Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Jakie Opony Polecacie ?


niosark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że niedługo wychodzi mi przegląd a opona na tyle łysa jak kolano to stanąłem przed koniecznością kupna nowej. I tu problem - co wybrać ?? Zależałoby mi zeby na gumie przejezdzic co najmniej z 10-12 tys. km no i oczywiscie zeby dobrze trzymała. Mam, do pochytania Dunlop Roadsmart za 580 zł. Co o niej myślicie i co Wy byście proponowali ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, moja pierwsza opona w F4 to michelin pilot road,fakt ze zrobilem na niej 20tyś ale długo się rozgrzewała,a na jesień już sie dupiato jeździło..następna to michelin pilot power i na niej zrobiłem 10tyś a kleiła się dużo lepiej,wiadomo jak to miękka guma a twardsza..teraz przetestuje michelin pilot powera 2CT i zobaczymy jak to bedzie:) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Pirelli Sport Demon ? Jeździ ktoś z Was na takich ? Jak wygląda zużycie bieżnika ? Stoje przed dylematem : albo jedna droga na tył (np. Dunlop Roadsmart) i na przodzie zostaje jak na razie stara Pirelka, albo komplet nowych (ale tańszych) w/w Pirelli. Zainteresowałem się tymi oponami bo są względnie tanie (jak się dobrze poszuka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony powinne byc takie same. pytanie tylko ile bieznika ma jeszcze " zdrowa " opona ?Sprawdzil bym tez przy okazji ile lat maja gumy.
Tył jest prawie nowy a przednia konczy pomału swój żywot. Teraz nie wiem czy kupić takiego samego bridgestona <założony jest komplet> czy moze szukac jakiejs innej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył jest prawie nowy a przednia konczy pomału swój żywot. Teraz nie wiem czy kupić takiego samego bridgestona <założony jest komplet> czy moze szukac jakiejs innej...
Ktoś mi sie tu wcina w temat ;) Ponawiam pytanie - jeżdzi ktoś z Was (lub jakiś Wasz znajomy) na tych Pirelli Sport Demon ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sport Demona na przodzie co prawda w GSce ale elegancko trzyma asfaltu, nie miałem jeszcze jakiejś głupiej sytuacji żeby się ślizgnęła w winklu. A co do wytrzymałości to moja ma już spokojnie przelatane 10 tyś. i nadal jeszcze jest sporo bieżnika.
No wreszcie jakaś opinia autopsyjna ;) Zastanawiam sie tylko czy w cięższym motocyklu nie zużyje sie o wiele szybciej. Mam jeszcze na oku Michelin Sport Activ - może również o nich ktoś cos mógłby powiedzieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem w dl 1000 na tyle pirelli sport deamon -skonczyla sie po 6,5 tys km na suchym idealna -jak wiekszosc- niestety na mokrym nie mialem juz do niej przekonania,niby trzymala,ale mialem male uslizgi,na pasach i gladkim asfalcie "0" zaufania ,kupilem w hurtowni w czechach w cieszynie dunlopa roadsmarta za 580zl - jestem zachwycony - absolutnie zadnych obiekcji - trzyma na suchym,mokryn,szutrze -wiec polecam dunlopa. wczesniej mialem brigstony chyba bt020 - i byly slabsze niz pirelli- na mokrym tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o opony do dłuższych tras, turystyki (ale można też na nich pośmigać) to polecam Michelin Pilot Road 2. Nawinąłem na nich 20 tyś. w różnych warunkach atmosferycznych i po różnych trasach. Żadnych uwag. Mało tego - w deszczu jadą jak po suchym
Szkoda tylko, ze nie napisales jakim motocyklem, bo to zmenia troche postac rzeczy. Moglbym osmielic sie stwierdzic, ze na Twoim sprzecie Z6 wytrzyma conajmniej 35 000 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, ze nie napisales jakim motocyklem
Bandit 600. Tyle, że opony po 20 tyś. mają a raczej przednia ma się świetnie. I podejrzewam, że jeszcze przyszły sezon oblata. Tylna też by jeszcze sporo przejeździła - padła z powodów innych ;) Metzelerów nigdy nie używałem ale wszystko przede mną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zaczynać nowego tematu posiadam Bandita 600N z roku 96 i potrzebuje oponkę na tył aktualnie posiadam tam Bridgestone Battlax BT020F czy coś takiego nie wiem dokładnie czy 20 czy 21 R czy F ale mniejsza o to co byście mi polecili ?
smigasz nakedem czyli mniej sportowo (scinanie winkli,ostra jazda) to polecil bym cos z rodziny Michelin.Michelin Pilot Road.http://fstg.motosport.com/motographics/ima...ich_PilotRd.jpgalbo Michelin Pilot Road 2http://www.cyclegear.com/images/tires/Pilo...ear_410x410.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubię jazdę dynamiczną i składać się dość mocno na zakrętach wiec dobrze by było jak by ona dość ładnie się kleiła do drogi a z przodu mam Battlax'a może być przodek inny i tył inny ??
Nie wiem jak to jest w kraju (dwie ruzne opony) ale tutaj sa wymagane opony tej samej firmy i typu.Ja smigam na pierwszych ktore podalem i tez lubie winkle w moim przypadku i tych ktorych znam tez sa zadowoleni z nich,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie zaczynać nowego tematu posiadam Bandita 600N z roku 96 i potrzebuje oponkę na tył aktualnie posiadam tam Bridgestone Battlax BT020F czy coś takiego nie wiem dokładnie czy 20 czy 21 R czy F ale mniejsza o to co byście mi polecili ?
jezeli juz podajesz symbolike to podawaj dokladnie 20 czy 21 to napewno nie to samo co 020 czy 021.021 jest nowsza. Mimo tego BT to smietniki i tyla. Osobiscie raczej nie zaloze zadnego modelu BT na jakiekolwiek moje moto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja będę kontynuował temat Które z tych trzech opon polecalibyście do Fazera 600 z '98r?DUNLOP SPORTMAX D207 EMETZELER ME Z1CONTINENTAL CONTI FORCESzukałem na Allegro kompletu opon do mojego Fazera i te trzy wydały mi się dość interesujące z racji tego, że marka jest dobra i cena dość przystępna. Niestety zestawy te zawierają opony 120/60/17 i 160/60/17, kiedy to producent zaleca zakładać na przód 110/70/17. Czy zmiana rozmiaru odbije się na właściwościach jezdnych, czy będzie to nieodczuwalne? Fazera kupiłem na oponach 120/60/17 i 170/60/17, więc nie mam porównania jak się jeździ na seryjnych gumach, a do obecnych nie mam zbytniego zaufania, żeby się jakoś poważniej składać na winklach. Tym bardziej, że dopiero zaczynam przygodę z motocyklami. Dlatego też z góry wielkie dzięki pomoc w wyborze właściwych opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze od Conti Force i chyba bardziej postępowe są Conti Road Attack ;) Miałem takie w swoim Fazerze i spisywały się znakomicie. Dobry stosunek ceny do jakości. Naprawdę dobre, trwałe i przyczepne gumy.Conti Force można traktować raczej jako gumy typowo turystyczne. Jak lubisz pośmigać trochę bardziej dynamicznie, to pomyśl nad Road Attack lub Sport Attack.Z tą szerokością przedniej opony w Fazerze, to krążą różne opinie. W FZS jest chyba felga 3", a 120 ponoć jest git, ale na felunek 3,5" .Ta opona do końca może się nie prawdzić na twojej feldze.(tutaj nie mam pewności, musiałbyś popytać ziomali z forum fazera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.