Co to może być ? Kilku osób podało możliwe uszkodzenia: tłok się kończy albo źle spasowany jest, wał się kończy, łożysko na wale (tylko wtedy raczej by ciągle piszczało)Pozostaje pytanie dlaczego przez kilka dni (ostrej jazdy) nie było problemów, dzisiaj rano go odpaliłem pochodził trochę (z 40min) i znów zero piszczenia....Ktoś powiedział że to mogą być cewki, nagrzeją się i zwiększają swoją objętość przez co będą trzeć o magneto. Zdjąłem dzisiaj magneto i nie wygląda źle więc to raczej nie to:http://img7.imageshack.us/img7/354/img7027.jpghttp://img207.imageshack.us/img207/8408/img7031.jpgJakieś pomysły za co się zabrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.