Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ogar200 - Lewe Dokumenty


Zagubiony

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,Mam taka sprawe. Jestem swiezym uzytkownikiem motorowerow i ostatnio zakupilem sobie Ogara 200. Podpisalem umowe, poprzedni wlasciciel przepisal juz na mnie umowe z ubezpieczycielem itp. Dodatkowo dodam, ze motorower ten, ma stary dowod rejestracyjny tzw 'potwierdzenie zgloszenia do rejestru'. Ostatnio odwiedzil mnie znajomy i sprawdzil, ze numer ramy nie zgadza sie z numerem w dowodzie rej. i teraz moje pytanie, co mam zrobic, komu to zglosic?Poprzedni wlasciciel twierdzi, ze to nie mozliwie, zeby numery sie nie zgadzaly...Wiem, ze popelnilem blad, nie sprawdzajac tych numerow, jednak prosze o rady;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzyczyć ci numeratory??
Nie leoiej napisz mu oswiadczenie, ze kupil od Ciebie kradziona rame.Jezeli masz dawac takjie zajefajne rady, to nabierz wody w usta lub poklep cos innego niz klawiature, bo nie wiem czy masz swiadomosc, ze przebicie numerow to jest kryminal i nie zawsze wylapuje sie za to zawiasy - kumasz ? Do autora, idz na policje i sprawdz numery, czy nie sa kradzione, jezeli sa to podajesz sprzedawce. jezeli nie sa to zmieniasz w urzedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie leoiej napisz mu oswiadczenie, ze kupil od Ciebie kradziona rame.Jezeli masz dawac takjie zajefajne rady, to nabierz wody w usta lub poklep cos innego niz klawiature, bo nie wiem czy masz swiadomosc, ze przebicie numerow to jest kryminal i nie zawsze wylapuje sie za to zawiasy - kumasz ? Do autora, idz na policje i sprawdz numery, czy nie sa kradzione, jezeli sa to podajesz sprzedawce. jezeli nie sa to zmieniasz w urzedzie
KS nie spinaj sie za bardzo, to ironia byla na moje, pozatym kto cie wsadzi do paki za komara wartego 50 zl??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Do autora, idz na policje i sprawdz numery, czy nie sa kradzione, jezeli sa to podajesz sprzedawce. jezeli nie sa to zmieniasz w urzedzie i na ładne oczy mu zarejstrują,będzie się ciągał po urzędach i policji a finał będzie taki że zostanie z motorkiem którego nie da się zarejstrować albo jeśli tego nie zgłosi to przy kontroli drogowej policja zarekwiruje pojazd i odstawi na parking polcyjnyja bym ci kolego radził udać się do sprzedającego i zarządać zwrotu pieniędzy albowyprostowania błedu jak on twierdzi w dokumętach postrasz gościa policją na pewno murura zmięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przegladzie moga tez sprawdzicwada oświadczenia woli - błąd lub podstęp ( raczej podstep mi tu pasuje ) czyli celowe wprowadzenie lub utwierdzenie w bledzie.I sa 2 wyjscia :1) bezwzględną nieważność - czyli prawnie nie kupiles i mozesz oddac, a jak nie to sadem postrasz, wiadomo ze do sadu nie pojdziesz za ogara za 50 zl, ale na policji czy w sadzie Cie poinformuja co i jak.2)wzruszalność czynności prawnej -czyli kupiles, ale mozesz to odwloac za pomoca odpowiednich instytucji ( sad, policja ). Masz na to okreslony czas (nie wiem ile chyba kilka lat - moze 2, 3)To nie jest zadna porada prawna tylko to co mi sie wydaje . pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.