Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Szukam Pomocy Zabrali Mi Dowód Rejestracyjny


bandit915

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich potrzebuje pomocy cztery miesiące temu miałem kolizje z puszką gościu zajechał mi droge i w niego uderzyłem i polica zabrała mi dowód rejestracyjny ubezpieczyciel stwierdzil szkode całkowitą i kasacje motoru bo stwierdzil ze sie nie oplaca naprawiać ale rama jak i przednie zawieszenie jest proste i nie uszkodzone.silnik pali i już na tym motorze jeżdziłem nawet sprawdzałem go przy 220km i nic sie nie dzieje nie ma tylko przedniej czaszy i reflektora częsci mam już nowe pokupowane ale zastanawiam sie jak odzyskać dowód aby muc dalej na tym motorze śmigac w przyszłym roku moze mi ktoś pomuc co mam zrobić??? bo naprawde szkoda mi moto tym bardziej ze wszystko mechanicznie dziala tylko owiewki dostaly po dupie jak i czasza z reflektorem choć mam juz kupione nowe części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz do stacji kontroli pojazdow i zrob przeglad powypadkowy. pamietaj ze masz obowiazek zglosic taki przeglad ubezpieczycielowi.Jak dostaniesz przeglad to czeka cie juz tylko wycieczka do UM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest jeszcze w sądzie i nie dostane odszkodowania za motor do puki są nie uzna go winnym potem dopiero dostane kase za moto i wtedy bede go dopiero skladał bo nei wiem czy sie jeszcze nie doczepią a co jak ubezpieczalnia sie doczepi do tego ze jest zrobiony słyszałem ze jak jest motor do kasacji to podobno dowud przecinają w urzędzie ale nie wiem ile w tym prawdy.oki będe sie dalej dowiadywał co mam robić dzieku\i za info i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w przypadku gdy ubezpieczyciel stwierdził kasacje motocykla. Na pokwitowaniu,które dostałeś od policji powinno pisać za co dowód został zabrany. Normalnie to wygląda to tak: jedziesz na stacje diagnostyczną na przegląd i w momencie kiedy wszystko jest ok koleś daje Ci potwierdzenie,że motocykl jest już w 100% sprawny i nadaje się do ruchu.Z tym potwierdzeniem idziesz do Starostwa do wydziału komunikacji gdzie po jego pokazaniu wydają Ci twój dowód rejestracyjny,z którym ponownie wracasz na stację diagnostyczną celem wbicia pieczątki z przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega w zeszłą zimę skasował auto. Dali szkodę całkowitą bo naprawa wg nowych części przekraczałą wartość pojazdu. Samochód został naprawiony. Z przeglądem udał się do wydziału komunikacji i bez problemu otrzymał dowód. Auto lata do tej pory. Nie sądzę żeby miały być jakieś większe kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno dowud przecinają w urzędzie ale nie wiem ile w tym prawdy
Nie ma w tym prawdy. Ogólnie jak przedmówcy. Jak chcesz to naprawiasz moto, robisz przegląd i dostajesz dowód. Nikt go nie niszczy. W każdej chwili możesz iść zrobić sobie jego ksero, na wypadek gdybyś chciał sprzedać wraka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT.Też mam xenony w aucie dokładane. Miałem już 4 kontrole.Przetwornice schowałem tak że nie łatwo je zobaczyć a wszystko zależy od barwy.Ja wybrałem zbliżoną do zwykłej żarówki czyli naj zimniejszą 4300k i nikt nie jest w stanie na pierwszy rzut oka dostrzec że to nie zwykła żarówka a w porównaniu do 6000k nie wspominając już o 8000 10000 i 12000 to widoczność jest dużo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.