Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

A1 Wieksza Moc Niż Powinna


FigoPB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim Mam do kupienia Aprilie RS 125 która ma wpisane w dowód 22 kW. I tutaj moje pytanie ponieważ w przepisach pisze, że motocykl nie może mieć mocy wiekszej niż 11 kw w przypadku kategorii a1, co moze sie stac w przypadku kontroli drogowej? Motocykl nie tuningowany ani nic, tylko poprostu odblokowany.Prawo jazdy a1 posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 2 wyjścia...dajesz tłumaczyc odpowiedniej osobie papiery, ktora uwzglednia przerobke silnika "niby zdławienie" i pisze 11KW - swoją cenę ma Pełno prawnie też możesz go zdławić bez problemu (będziesz miał mniejsze maksymalne obroty)albojakimś cudem w stacji kontroli zarejestrować na 11kw ;p (to wyjście trochę hardcorowe)ale ogólnie nie opłaca się to ponieważ policja nie sprawdza tego ile możesz mieć KW ^^przynajmniej ta policja z którą miałem już do czynienia parę razy ;pogólnie jak Cię nie du*pną na radar to Ci nie wciśnie mandatu ;p jedynie mogą z Tobą chcieć jechać na stację kontroli w celu sprawdzenia ile faktycznie kucyków ma maszyna.ByQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to chore ze trzeba robic jakis glupi przekret zeby legalnie jezdzic.
Kto kaze Ci robic przekret ? Kupujac motocykl wiedziales jaka ma moc, musiales go kupic ? ? ? Mogles bez probleuu znalesc taki ktory jest zdlawiony do 11 KM - ebay jest pelny wlasnie tych motocykli. O mocy otwartej wlasnie jest jak na lekarstwo.
Jak bym nie mial wogle prawka to mozemy rozmawiac o jezdzeniu bez uprawnien, motocykl to seryjna 125 jakich wiele na drogach
Prosilbym Cie bys nie dorabial sobie ideologi do uprawnien. Nie masz kat A i basta. To, ze masz A1 to taka sama roznica jak miedzy karta motorowerowa a kat A1 - kumasz ? ? ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mechanik będzie w stanie zdławić motocykl i myślę, że koszt będzie bliżej 200-400zł, niż 2200zł. Nie wiem natomiast jak to jest ze zmianą w papierach, na logikę powinno wystarczyć badanie na hamowni w stacji kontroli pojazdów, na podstawie którego odpowiednio wypełnią dokumenty. Można wszak dokonywać zmian mocy pojazdu i wówczas należy zmianę taką zgłosić w Wydziale Komunikacji, aby mogli nanieść ją w dowodzie rejestracyjnym. Myślę, że musisz o tym porozmawiać właśnie z mechanikiem i uprzejmą ( <- ważne) panią w WK.Nie gańcie tutaj chłopaka, bo przecież nie próbuje kombinować jak koń pod górę, tylko pyta jak zrobić wszystko zgodnie z prawem, to chyba dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to totalnie się leni, tak jakby chciał pod górę wjechać na tym koniu.Mógł zadzwonić do 3-4 warsztatów w okolicy, przejść się do najbliższej stacji kontroli pojazdów, których w Bytomiu jest kilka i zapytać się jak sprawa wygląda i co z tym fantem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się go uczepiliście, leni się tak? Chyba oczywiste ,że łatwiej jest napisać na forum niż latać po jakiś warsztatach. A teksty o tych 3,5 tysiąca za blokowanie... Każdy mądry bo kat. A ma wbite i już się tego nie cofnie. Pomyślcie jak byliście w jego wieku, jakie numery robiliście.EDIT: Zapomniałem ,że tutaj to sami najświętsi z świętych są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem natomiast jak to jest ze zmianą w papierach, na logikę powinno wystarczyć badanie na hamowni w stacji kontroli pojazdów, na podstawie którego odpowiednio wypełnią dokumenty.
to tak z ciekawosci... mozesz podac mi adres stacji kontroli pojazdów z hamownia?? chcialbym sobie podjechac i sprawdzic moc motocykla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ich bo pierdolą głupoty.
Nie pier**la bo du*a nie ruszaja, wyrazaj sie moze troche inaczej, nie jestes u siebie w chlewie.
Na Stacji mówisz jaki masz model Motocykla i oni wpisują dane z własnych danych (ksiązek jakis tam) tak było w moim przypadku. Moja Rs była sprowadzona a wbili w dowód normalnie 11 kw
No swiadczy o stacji diagnostycznej. 1). na stacji spytaja sie o papiery a w tych wpisana jest moc2). Aprilia RS jest w dwoch wersjach a - 11 kWb - w zaleznosci od modelu, rocznika od 29,7 KM wzwyzDalej nie kumasz, ze mozesz miec z tego powodu konkretne nieprzyjamnosci i nikogo nie bedzie interesowalo jak bylo. W razie czego diagnosta powie, ze w momencie wpisu moc byla 11 KW a wlasciciel sobie POTEM sam odblokowal - fafszerstwo papierow = prokurator.....
Każdy mądry bo kat. A ma wbite i już się tego nie cofnie. Pomyślcie jak byliście w jego wieku, jakie numery robiliście.
Mazs racje, moge sie z tym zgodzic, tylko wez moze pod uwage, ze kiedys inne czasy byly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak z ciekawosci... mozesz podac mi adres stacji kontroli pojazdów z hamownia?? chcialbym sobie podjechac i sprawdzic moc motocykla
Jeszcze nie mogę, ale poszukam, choć może nie znajdę. ;)EDIT: Zadzwoniłem do stacji w Tarnowskich Górach, na której dwa razy robiłem badanie techniczne moto, powiedzieli, że badania na hamowni zrobić nie mogą, ale stosowne badanie potrzebne do zmiany wpisu o mocy pojazdu w dow. rej. mogą zrobić. W sytuacji opisanej w pierwszym poście to wystarczy. ;)EDIT 2: Do całej tej zmiany potrzebna jest opinia rzeczoznawcy (czyli na wspomnianej stacji pewnie go mają). Co do hamowni, posiada takową Politechnika Śląska, jak chcesz Tazzman, to podam Ci numer do pewnej firmy, w której pracuje pewien pan, który może Cię jakoś umówić na badanie z wykorzystaniem tego sprzętu. Dalej nie brnąłem, bo przecież tak naprawdę nie chcę nic badać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.