Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czarny Mat, Malował Ktoś?


tlusty

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze marzył mi się motocykl w czarnym macie Łatwo się brudzi, ciężko myje, podatny na zarysowania ale efekt moim zdaniem bardzo madafakerski ;) Malował ktoś plastiki w ten sposób? Z tego co czytałem to lakier nie jest wymagający i łatwo o zadowalający efekt. Wiem że mat matowi nie równy ale nie celuje paletę HD czy cuś i z tego względu chyba sam się tym zajmę.I tu może ktoś z Was już robił takie coś? Każde wskazówki są mile widziane.Mam zamiar: wcześniej przygotowaną powierzchnie dupnąć jakimś podkładem - plastiki i bak. Pierwsze pytanie jaki podkład? Osobno do plastików a osobno na bak? Ile warstw podkładu? Kolor podkładu ma znaczenie?A następnie czarnym matem, ile warstw nałożyć żeby nie pojawił się za duży połysk? I pokrywać czymś ten mat? Czym?Mam dojście do kompresora i pistoletu jak coś.Jak coś spie&*$le to oddam do lakiernika, nie chodzi tu o oszczędność chce się pobawić trochę a-ha i nie licze na pro efekt, mój moto ma bardzo blisko do ratbika więc słaby lakier na pewno mu nie zaszkodzi hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem taki macik, zdjecie nie oddaje pelnego efektu. malowalem to ruznymi sposobami ale najlepszy efekt uzyskalem malujac ostatnia warstwe sprayem, ale bylo to malo trwale. na baku tu gdzie dotyka sie nogami po tygodniu mialem wypolerowane na lustro. no i kazda ryske znac na takim lakierze trzeba miec duzo czasu i cierpliwosci zeby to mialo wyglad matu.post-6324-1262259610.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jka chcesz zrobic to profesjonalnie i masz w miare sprzet i talent to jedziesz do sklepu z lakierami samochodowymi tam gdzie dobieraja kolory (mieszalnik), kupujesz baze w kolorze jaki ci sie tam podoba i lakier bezbarwny matowy (czasem sie mowi z zywicą matującą), natryskujesz baze na przygotowana powierzchnie cienkimi warstwami az pokryjesz dobrze stary lakier, baza szybko schnie, po godzinie mozesz nakladac bezbarwny (pamietaj o utwardzaczu) dwie solidne warstwy tylko uwazaj zeby zaciekow nie zrobic. taki lakier daje efekt matu a jest gladki w dotyku. w efekcie wyglada to jakby ci szron na lakier siald,l taki ladny macik. trwaly jak kazdy inny lakier samochodowy i czysci sie normalnie. pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.