Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jaka Spinka Do łancucha?


maciek20x

Rekomendowane odpowiedzi

witam...mam problem, bo chcialem łacnuch sciagnac i go umyc....ale łancuch nie posiada spinki tylko jest zaklepany...i nigdzie nie moge kupic takiej spinki....a model jak sie nie myle łancucha to DID rk50mfoz1 a czy to jest 525 czy 530 to nie mam pojecia bo w manualu tego nie wynykalem... jak rozpoznac rodzaj łancuhca zeby kupic dobra zapinke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić normalnie zakuwki, nie musisz kombinować z zapinką.A to czy jest to 525, czy 530, czy inny możesz sprawdzić mierząc wymiary ogniwa.- długośc ogniwa (rozstaw sworzni)- średnicę trzpienia- długość trzpienia- średnicę rolki- szerokość rolki- grubość płytkiNa 95 % stawiam, że masz łańcuch o rozmiarze 530.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srady 750 standardowo mają łańcuchy 525,jak będziesz chciał zakuwkę to musisz spr jaki to łańcuch czy to DID/RK czy inny i jaki model /O-ring/X-ring/XW-ring (jakie ma oznaczenia).I wtedy kupujesz zakuwkę są z nit lity mają w bolcach dziurki i nit drążony bolce bez dziur.Łańcuchy zakuwa się maszynką do zakuwania a nie młotkami Spinek nie polecam do moto co ma 130PS.A wyczyścic go prosto można np sprajem Motul chain clean /Liqui Molly,lub najtaniej naftą..Pozdro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak jak radzilisice, odkreciłem kolo i umyłem łancuch, teraz jest jak nowy ............... zalozylem kolo i zauwazyłem ze zebatka ociera, nachodzi setnymi milimetra na ogniwa i wydaje szarpiacy strzał odczuwalny nawet na stopce....juz to mialem wczesniej, co moze byc przeczyna????? felga zle wywaznona ? czy zebatka tylnia do wymiany????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh a zaczelo sie tylko od umycia lancucha...ja ogolnie kupuje w tesco raz na sezon taki preparat do mycia felg za 14 zl...sikne tym caly lancuch, zebatke.. poczekam 2 minuty, pozniej karcher i swieci jak psu jajca....oczywiscie od razu trzeba wszystko ladnie nasmarowac
a jak maja sie do tego oringi w lancuchu ?? bo zrzece srodki je rozwalaja, dlatego DID zaleca nafte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.