Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 22003


Dżepetto

Rekomendowane odpowiedzi

Chcia³em sie z wami podzieliÌ moimi obserwacjami co sie dzieje na ulicy. Napewno ka¿dy dobrze o tym wie ¿e kierowcy samochodów maja nas gdzieœ, ale ostatnio kupi³em sobie skuterek...(TGB 303 RS) niby markowy, przerobiony na 70ccm, leci ³adnie. Ale nie w tym problem tylko w tym jak kierowcy postrzegaja skuterowców itd. je¿dze mi 2 tydzien na okraglo i to co sie dzieje na ulicach poprostu szokuje mnie, wogole kierowcy nie zauwazaja ich. CBRk¹ jak latam to naprawde jeszcze jakos tam zauwa¿¹, przeprosz¹ awaryjnymi jak cos zrobia, ale skuterki naprawde maja gdzieœ. Dzisiaj w ci¹gu 5 minut mia³em 4 przypadki w których móg³ bym braÌ udzia³ w wypadku. Wogole jaka mamy sytuacje z motocyklistami? Zrobi³a sie era na motory, je¿dz¹ bez prawka, nie umi¹ opanowac dobrze motoru a potem dziwimy sie wypadki, i dlaczego nas tak postrzegaja a nie inaczej. Nieiwem czy jest na to jakas rada, ale to co sie dzieje przerasta mnie. W ci¹gu miesiaca juz 2 razy by³o w telewizji o tym ze z³apali kolesi bez prawo jazdy itd. itd. W sumie na jedno patrzac nie dziwie sie bo motory s¹ tanie, i idzie za grosze juz kupiÌ chocia¿by R6 albo F3. Wed³ug mnie wiekszosc osob co kupuje motor to tylko po to ¿eby to by³ dodatkowy frykas w garazu, zeby pokazac sasiadowi ze jego stac na motor, a nei z zami³owania. By³ bym wdziêczny za wymienienie sie swoimi obserwacjami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE CYTUJ BEZ POTRZEBY - NASTĂPNYM RAZEM BĂDZIE OSTRZEÂŻENIE
nie zgodze sie ze stwierdzeniem, Âże jest moda na motocykle, byÂłeÂś w innym europejskim kraju? Motocykl to tam widok codzienny i nikt nie uwaÂża Âże jest to lans szpan czy moda. Normalna kolej rzeczy, Âże czÂłowiek chce sprĂłbowaĂŚ czegoÂś innego - skuter wodny, quad, bungee, paralotnia. Kwestia teÂż coraz wiĂŞkszej zamoÂżnoÂści naszego spoÂłeczeĂąstwa i stÂąd taki wysyp. W temacie taboretĂłw sie nie wypowiadam ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie ze stwierdzeniem, Âże jest moda na motocykle, byÂłeÂś w innym europejskim kraju?
W innych europejskich krajach autem nigdzie do centrum nie wjedziesz i ludzie tam kupuj¹ jednoœlady bo tak jest oszczedniej na czasie i paliwie wiêc cie¿ko rozró¿nic kto kupuje z zami³owania a kto dla celów praktycznych. Z uwagi zaœ na pogode motocykl/skuter jest po prostu praktyczniejszy. U nas Polacy za wszelk¹ cene cisn¹ siê autem w korek i sie tylko wkurw...j¹ a w miejsce zagranicznych praktycznych pomys³ow u nas wdaje siê moda. Jeden ma to inni te¿ musz¹ mieÌ.Jeden szpaner zapie**la po miescie na pustym komienie pod czerwone pole to inni szpanerzy patrza na niego i te¿ tak chc¹ - to jest w³asnie MODA.
Nie wiem jak wy ale ja jakoÂś nie przepadam za ludÂźmi ktĂłrzy smigajÂą na skuterkach.... jedzie 40km/h i Âśmiga Âśrodkiem jezdni
MoÂże nie uwierzysz ale niektorzy jeÂżdzÂą przepisowo a skutery wÂłasnie w tym celu zostaÂły stworzone Âżeby jeÂździĂŚ pÂłynnie po mieÂście podczas gdy takie bez obrazy wozidupy staÂły w korkach .Rozumie Âże ktoÂś lubi zapier***aĂŚ ale moÂże by sie ograniczyÂł chociaÂż do stosownych do tego warunkow (np wyjechac poza miasto), zamiast oszczĂŞdzaĂŚ nerwowe sekundy za skuterem ktĂłre i tak siĂŞ straci na ÂświatÂłach czy za autobusem;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.