Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Znajdz Różnicę


mała*

Rekomendowane odpowiedzi

Cbr wygląda jak rower ;)
Zauważyłam podobieństwo Generalnie chodzi o to że Nsr bardziej do mnie przemawia (wizualnie też) ale podobno ma coś natworzone w silniku, czy cuś w sensie że jest awaryjny..... A ktoś jeździł takimi okazami?? Pytam, bo się nad nią zastanawiam.....Albo nad czymś ciut mocniejszym,ale na pewno słabszym od polecanej zewsząd gs'ki przynajmniej na jeden sezon, bo nie ręczę za siebie jak zasiądę już jako kierowca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NSR 125 ma silnik dwusuwowy, prostszy w konstrukcji, rozrząd tłokowy - mniej elementów ruchomych, no ogólnie inna bajka, więcej pali ale moc też większa. Dźwięk zupełnie inny, niektórzy z niego szydzą ja kocham. Smarowanie odbywa się poprzez dostarczenie oleju silnikowego do paliwa, który ulega spalaniu z paliwem w komorze - przez to kopci pięknym siwym, pachnącym dymkiem. Ale nie spotkasz tam żadnych panewek ale zwykłe łożyska toczne - tanie w remoncie.CBR to 125tka z nowoczesnym silnikiem 4T, cichy, mało pali, mało mocy, bezawaryjny, bez obsługowy, lejesz do baku, kontrolujesz poziom oleju i śmigasz...Co do dźwięku to na szybko filmik: http://www.youtube.com/watch?v=O5q3vgUV2CMNo nie ma się co oszukiwać - kosiarka do trawy dla kogoś kto przywykł do dźwięku rzędowych czwórek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mała co do NSR śmigam nsr maksymalna bezawaryjności. Lejesz olej do dozownika, nsr lubią lepszy olej nie jakieś szajstwo za 5 zł ;/ paliwo i jeździsz ;]CBR'ką jeździłem (z 50km nią zrobiłem) ale nie ma żadnego porównania co do nsr ;)w nsr odkręcasz manetkę i jedziesz a w cbr odkręcasz, i czekasz i czekasz 0 _ o i nareszcie jedziesz generalnie cbr jest dla małych wzrostem osób, nsr jak dla mnie 193cm git ;)a i na cbr i na nsr prawko A1 ByQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ByczQ z prawkiem nie ma problemu bo już robię- A... Doszłam do wniosku, że mniejszą pojemnością jeździć mogę, a jak zmądrzeję to na większe się przesiądę nie musząc drugi raz kombinować przy egzaminie...Nsr dla wysokich mówisz..... To nie mam na niej czego szukać ale muszę od kogoś wytargać na przymiarkę- może jednak spasujemy do siebie Tłusty, dzięki za obszerne informacje techniczne. Zysiek z tym dbaniem to jest tak, że Ty sobie możesz dbać, ale jak poprzedni właściciel go katował, to raczej problem Dzięki jeszcze raz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał żeby więcej palił a był "lepszy"Każdy ma inne zdanie ale mogłem porównać NSR i CBR wizualnie i CBR jest tak wychudzone że szok... Nie wygląda to napewno na 125 ... NSR bardziej do mnie dociera ma ładniejszy głos, podobno więcej mocy itd... No i wygląda poważniej... Najlepiej jak bys miał okazję zobaczyć NSR i CBR i sam porównać ale na żywo i przewieść się ;) Nie patrz na spalanie bo taka pojemność nie spali ci 10 l / 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ByczQ z prawkiem nie ma problemu bo już robię- A... Nsr dla wysokich mówisz..... To nie mam na niej czego szukać Dzięki jeszcze raz!!
Droga Mała, źle odebrałaś to co napisałem NSR jak najbardziej dla niskich osób, lecz i dla wysokich się nadaje, kwestia ustawienia siedzonka ;p
Zwróć też uwagę na spalanie, ja strzelam, że NSR'a pali co najmniej 3 razy więcej od 4suwowej CBR
heh 3x więcej ? powiem tyle jak bym chciał nie płaci za paliwo i jeździc jak CBR to bym kupił rower lecz kupiłem zablokowana nsr (wystarczało mi te 15KM) i mieszczę się w granicach 3-4,5L/100kmjak dla mnie to nie dużo zważając na to iż raczej każdy bieg ciągnę do 6-8 tyś.Mała śmigaj na nsr tylko uważaj na wersja zablokowane, jak masz(będziesz) prawko A to bierz w pełni odblokowaną !ByQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Nie patrz na spalanie bo taka pojemność nie spali ci 10 l / 100km
Co ok. 800km olej do dozownika trzeba dolać, co ok. 16k tłok wymieniać (wg. serwisówki). A w malutkiej cbrce nic przez ten czas pewnie. Mogę się mylić z tymi danymi rozważałem nerkę jakiś czas temu i mogę źle pamiętać. Niech ByczQ coś napisze na ten temat ;) Więc nie o samą wachę tu chodzi.Mnie osobiście mała cbrka się podoba.edit:Na każdym większym forum jest taki temat nsr vs. cbr, istny sajgon więc mała nie znajdziesz tutaj odpowiedzi co lepsze, sama musisz się przejechać, posiedzieć, wybrać. Ze sprzedażą nie będziesz miała problemu te motorki schodzą jak świeże bułeczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej podoba się nsr, ale o gustach się nie dyskutuje spalaniem też się nie martwię bo to nie 2litrowa benzyna ale nie rozumiem chyba czegoś z tymi suwami- ich pracę czaję, ale czy to nie powinno być tak, że 2suw pali mniej?? Chyba że coś namieszałam i to o ilość zaworów chodzi Tak to jest jak baba bierze się za sprawy techniczne....W każdym razie nsr ma lepsze osiągi a cbr mniejsze spalanie-tak??Jakby się znalazł ktoś z okolic Bielska z nsr-ką to chętnie wykorzystam ale to dopiero myślę końcem sierpnia początkiem września.......Nie kopałam po innych forach prawdę mówiąc- na tym mam już niezły mętlikDzięki wszystkim za pomoc i rady- jakoś się do tego ustosunkuję i...... zeświruję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym wcześniej przeczytał, zauważył temat to byś sobie dziś pooglądała nsr'ke ;p bo leciałem dziś przez Bielsko z Żywca EDIT: małe sprostowanie temat dziś założony xD ale to sie wytnie ;p

