Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Stary Olej I Akumalator


Kajusia

Rekomendowane odpowiedzi

ALe np przy wymianie trzeba oddac stary, jesli nie chce sie placic (20-30zł) przyjamniej u mnie tak jest ...
Niektórzy zbierają i faktycznie "nakazują" ale jest to wewnętrzne uregulowanie sklepu/serwisu. Za każdy oddany aku dostajesz kase więc niektórzy robią sobie na tym dodatkową kasę A inni nie chcą się bawić w szukanie firm skupujących zuzyte aku i nie odbierają starych. 5 marca sejm przyjął ustawę o akumulatorach, w wyniku której wszystkie punkty będą zobowiązane do odbierania zuzytych aku. Więcej tutaj ->linkMiałam nadzieję, że projekt nie przejdzie bo jako firma wprowadzająca do obrotu akumulatory będę się musiała zając ich odbieraniem i recyclingiem Jakbym nie miała wystarczająco dużo pracy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zbierają i faktycznie "nakazują" ale jest to wewnętrzne uregulowanie sklepu/serwisu. Za każdy oddany aku dostajesz kase więc niektórzy robią sobie na tym dodatkową kasę A inni nie chcą się bawić w szukanie firm skupujących zuzyte aku i nie odbierają starych. 5 marca sejm przyjął ustawę o akumulatorach, w wyniku której wszystkie punkty będą zobowiązane do odbierania zuzytych aku. Więcej tutaj ->linkMiałam nadzieję, że projekt nie przejdzie bo jako firma wprowadzająca do obrotu akumulatory będę się musiała zając ich odbieraniem i recyclingiem Jakbym nie miała wystarczająco dużo pracy...
Niestety starsze przepisy też zobowiązywały do odbioru zużytego aku w momencie sprzedaży nowego lub doliczenia kaucji tylko odpowiednie służby olały temat i nie sprawdzają detalistów.W czasach przed unijnych musiałem posiadać certyfikat na import aku do naszego kraju ale tylko wyprodukowanych w europie.Z pozbywaniem się starych baterii z firmy nie ma problemu ponieważ są firmy które się tym zajmują i dojeżdżają swiomi pojazdami co jakiś czas, można u nich wynająć specjalny pojemnik na przechowywanie złomu akumulatorowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety starsze przepisy też zobowiązywały do odbioru zużytego aku w momencie sprzedaży nowego lub doliczenia kaucji tylko odpowiednie służby olały temat i nie sprawdzają detalistów.W czasach przed unijnych musiałem posiadać certyfikat na import aku do naszego kraju ale tylko wyprodukowanych w europie.Z pozbywaniem się starych baterii z firmy nie ma problemu ponieważ są firmy które się tym zajmują i dojeżdżają swiomi pojazdami co jakiś czas, można u nich wynająć specjalny pojemnik na przechowywanie złomu akumulatorowego.
Alez ja to wszystko wiem. Do teraz nikt tak naprawdę nie sprawdzał czy odbierasz zużyty aku czy nie, a jak pisałam nie każdy chciał się w to bawić. A że nikt tego nie rozliczał, kaucja która płaciłes zazwyczaj lądowała...w "kieszeni" sklepu ;) Z pozbywaniem się starych aku tez nie jest tak łatwo. Zazwyczaj firmy odbierając wymagają minimalnej ilości kg do odebrania, niestety w praktyce nie kazdy sklep/serwis ma miejsce na składowanie starych baterii (i tu pojawia się pierwszy problem). Druga sprawa, jak już mówiłeś niektóre sklepy/hurtownie (a przynajmniej te większe) już od jakiego czasu oddaj zużyte aku. I wszystko super, tylko po wejściu tej ustawy, to ja jako firma wprowadzająca je do obrotu musze się rozliczyć ze sprzedanej ilości oraz oddanej do recyclingu (na szczescie udział oddanych w recycling w pierwszych latach po wejściu ustawy nie jest 100%). Co za tym idzie, taki hurtownik który do tej pory oddawał zuzyte aku firmie z która podpisał umowe (bez znaczenia od kogo je kupuje), teraz bedzie musiał każdej firmie która mu dostrcza aku oddac zuzyte odpowiadające ilości zakupionej w tej firmie Bo kazdy wprowadzający do obrotu musi się z tego rozliczyć. I weź tu zmuś ich do tego. Teraz zamaist jednej firmy odbierającej będzie mu przyjeżdzało 5, każdy po inną ilość dla innego producenta. Obawiam się, że początki będą bardzo ciężkie...
Motomaniaczka, za zużyte akumulatory firmy płacą i to czasem dość sporo, bo zostają one przerobione spowrotem na nowe akumulatory. Nie rozumiem więc skąd taki problem.http://www.baterpol.pl/oferta-7.html
wiem, że płacą i wiem jakie są stawki W moim przypadku problem polega na tym, że do tej pory nie "bawiliśmy" się w odbiór złomu akumulatorowego, nawet jesli były za to pieniądze. Teraz ustawa to nam bedzie nakazywała zorganizować sobie firmę odbierającą, wbić do głowy WSZYSTKIM klientom, że muszą odbierać stare aku i nam oddawać i wreszcie - rozliczać się z tego wszystkiego.Dla takiego sklepu czy hurtowni niewiele to znaczy, musi tylko pamietac aby odbierac złom i wsadzic go na samochody które beda po to przyjezdzaly. Natomiast ja musze to wszystko zorganizowac, kontrolować i jeszcze się potem rozliczać Stąd moje narzekanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.