Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 5079


bogdan16

Rekomendowane odpowiedzi

zaczekajcie az dowiedziecie sie wszystkiego o tym rozporzadzeniu. Na tvp1 zapomniejli dodac ze dla samochodow jest dodatkowo 500 oplaty ekologicznej a to wiecej nic bylo bo jeszcze karta 75zl. Ja zaluje teraz troche ze zaplacilem te 500zl ale spodziewalem sie ze juz o tej porze bede mial nakrecone kilkaset kilometrow a tu taka kapa. Gdyby nie pogoda to bym nie zalowal tej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tazke bo w sumie czekalem z tym dosc dlugo i chyba to byl dobry wybor zwlaszcza ze teraz bedzie taniej i zwlaszcza ze pogoda 
Ja musialem czekac od listopada ale nic straconego od tamtego czas przejechalem ponad 600km i przez zime zrobilem serwis zwykle przygotowanie do sezonu. Jest jeszcze jeden maly problem:( poszlo mi tyle kasy na serwis ze nie starcza teraz na rejestracje no ale zawsze sa rodzice:P:Ppozdrawiam Mody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam potwierdzenie od Pani z Ministerstwa Transportu i Budownictwa. W projekcie rozporzadzenia przewidziano, ze wejdzie ono w zycie 15 kwietnia 2006. Mysle, ze to juz nie plotka ani kaczka dziennikarska. od 15 kwietnia oplata za wydanie kp dla pojazdow rejestrowanych po raz 1 na terenie RP wynosic bedzie 75 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde,oni tam jeden wielki burdel Oto co dostaÂłam dzisiaj od pani z Katowickiego WydziaÂłu Komunikacji:,,W odpowiedzi na Pani zapytanie uprzejmie informujĂŞ, Âże TrybunaÂł Konstytucyjny w dniu17 stycznia 2006r. rozpoznaÂł wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczÂący wysokoÂści opÂłatza wydanie kart pojazdu dla pojazdĂłw sprowadzanych z zagranicy i rejestrowanych na terytorium Polski.TrybunaÂł Konstytucyjny orzekÂł, Âże § 1 ust. 1 rozporzÂądzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 lipca 2003r. w sprawie wysokoÂści opÂłat za kartĂŞ pojazdu jest niezgodny z art. 77 ust. 4 pkt. 2 ust. 5 ustawy z dnia 20.06.1997r. Prawo o ruchu drogowym oraz z art. 92 ust. 1 i art. 217 Konstytucji. TrybunaÂł orzekÂł rĂłwnieÂż, Âże powyÂższy przepis traci moc obowiÂązujÂącÂą z dniem 1 maja 2006r. W zwiÂązku z powyÂższym do dnia 31 kwietnia organ rejestrujÂący pojazdy jest obowiÂązany pobieraĂŚ ww. opÂłaty w oparciu o dotychczasowe przepisy.Do chwili obecnej „nowe” rozporzÂądzenie w tym zakresie nie zostaÂło opublikowane, nie moÂżna tym samym potwierdziĂŚ wysokoÂści nowej opÂłaty za wydanie karty pojazdu. Z powaÂżaniem BoÂżena Machura Referat Rejestracji PojazdĂłw "Normalnie cyrk na kó³kach tu wyszÂło rozporzÂądzenie Âże od 15-stego,a te ĂŚwoki dalej uwaÂżajÂą Âże do 31-szego naleÂży pobieraĂŚ starÂą opÂłate i bÂądÂź tu mÂądry czÂłowieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moÂżna siĂŞ zaÂłamaĂŚ jak rzeczywiÂście bĂŞdzie trzeba czekaĂŚ do 1maja .Czy jest w polsce jakaÂś instytucja ktĂłra w miarĂŞ normalnie funkcjonuje ??Mam spore wÂątpliwoÂści , pogoda zaczyna sie poprawiaĂŚ a tu przyjdzie nam* jeszcze miesiÂąc czekaĂŚ z powieszeniem blachy Pozdrawiam i Âżycze sobie i wam wytrwaÂłoÂściP.S. Czyli karta pojazdu bedzie kiedyÂś taĂąsza ale czy na motocykl przy pierwszej rejestracji obowiÂązuje teÂż ten podatek ekologiczny ?? bo jak tak to jakie sÂą ostatecznie koszty ? akcyzy na moto nie ma wiĂŞc ok , to jest ten Vat , pierwszy (drogi) przeglÂąd , rejestracja ? jak dokÂładnie ??*- tym niezarejestrowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Panie w wydzialach komunikacji albo naprawde nic nie wiedza albo tylko udaja. Kierownicy wydzialow powinni wiedziec wiecej, siedza w tym na biezaco i maja dostep do informacji z pierwszej reki.Podkreslam, ze jest to projekt rozporzadzenia ale sadzac po szczegolach z jego tresci oraz po tym ze je rozpowszechniaja to mysle, ze nie ulegnie zmianie. To jest rozporzadzenie Ministra takze nie musi przechodzic przez parlament wystarczy, ze zostanie ogloszone w dzienniku ustaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.