Jakby się znalazł ktoś z okolic Bielska z nsr-ką to chętnie wykorzystam ale to dopiero
zastanowię się ;d może warto będzie przyjechac jeszcze raz ;0generalnie podsumowując: (nie wliczam wyglądu bo wiadomo co lepsze - nsr)NSR:większy zakres obrotów = rozłożona moc - dobre na wilnlachw miarę normalne spalanie - przy w miare normalnej jeździe ;pprzy "SpeedCore"rze i z 8 łyknie ale średnia 4,5L/100km"Konik" nsr'ki wytrzyma dużoo jeśli będzie w dobrych rękach goniony CBR:dla mnie = małe, słąbe, niedoje**bane, gó**wno sory ale musiałem xDwybór należy do Ciebie, jak dasz sobie radę z wyborem to daj cynk ByQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się z tą wiedzą nie rodzi, jak naprawdę chcesz wiedzieć (a powinnaś nim wybierzesz), to poczytaj:Silnik dwusuwowySilnik czterosuwowy.Osobiście mając kat. A i chcąc jeździć spokojnym, ale nie nudnym motocyklem szukałbym czterosuwu o pojemności 250ccm. Problem z nimi jest niestety taki, że w Polsce używanych jest jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mala: czterowow jest silnikiem nowoczesniejszym. przede wszystkim nie trzeba lac do niego mieszanki a czysta wache. Jako kobieta pewnie nie lubisz sie babrac w olejach wiec powinnas to docenic.
nie lubię tylko wtedy jak nie umiem czegoś zrozumieć(naprawić) a tak poważnie to ja właśnie miałam w planie kopać w swojej maszynie...... Z dzieciństwa mi chyba została fascynacja wszystkim co usmarowane Grus ja mam lepszą stronkę(ale to budowa silnika- coś niesamowitego, tym bardziej, że tego sie nie da normalnie zaobserwować): http://video.asterpix.com/v/7660291/assemb...atec-he-engine/ Z tym deficytem na 250 to fakt, też to zauważyłam jak przekopywałam allegro To chyba wszystko co mnie interesowało... Dzięki wszystkim za opinie Aaa.... i najważniejsze- zauważyliście, że przez całą dyskusję nikt nikomu nie przygadał??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo dla prawdziwych twardzieli nic ponizej 600 nie jezdzi. Oni sie w "babskie" pogaduchy nie bawia.
jesteś Twardzielem bo jeździsz 600 ? czy tam litrem ??mnie to rozbraja, jak sunę sobie 90-100 a tu ktoś z tyłu widzę na moto zredukuje i na pełnej piz** mnie wyprzedza... czysty szpan ^_^wielce każdy pluje sie jak ktoś kupi 600/1L czy więcej jako pierwsze motoale jak trzeba doradzic co i jak z low pojemnoscią to nikt sie nie wypowie natomiast pisac ze ktoś nie wie co robi biorąc 600 za first moto to umieją ehh n/c ;|Mała pochwal sie gdy kupisz ;)ByQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się na pewno!! Będzie impreza jak na Dniach Morza a potem a jeszcze puźniej i i tak przez parę dni Ale niestety najwcześniej będzie to końcem sezonu, a tak najpewniej początkiem przyszłego Tak przynajmniej będę się starać To nawet lepiej, że "twardziele" się nie wypowiadali bo ich opinia to mi raczej do szczęścia nie jest potrzebna ani teraz ani jak będę polować na jakieś 600, ani nawet jak już będę superszofer i się ciepne na 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.