Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wymiana Napędu


Puszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów. Czeka mnie wymiana napędu, zakupiłem już niezbędne części i brakuje mi tylko zakuwarki do łańcucha. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was posiada takie urządzenie oraz czy byłby skłonny do wypożyczenie oczywiście nie za darmo. Z góry dzięki za zainteresowanie się tematem Pozdr.p.s łańcuch DID 525

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do byle serwisu motocyklowego moze być nawet Honda Sikora bo skasują cię za to 15-20 zł i niech ci zakują. Później w domu ja polecam odkręcić wachacz bo przy okazji sprawdzisz sobie stan łożysk i nasmarujesz tu i uwdzie i założysz sobie już łańcuszek w całości. Taka moja rada. Można nawet do łąńcucha zakuwanego dokupić te zsuwki już to też widziałem ale myślę że zakuty lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz się do jakiegoś mechanika za piwo Ci zakuje.Spinek nie kupuj i nie używaj w takim moto jak cbr600 bo one dobre są do nsr/cbr 125.Wyobrażasz się jazde powyżej 200km/h z spinką?? Żadnych młotków też nie polecam bo zakuwki (nit drążony) młotkiem nie zaklepiesz. A zdejmowanie wahacza nic nie da bo łańcuch nadal nie będzie zakuty ,a stary można zwyczajnie przeciąć,chyba że kolekcjonujesz stare to mam trochę tego to mogę ci dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz się do jakiegoś mechanika za piwo Ci zakuje.Spinek nie kupuj i nie używaj w takim moto jak cbr600 bo one dobre są do nsr/cbr 125.Wyobrażasz się jazde powyżej 200km/h z spinką?? Żadnych młotków też nie polecam bo zakuwki (nit drążony) młotkiem nie zaklepiesz. A zdejmowanie wahacza nic nie da bo łańcuch nadal nie będzie zakuty ,a stary można zwyczajnie przeciąć,chyba że kolekcjonujesz stare to mam trochę tego to mogę ci dać
Ja zakułem młotem i śmiga już ponad 10 tyś więc zdania podzielone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do byle serwisu motocyklowego moze być nawet Honda Sikora bo skasują cię za to 15-20 zł i niech ci zakują. Później w domu ja polecam odkręcić wachacz bo przy okazji sprawdzisz sobie stan łożysk i nasmarujesz tu i uwdzie i założysz sobie już łańcuszek w całości. Taka moja rada. Można nawet do łąńcucha zakuwanego dokupić te zsuwki już to też widziałem ale myślę że zakuty lepszy.
Jeśli mówisz o tym aby przynieść sam łańcuch do zakucia do serwisu to nie zawsze to jest możliwe np w r1 łańcuch przechodzi przez wahacz więc zakuć trzeba na motocyklu, zresztą jak jest nowy łańcuch to czasami ciężko założyć bo za mało luzu. Najlepiej zakuć po założeniu ale ile ludzi tyle technik a i tak i tak wychodzi na to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakułem młotem i śmiga już ponad 10 tyś więc zdania podzielone
1.Mówię tu o (nit drążony) nie o innym,jego nie zakujesz tak szybko młotkami.Można młotkami walić owszem ale dla mnie to zwykłe partactwo tak samo można klocki do moto/atv wycinać z samochodów,linki wkładać z roweru i jeszcze masę innych rzeczy.Ale nie chciał bym jechać moto na gumie czy normalnie 200 km/h lub więcej i myśleć,że mam łańcuch zaklepany młotkami.Ziomkowi taki łańcuch w 954 właśnie strzelił i wahacz set tylny plastik do wymiany i miał szczęście ze ma nogę. 2. ``Diolol`` nie mówię tu o R1 tylko CBR 600F.Każdy wie czym się różnia takie wahacze Można wymienić sobie same zębatki i podjechać do mechanika przełożyć (zakuć) sam łańcuch. Jak kto lubi może sobie nawet go pospawać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.