Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Lakier Do Motocykla


brutus333

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda podobnie, ale jednak nie jest taki sam. Dla tego ten temat.
Nigdy swiezy lakier nie bedzie idealnie taki sam jak ten, ktory byl narazony na promieniowanie sloneczne i inne czynniki atmosferyczne i mechaniczne.Tak jak poprzednicy pisali, najlepiej znac numer lakieru i ewentualnie w mieszalni troszke go zmodyfikuja zeby wizualnie byl jak najbardziej podobny. Reszta nalezy do lakiernika, jesli jest dobrym fachowcem to tak zacieniuje, ze roznica nie bedzie widoczna na pierwszy rzut oka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tego co mi wiadomo to orginalnego lakieru nie tak łatwo dobrać nie wiem jak w starszych moto ale teraz wiekszość tych nowszych to lakiery trójwarstwowe i dotego 100%perła tak że ja w moim też mam delikatnie zadupek ryśnięty i chodziło mi po głowie kiedyś zrobienie tego ale wszędzie gdzie byłem to mówili że nie ma szans tak dobrać idealnie chyba że by mi ktoś malnął tak jak w fabryce wyjeżdzało 3 warstwy ponieważ jedna z warstw to perla 100% i jest w cholere droga do tego ;) wiadomo inna sprawa jak ktos zwykłym metalikiem chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tego co mi wiadomo to orginalnego lakieru nie tak łatwo dobrać nie wiem jak w starszych moto ale teraz wiekszość tych nowszych to lakiery trójwarstwowe i dotego 100%perła
Kazdy metalic przewaznie sklada sie z conajmniej 2ch warstw (baza i klar) zazwyczaj stosuje sie tez odpowiedni podklad w zaleznosci od koloru, co daje nam juz 3 warstwy. Perla to nic innego jak mikrogranulki perly wymieszane w lakierze, problem tylko w tym w jakiej proporcji.Nie rozwodzac sie, w dobrej mieszalni gdzie maja pojecie bez wiekszych problemow namieszaja dowolny lakier.Osobiscie malowalem kiedys jakas kawe, lakier skladal sie z bialego podkladu, metalicznej bazy z zawartoscia 70% perly i na gorze klar.Wyszlo jak oryginal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrym sklepie (zaznaczam - dobrym) podaje się symbol i po minucie mamy lakier.To że będzie się różnił od tego na elemencie - no sorry, ale raz że moto było malowane x lat temu, dwa że inaczej wygląda kolor na plastiku, inaczej na stali, a jeszcze inaczej w puszce ze sklepu.Tychy Wilkowyje - jest taki sklep gdzie dobiorą po symbolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na plastiku, inaczej na stali, a jeszcze inaczej w puszce ze sklepu.
To akurat nie ma znaczenia ;)To, że lakier będzie się różnił(zazwyczaj baza metaliczna lub z domieszką perły), wynika z tego, że lakiernik nie jest w stanie idealnie tak samo "rozrzucić" ziarna na lakierowanej powierzchni - dlatego delikatne różnice w odcieniach, a zwłaszcza na dimieszkach perły.Jak mu się uda, to znaczy, że ma szczęście, albo niemal idealnie dobrany lakier-rzadko ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weźcie porawke na to ze plasik trudniej sie maluje, czasami roznice wylaza jak polozysz za cienka albo za gruba warstwe lakieru najgozej jest z jsnymi koloami te najtrudniej dobrac i wszystko widac po ewentualnym spartoleniu sprawy
Ja nie widzę różnicy w lakierowaniu plastiku. Jak mam wątpliwości co do jakości lakierowanej powierzchni, to daję na nią podklad wypełniający, lub dla pewności koloryzujący, żeby w razie zbyt cienkiej warstwy nie było wtopy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.